Jump to content

TruckersMP crash


fragusiek9

Recommended Posts

Otóż po aktualizacji gry do najnowszej wersji występuje u mnie następujący problem. 

 

Gdy jestem na MP i chce zrobić Alt+Tab do windows'a(sprawdzić coś) a potem znowu chce wejść do gry obraz sie scina, ale jak odpale np silnik to slyszs, ze sie odpala. Przy zmianie ustawien graficznych nie mam mozliwosci zaakceptowania owych zmian. 

 

Na SP takie coś nie występuje. 

Link to comment
Share on other sites

Witaj @FrAgUsIeK

 

Mogę tutaj polecić sprawdzenie spójności plików gry lub przeinstalowanie TruckersMP. Zależy też, czy masz włączone coś w tle jeśli chcesz zrobić Alt+Tab oraz w jakim momencie to robisz. Jeżeli robisz to w trakcie ładowania ekranu to polecam poczekać aż się załaduje do końca lub jeśli nie masz nic w tle, to spróbuj włączyć coś, do czego będziesz mógł wykonać Alt+Tab lecz by nie był to sam pulpit. Dodatkowo skoro nie działa akceptowanie ustawień to koniecznie jest sprawdzenie spójności lub ostatecznie przeinstalować całego ETS2.

Jeżeli to wszystko nie działa to polecam omijać używania tego ponieważ wersja 1.36 na multiplayer nadal ma trochę błędów i coś może się dziać.

Link to comment
Share on other sites

@Lorciaa

 

1. Spójność plików nic nie wykryła - a gdyby coś było nie tak to bym nie mógł na singlu nawet Alt + Tab zrobić

2. Reinstalacja TruckersMP nie pomogła (w tym pobranie od nowa wszystkich aktualizacji TruckersMP)

3. Tak jak w pierwszym poście ten problem występuje tylko na Multi

4. Po uruchomieniu gry (SP) na OpenGL, zapisaniu a potem wczytaniu owego save'a na multi moje fpsy spadają do wartości 30-40

5. Moje FPS'y są zablokowane na 60, wcześniej miałem wartości powyżej tej "liczby" (synchronizacja pionowa jest wyłączona w grze jak i w karcie, w innych grach fpsy są powyżej tej "liczby")

Link to comment
Share on other sites

@FrAgUsIeK

 

22 hours ago, FrAgUsIeK said:

Na SP takie coś nie występuje. 

 

33 minutes ago, FrAgUsIeK said:

3. Tak jak w pierwszym poście ten problem występuje tylko na Singlu

 

To problem występuje tylko na singlu czy na multiplayer?

Dodatkowo, odpalanie przez OpenGL zaniża jakość gry oraz ilość fps, było to już opisane w sekcji "Help". Napomnę również, było mówione, że na razie TMP ma problemy z Dx11 i mogą występować lagi, dx9 nie jest już więcej obsługiwane na aktualnej wersji przez co można mieć spadek wydajności. Fakt, dostaliśmy aktualizację z poprawkami ale widocznie nadal coś jest nie tak. Sprawdziłeś swoje sterowniki do karty/aktualizację Windowsa? Czasem jak są niezaktualizowane to też tną grę. Może pozmieniaj ustawienia grafiki by trochę przywrócić te fps. Niemniej jednak jeśli problem dotyczy singla to niezbyt jestem w stanie więcej wykombinować. ? 

Ale podsumowując, po aktualizacji i przejściu na dx11 ETS2 ma OGROM problemów, spadków i niewyjaśnionych błędów.

  • True Story 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Lorciaa said:

Sprawdziłeś swoje sterowniki do karty/aktualizację Windowsa? Czasem jak są niezaktualizowane to też tną grę.

 

Jak niby sterowniki maja lagowac gre jak sam piszesz, ze na opengl zaniza jakosc fps. A te FPS'y to z tego co słyszałem każdy ma locka na wartości 60. U innych z alt tabem nie ma problemow u innych jest. A dlaczego ets2 na dx11 ma. ogrom problemów? Bo zamaist przetestować czy wszystko jest okej zostało to wprowadzone tzw. od buta. 

 

 

// Cytat drugi to była literówka. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FrAgUsIeK said:

 

Jak niby sterowniki maja lagowac gre jak sam piszesz, ze na opengl zaniza jakosc fps. A te FPS'y to z tego co słyszałem każdy ma locka na wartości 60. U innych z alt tabem nie ma problemow u innych jest. A dlaczego ets2 na dx11 ma. ogrom problemów? Bo zamaist przetestować czy wszystko jest okej zostało to wprowadzone tzw. od buta. 

 

 

// Cytat drugi to była literówka. 

 

Brak aktualizacji do sterowników MOŻE powodować spadki FPS i to nic nowego. Nie wiem jak inni mają z wartością FPS, u mnie są powyżej 70 także to zależy od ustawień i sprzętu. 

Również nie ma co się czepiać do TMP bo oni wprowadzają to, co dostają od SCS i nawet jakby zmienili coś, co poprawiłoby jakość/błędy to przy następnych aktualizacjach od SCS byłoby 3x więcej do robienia przez to, że twórcy ETS wprowadzą całkowicie inny kod. Także w skrócie, masz problem z alt+tab to staraj się unikać korzystania z tego.

Zarzucę Ci dodatkowo temat z "lockiem" na FPS, sama korzystałam z wyłączenia tego i powiem tyle - działa.

 

Link to comment
Share on other sites

SinglePlayer - włączenie a następnie ponownie wyłączenie synchronizacji pionowej ponad 60 fps

MultiPlayer - z zapisanymi ustawieniami z poprzedniego punktu lock na 60 fps

 

SinglePlayer - możliwość Alt+Tab

MultiPlayer - brak możliwości Alt+Tab

 

Inne gry - synchronizacja pionowa off (karta, gra) ponad 60 fps w każdych grach

TruckersMP - synchronizacja pionowa off (karta,gra) lock 60 fps 

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

W związku z tym, że wątek był nieaktywny przed 3 dni zmuszony jestem zamknąć, oraz przenieść wątek do Nieaktywnych tematów.

Pamiętaj, że możemy przywrócić wątek na Twoją prośbę. Wystarczy, że odezwiesz się do mnie w prywatnej wiadomości na forum.

Jeśli masz do mnie pytania śmiało pisz w prywatnej wiadomości. Na ten moment zamykam wątek z powodu wymienionego powyżej.


 

Z poważaniem,

JJay

TruckersMP Support


 

// Zamykam i przenoszę do Nieaktywnych tematów

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

  • JJay locked this topic
  • 2 weeks later...

Witam,

 

Od czasu mojej ostatniej wiadomości minął tydzień.

Wątki, które są w Nieaktywnych tematach po tygodniu nieaktywności zostają przeniesione do Nierozwiązanych tematów.

Tak samo jak w innych przypadkach zmuszony jestem umieścić Twój wątek w Nierozwiązanych tematach.

 

Jeśli będziesz miał do mnie pytania skontaktuj się ze mną w prywatnej wiadomości.

Również chciałbym wspomnieć, że jeżeli w przyszłości natkniesz się na problem, którego nie będziesz w stanie rozwiązać samodzielnie możesz skontaktować się z nami tutaj: https://truckersmp.com/support/tickets

W powyższym odnośniku utwórz bilet, w którym opisz występujący problem.


 

Z poważaniem,

JJay

TruckersMP Support

 

// Przenoszę do Nierozwiązanych

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.