Jump to content

Problem z G29


KosYnieR

Recommended Posts

Witam w ostatnim czasie zakupiłem kierownicę g29 jednak już kolejny dzień staram się rozwiązać problem z kompatybilnością koła jednak dalej bez skutku. Sytuacja wygląda następująco:
-Kierownica podłączona
-Sterowniki LGS pobrane(widoczna kierownica w oprogramowaniu)
Jednak gdy wchodzę w jakąkolwiek grę kierownica kręci się zgodzie z tym co jest widoczne na ekranie jednak stawia ogromny opór a force feedback nie działa. Przeglądając różne fora i poradniki nie znalazłem rozwiązania problemu, kierownica działa jednak tak jakby coś kolidowało ze sterownikami ( działa tak samo jak bez sterowników) Liczę na pomoc, być może ktoś też miał taki problem.

https://imgur.com/a/MSd8k6e 

https://imgur.com/a/e1tq0RO

Link to comment
Share on other sites

Jak ostatnio działałem przy tej kierownicy, to poza sterownikami (dołączonymi na cd) wymagała ona softu ze strony Logitecha (G-HUB to się chyba nazywało). Instalowałeś to?

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

Dodam tylko, próbowałem załatwić sprawę z suportem jednak skończyło się to wielkim ściemnianiem i przekierowali mnie od razu na angielską linie gdzie na po 5 minutach rozmowy dowiedziałem się, że muszę podać swój e mail by cokolwiek zrobić, może i by się udało tym zawziętym jednak ja mam w swoim email zawarte nazwisko i wyglądało to mniej więcej tak, więc odpuściłem.

Edited by Chris [PL]
Usunięty nie odpowiedni załącznik
Link to comment
Share on other sites

Z mojego doświadczenia to przeważnie g-hub jest problemem. Ale spróbuj jeszcze w grze zmienić suwakami, wszystkie ustawienia w lewo, czyli na minimum i zobacz czy coś sie zmieniło. Bo na filmie przywróciłeś ustawienia i wszystkie suwaki masz w środkowej pozycji.

 

Jeśli to nic nie da, utwórz nowe konto w systemie windows i dla sprawdzenia zaloguj się na nim, zainstaluj lgs, ustaw wszystko i uruchom grę. W grze wiadomo suwaki w lewo.

@KosYnieR

  76561198272920644.png 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, roweroraffi said:

Napisz co ostatecznie pomogło, może przydać się innym w przyszłości.

 

Ja Ci mogę napisać.

Problem powodował program G-Hub, gdyż nie został on stworzony do obsługi kierownic. Dopiero po jakimś czasie firma Logitech, prawdopodobnie nieudolnie, skopiowała sterownik z oprogramowania LGS (Logitech gaming software) i tym samym g-hub teoretycznie może obsługiwać kierownice. Jednak nie zalecam używać tego właśnie oprogramowania, a radzę pobierać i instalować Logitech gaming software, najlepiej w wersji 9.0.65. Jest ona chyba najbardziej stabilna z tych "nowszych".

 

Jeśli jednak ktoś przez przypadek zainstaluje G-Hub i będzie miał problem, to najlepiej stworzyć nowego użytkownika w systemie windows. Na nim zainstalować LGS i sprawdzić czy wszystko działa poprawnie. Jeżeli działa, to zostać na tym koncie i cieszyć się grą.

 

  • Like 1

  76561198272920644.png 

 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli piszesz, że pomaga stworzenie nowego usera w Windows, to znaczy, że GHub zapewne zostawia po sobie jakiś syf w katalogu usera

(C:\Users\nazwausera\AppData\local\katalog Ghuba pewnie Logitech lub GHiblub C:\Users\nazwausera\AppData\roaming\katalog Ghuba pewnie Logitech lub GHub)

i wystarczy to wywalić, by był spokój. Domyślnie katalog jest ukryty (trzeba włączyć widoczność ukreytych folderów w opcjach folderów w Panelu sterowania Windows). 

 

Dziwi mnie tylko to co piszesz, że go Ghub robi problem - tam gdzie ja to stawiałem, Ghub po prostu zadziałał. No ale widocznie nie zawsze tak jest :) 

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, roweroraffi said:

Jeżeli piszesz, że pomaga stworzenie nowego usera w Windows, to znaczy, że GHub zapewne zostawia po sobie jakiś syf w katalogu usera

(C:\Users\nazwausera\AppData\local\katalog Ghuba pewnie Logitech lub GHiblub C:\Users\nazwausera\AppData\roaming\katalog Ghuba pewnie Logitech lub GHub)

i wystarczy to wywalić, by był spokój. Domyślnie katalog jest ukryty (trzeba włączyć widoczność ukreytych folderów w opcjach folderów w Panelu sterowania Windows). 

 

Dziwi mnie tylko to co piszesz, że go Ghub robi problem - tam gdzie ja to stawiałem, Ghub po prostu zadziałał. No ale widocznie nie zawsze tak jest :) 

 

Nie wiem czy wywalenie tylko tych plików pomaga, czy trzeba czyścić rejestr. Na pewno łatwiej i szybciej stworzyć nowego użytkownika w systemie i przetestować.

 

W wielu przypadkach właśnie g-hub powodował problemy. Ale nie zawsze, czasem nie wiadomo dlaczego G29 nie współpracuje w100 procentach nawet z LGS'em.

 

Sam LGS nie był już aktualizowany od bardzo długiego czasu i pewnie juz nigdy nie zostanie. Natomiast g-hub, tak jak pisałem został tylko przystosowany do g29, ale nie został stworzony z myślą o obsłudze kierownic. Być może po aktualizacji to właśnie on będzie najlepszy dla G29/G920, ale za bardzo bym na to nie liczył.

  76561198272920644.png 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.