Jump to content

Co sądzicie o limicie prędkości?


Qczian

Recommended Posts

Kiedyś Truckers MP nie miało w ogóle czegoś takiego i nikt wtedy nie narzekał, każdemu się podobało. To było gdzieś 2014, 2015. Później wprowadzono odgórnie limit prędkości do 90 km/h. Liczba cheaterów bardzo wzrosła, nikt nie chciał jeździć do 90 km/ h bo to nie jest realistyczne. Kagańce oczywiście są, ale dużo kierowców je omija w realu. Sam wtedy przestałem grać w ETS2. Później wprowadzono bardzo dobre rozwiązanie tj. był serwer dla osób, które chciały jeździć z kagańcem odgórnym i dla tych bez kagańca. Oczywiście znacznie więcej graczy wybierało serwer bez kagańca. I teraz znowu wprowadzono odgórny kaganiec do 110 km/h co jest lepiej niż 90 km/h, ale z drugiej strony, znowu w ETS2 jest wiele tras gdzie jechanie wolniej niż 130 km/h jest po prostu głupie, to są proste autostrady i kolizje są tylko winą kierowców. Co o tym sądzicie. Ja już zauważyłem Wzrost speedhackerów

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mam DOKŁADNIE odwrotne wrażenia. Jak było jeszcze 130km/h to w wielu miejscach mapy był po prostu syf, właśnie dlatego, że gracze próbowali jeździć tam szybciej niż się powinno, przez co wywalali się, wpadali na pas do ruchu z przeciwka, czy ramowali innych bo nie byli w stanie w porę wyhamować. Nie było przejazdu z Oslo do Bergen bym kogoś nie zgłaszał do administracji. O C-D nie wspominam, bo tam w ogóle się nie dawało wtedy jeździć.

 

Weszły mocniejsze limity i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki liczba osób jakie zgłaszam do bana spadła drastycznie, szacuję że o 2/3. Owszem, są speedhacki, ale to margines, z którym administracja całkiem sobie radzi. Natomiast moja jakość gry znacząco od tego wzrosła. W końcu mogę normalnie, realistycznie, pojechać 90km/h bez stresu, że jakiś idiota lecący 130km/h podczas wyprzedzania przestrzeli, wleci na mój pas, walnie we mnie i skończę w rowie. W końcu stając na końcu kolejki zamkniętego do przejazdu kolejowego nie muszę się bać że zaraz mi ktoś wleci w naczepę. I landówkami zaczęło się jeździć bezpiecznie - na Bergen już dawno nie pamiętam by ktoś mi na czołowe poleciał..

 

Prawda jest taka, że jeździć szybko umiał może 1% próbujących. Reszta powodowała tylko chaos i zniszczenie. DOBRZE, ŻE JUŻ TEGO NIE MA, bo oczywiście każdy z tych 99% co nie umiało był święcie przekonany, że akurat on należy do tego 1% co potrafi. I cisnął bez pomyślunku.

 

Chcesz latać bez ograniczeń i cisnąć 130km/h? Trochę nie tą grę sobie wybrałeś moim zdaniem, ale ok. Masz serwer Arcade, szalej tam do woli, w dodatku bez ryzyka bana. Ale nie pisz, że 130km/h załadowanym truckiem to jest realizm, bo to bzdura. W realu NIKT tak nie jeździ od kiedy są kagańce, tacho i ITD. Ostatnio ciężarówkę jadącą 130km/h w Polsce widziałem jakoś w 1997 roku, a i wtedy taka patologia to nie był wcale widok częsty. Większość trucków w Polsce jedzie 80-90km/h - dokładnie tak jak mogłeś pojechać w ETS za czasów najostrzejszych limitów na Sim2. Teraz możesz jechać 20km/h więcej niż wtedy, moim zdaniem jest ok i NIC BYM TU NIE ZMIENIAŁ.

  • Upvote 4

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja tylko w tym wszystkim nie mogę zrozumieć po co było likwidować serwer EU2. Było EU1 i EU2, każdy mógł się dobrze bawić. 

Ten cały "projekt symulacja" jest jednym wielkim niewypałem. Pierwszym przykładem z brzegu jest mega "realistyczna" fizyka winter moda. 

Drugim: połowa zestawów na drodze Calais - Duisburg to podwozia 8x4 z podwójną chłodnią albo firanką. 

Nadal jest niesamowity chlew i 0 kultury jazdy przy pełnym serwerze i zatłoczonych miastach. Wyjątkami są starsi gracze albo kierowcy VSek i tutaj szacunek dla nich. 

 

W rzeczywistości też po awaryjnym hamowaniu kręcicie się 250km/h+ aż rozwalicie się w sąsiednim mieście albo innej przeszkodzie?  - (nie hamuj awaryjnie + nie umiesz jeździć) - odpowiedź Game Moderatora TMP

W rzeczywistości też macie limit 110 km/h ?  Masa filmików np z Turcji jak gość ciśnie S500 150 km/h bez naczepy.  - (ZASADY TMP i jak ci się nie podoba to nie graj) - też odpowiedź jakiegoś pożal się boże moderatorka

Ja i tak śmigam z kagańcem na 90 km/h , lubię symulacyjną jazdę ale i tak powinno zostać przywrócone EU2 bez limitu prędkości.    

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że gram od samego początku czyli Maja 2014 i widzę jak to wszystko się rozwija. Osoba która ma inne zdanie niż Admin czy jakis developer od razu jest z góry atakowana przez osoby próbujące się przylizać wcześniej wymienionym xD 

 

Przykładów jest wiele ale szkoda marnować czas na pisanie tego bo i tak nic się nie zmieni. No bo po co wrócić do starego układu serwerów gdzie każdy się dobrze bawił?

Bardzo miło widzieć teraz 800 osób na serwerze w tygodniu po północy :)) Z takim podejściem ta liczba jeszcze sporo spadnie.  

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem mieszasz trochę tematy by na siłę udowodnić swoją tezę. 

1. Czy Winter Mod jest nieudany w tym roku - TAK, fizyka jest schrzaniona. Czy ma to coś wspólnego z "Project Simulation" i TruckersMP - NIE MA, to przecież zewnętrzny mod, robiony przez kogoś zupełnie innego.

2. Czy teraz jest mniej osób na Sim1 niż kiedyś było na EU2? TAK. Czy ma to coś wspólnego z "Project Simulation" i TruckersMP - NIE MA, to raczej kwestia tego, że kiedyś były 2-3 serwery, a dziś 5-6. Część osób z EU1/2 uciekła na ProMods (gdzie prawie nie ma ramujących dzieciaków, nie ma też C-D), inne poszły na nowe serwery w USA i Singapurze by nie wylatywać za pingi, a jeszcze inne siedzą na Arcade, który kiedyś zawsze był pusty. Graczy ogółem imo wcale NIE JEST MNIEJ niż kiedyś. Pomijam już, że celem Adminów wcale nie musi być zapełnienie serwerów do pełna by każdy miał lagi :P. Zamiast ilości można iść na jakość.

3. Czy na C-D jest pełno 8x4, dubli i gabarytów? TAK. Czy ma to coś wspólnego z "Project Simulation" i TruckersMP - NIE MA, przecież administracja nie wybiera graczom ładunków, tylko oni sami. 

4. Czy są speedhacki i kolesiostwo? Tak, widywałem. Czy ma to coś wspólnego z "Project Simulation" i TruckersMP - NIE MA. To dwie zupełnie niezależne rzeczy. Kolesiostwo i hacki oczywiście warto ukrócić - pełna zgoda. W tym celu trzeba pisać zgłoszenia, jak widzisz że Admin kryje kolesia ze speedhackami to też pisz - wywalą go, znam już takie przypadki, że admin wyleciał z ekipy za łamanie wewnętrznych zasad.

 

Nadal nie rozumiem czemu ci, którzy koniecznie już muszą latać po 150km/h nie mogą po prostu pójść na Arcade. Bo co? Bo nazwa zła? Nieprestiżowa? ? Czy dlatego, że nie ma kolizji i nie można ramować innych graczy? Wszyscy, co domagają się większej prędkości na Sim, mówią zgodnie że chodzi tylko o prędkość, a nie kolizje. A prędkość przecież można na Arcade, nie trzeba nic zmieniać, można latać do woli :P 

 

No chyba, że ktoś ściemnia i jednak chodzi o kolizje, o ramowanie z jak największą prędkością, co jest obecnie trudne na SIM. Ja tam nawet nie mam nic przeciwko by tą kolizję na Arcade włączyć. Zapowiedzieć, że "tam jest dziki zachód i nie ma adminów" i niech się dzieje co chce. Dzieciaki i głodni adrenaliny pójdą ramować tam, a na Sim będzie nawet lepiej niż obecnie.

 

  • Upvote 2

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o liczbe graczy zawsze warto spojrzeć na https://stats.truckersmp.com/

 

mfxrK15.png

 

Od czasu "Simulation Changes" przez jakiś czas liczba gracz spadała, poźniej znowy zaczeła wzrastać.

 

 

W internecie nie ma ludzi starszych i młodszych,
W internecie są ludzie głupsi i mądrzejsi

 

Retired Team Member since 01.02.2020

WarMaz

Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem dzięki limitowi 110 km/h jest teraz bezpieczniej i lepiej ponieważ jest  mniej wypadków i nie wyrzuca już tak na zakrętach jak było przy prędkości 150 km/h, dużo też dało poprawienie fizyki gry. A jeżeli chodzi o realistykę to wątpię czy w rzeczywistości jakiś kierowca jedzie ciężarówka około 150 km/h. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.