Jump to content
Next7

2 Aşamalı Kimlik Doğrulamasını Hesabınızda Etkinleştirme

Recommended Posts

Sevgili Oyuncular :)

 

TruckersMP ekibi olarak ekibimizin ve oyuncuların hesap ve bilgi güvenliği bizim için çok önemli bir konudur. Her şeyi olabildiğince güvenli hale getirmek istiyoruz. Bu yüzden birkaç hafta önce İki Aşamalı Kimlik Doğrulama’yı uygulamayı kararlaştırdık.

 

Truckersmp.com’da 2 Aşamalı Kimlik Doğrulamasını Etkinleştirme

 

 1. İlk olarak truckersmp.com’a girmeli ve kullanıcı hesabınıza giriş yapmalısınız.
 2. Farenizi sağ üst taraftaki „Account” yazısının üstüne getirin ve „Settings” yazısına tıklayınız. Ardından, ekranın sağındaki „Account Settings” yazısına tıklayınız.
 3. Şimdi, hesap ayarlarınızı değiştirebileceğiz bölüme girmiş olacaksınız, buradan İki Aşamalı Doğrulamayı kapatabilir, aktif hale getirebilir veya da yönetebilirsiniz.
 4. İki Aşamalı Kimlik Doğrulama’da aşağıdaki resimde de görebileceğiniz "Enable Two Factor Authentication“ (İki Aşamalı Doğrulama’yı etkinleştir) butonunu göreceksiniz:enable1.PNGOna basınız.
 5. Başlamak için Authy veya Google Authenticator gibi kimlik doğruma uygulamalarından birisini açmanız gerekiyor. QR kodunu uygulamanız ile taratarak TruckersMP'yi ekleyebilirsiniz.
 6. Bunu bitirdikten sonra, karşınıza bazı yedek kodlar çıkacaktır. Onları kopyalayabilir veya da ekran görüntüsünü alabilirsiniz! Bu çok önemli bir adımdır.
 7. Truckersmp.com’a her giriş yaptığınızda kimlik doğrulama uygulamasında kodunuzu görebilirsiniz, giriş yaparken bu kodu girmeniz gerekmektedir.

 

Forumda 2 Aşamalı Kimlik Doğrulamasını Etkinleştirme

 

 1. Ayarlara (Settings) gidiniz, Hesap Güvenliği (Account Security) kısmını seçiniz,
 2. Google Authenticator kısmındaki “Enable” (Açık) seçeneğini seçiniz,
 3. Herhangi bir 2 Aşamalı Kimlik Doğrulaması uygulamasını indiriniz (Authy, Google Authenticator vs…) ve QR kodunu tarayınız.
 4. Uygulama tarafından taranan doğrulama kodunu gerekli olan alana giriniz,
 5. Doğru doğrulama kodunuzu girdiğinizde 2 Aşamalı Doğrulama tamamlanmış olup, ayarlarınız şu şekilde gözükecektir:

 

security1.PNG

 

Ayarları yukarıda gösterildiği gibi uyguladıktan sonra, kimlik doğrulamasının sorunsuz bir şekilde çalışması gerekir. Lütfen yedek kodlarınızı kaydetmeyi unutmayın!

 

Kodlarınızı kaybettiniz ve onlara erişim sağlayamıyorsanız?

 

 

Yukarıda daha önce açıklandığı gibi, telefonunuza erişiminizi kaybettiğiniz durumlarda yedek kodlar çok önemlidir. Örneğin, bu aynı sorun yüzünden birçok destek bileti gönderiliyor. Kullanıcılar yedek kodlarını kaybettiğinden dolayı oturum açamıyorlar. Yine de bu sorunu truckersmp.com/support linkinden destek bileti oluşturarak çözebilirsiniz. Yöneticiye gerekli bilgileri vererek durumu açıklarsanız, iki aşamalı kimlik korumanız kapatılır ve hesabınıza yeniden bunu kurabilirsiniz. Bu tamamlandığında, kesinlikle kodları saklamalısınız! Şimdi, yeniden normal bir şekilde giriş yapabilirsiniz. 

 

Başka sorularınız varsa, sormaktan çekinmeyin. :D

 

Tarafımca Türkçe diline çevrilmiştir.

 

Orijinal konu:

 

Edited by next7
 • Like 1
 • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
 • Create New...