Jump to content

Problem z logitechem g27


dvzmor

Recommended Posts

Witam, mam problem z kierownicą logitech g27.
Problem może nie tyle typowo związany z modem i samą grą, a czysto elektroniczny.

Mianowicie kierownica nie chce działać gdy wpinam do niej pedały.

Gdy kierownica jest wpięta samotnie - wszystko działa w jak najlepszym porządku, gdy dołączam do niej shifter, tak samo. Gdy natomiast próbuję dopiąć pedały, lub samą kierownicę+pedały zasilanie się totalnie odcina, diody nigdzie nie świecą, a komputer w ogóle nie czyta, że owa kierownica jest wpięta. Wiecie może w czym leży problem? Dodam, że sprawdzałem miernikiem kable z pedałów i obieg jest wszędzie, nic nie jest przerwane.

Z góry dzięki za wszelkie propozycje i Wesołych Świąt! 

Link to comment
Share on other sites

Sam fakt ciągłości obwodu między złączem DB9 a pedałami do G27 nie świadczy o tym, że one działają poprawnie. Na jednym pinie kierownica daje 5V, by ona mogła określić pozycję i zakres pracy każdego z nich po porównaniu napięcia wyjściowego z potencjometrów z napięciem wejścia USB. W przypadku zwarcia opór maleje do bardzo małych wartości, co skutkuje wyłączeniem portu USB, do którego została podłączona kierownica. 

 

If you want to ask anywhere on forums whenever 32-bit version of MP will be supported in future, try to start GTA V on your 32-bit machine before checking game's system requirements.

Instead of quoting the post above, use the ^ character. The character is actually pointing to the post above.

How to fix sudden steering issue on your USB steering wheel

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Titanic4 said:

Sam fakt ciągłości obwodu między złączem DB9 a pedałami do G27 nie świadczy o tym, że one działają poprawnie. Na jednym pinie kierownica daje 5V, by ona mogła określić pozycję i zakres pracy każdego z nich po porównaniu napięcia wyjściowego z potencjometrów z napięciem wejścia USB. W przypadku zwarcia opór maleje do bardzo małych wartości, co skutkuje wyłączeniem portu USB, do którego została podłączona kierownica. 

O, ciekawie. Jest opcja sprawdzić czy działają poprawnie w inny sposób?
Lub czy jest jakaś szansa na zakup owego okablowania, by go swobodnie wymienić? Czy pozostaje zabawić się w lutowanie?

Starałem się również dużo szukać i czytać na ten temat - niektórzy pisali o wadliwym mikrokontrolerze, choć wtedy kalibracja nie przebiegałaby chyba pomyślnie i do tego kierownica z wpiętym shifterem również chyba nie powinna reagować. Czy mogę wykluczyć obawy o mikrokontroler?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.