Jump to content
  • 0

Bağlantı Hatası

тσяαмαи

Question

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Translation Manager

Merhabalar,

Bunun tam olarak çözümü mevcut değil. Bu aralar birçok oyuncu bu dertten yakınıyor.

Yaklaşık 1 ay önce ben de böyle bir hatayla karşılaşmıştım. İnternet hızım oyunu fazlasıyla karşılıyor olmasına rağmen bağlantı problemleri yaşıyordum. Servis sağlayıcım TTNET'i arayarak ping ile ilgili problemimi anlatmıştım, onlar da 30 saniye süren bir işlem yaparak sorunumu çözmüştü. O işlemden sonra bir daha bu sorunla karşılaşmadım. 

Ayrıca; bu sorunu çözebilmek için başka öneriler de mevcut:

-Oyun sırasında download ve upload yapmamaya dikkat edin.

-Oyun sırasında windows güncellemesi gibi işlemlerin arkaplanda yapılmadığına dikkat edin.

-Upload hızınızı kontrol edin, gerekirse servis sağlayıcınız ile iletişime geçip upload hızınızı arttırmaya çalışabilirsiniz.

-Aynı network'ü paylaştığınız cihaz sayısına dikkat edin.

-Eğer mümkünse modem'e kablosuz değil de kablolu olacak şekilde bağlanmaya çalışın.

-Oyuna bağlanırken yoğun olan bölgeleri değil de, daha az yoğunluk olan şehirlerde oyuna başlamayı tercih edin.

Bu sorunun net bir çözümü olmamasına karşın, bunlar bağlantınızı güçlendirebilecek önerilerdir.

İyi günler dilerim.

• Thanks 1

• 0

Merhaba, 

İnternet yavaşladığında veya çok yoğun bir yerde oyuna başladığınızda internetinizin durumuna bağlı sizi kickler. İnternetin hızını arttırmak için arka planda internetle çalışan uygulamaları kapatmayı bi deneyin. Telefon, bilgisiyar gibi diğer cihazlarıda internet bağlantısını kesmeyi deneyebilirsiniz. Eğer çok yoğun bir yerde oyuna giriyorsanızda offline (single player) da bir başka bir (sakin) şehrin garajına ışınlanıp oyundan çıkıp/girmeyi deneyebilirsiniz

Saygılarımla, 

• 0

Diğerlerinin de yazdığı gibi bu sorun her ne kadar internetinizle alakalıymış gibi görünse de, güncellemeden önce sorunsuz oynadığımızı biliyoruz ayrıca bu sorun sadece Türkiye veya TTNET ile alakalı değil,  başka ülkelerden başka oyuncularda da yaşanıyor. Kısaca özetlemek gerekirse bu hem paket kaybı yaşanan, stabil olmayan internetler, hemde bazı hilelerin çalışırken gerçekleştirdiği belli başlı işlemlerin sistem tarafından algılanmasından kaynaklanıyor. Yani hile kullanmasanız bile ona yakın bir şekilde bir bağlantı isteği sunucuya gittiğinde, sunucu gerekli işlemi gerçekleştiriyor. Bu sistem arkası bir şey olduğundan bizim yapabileceğimiz tek şey beklemek. Daha uzun ve detaylı cevap istiyorsan bir diğer gönderiye yazdığım yorumu buradan okumanı tavsiye ederim.

Age: 19                                              IRL Occupation: ELT Student

Country: Turkey                                Programming Languages: NodeJS, Vue, Nuxt, TypeScript my website

It's easy to contact with me! Just send me a message on TruckersMP forum, leave a comment to my Steam profile or send me a direct message on Discord! You can find a lot more about me on my website! I'd love to help and assist you out!

• 0

Merhaba,

Konu sahibi tarafından gerekli süre içerisinde dönüş olmadığı için konuyu inaktif bölümüne taşıyorum.

Sorununuz hala devam ediyor ise destek sisteminden bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Destek Sistemi: https://truckersmp.com/support/tickets

Destek Sistemi Nasıl Kullanılır?:

Saygılarımla,

SkortiL [TR]

TruckersMP Support

//Kilitlendi ve İnaktif Konular'a taşındı.

Sincerely,

SkortiL [TR] 

Create a Support Ticket / TruckersMP Rules / Feedback / Guides / Meet the Team

• 0

Merhaba,

Konu sahibi tarafından tarafımıza herhangi olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılmadığı için, konuyu İnaktif Konulardan Çözülemeyen Konulara taşıyorum.

Yardıma ihtiyacınız olduğunda bizim ile iletişime geçmekten çekinmeyin!

İyi eğlenceler! ^^

Sevgiler,

POPTOYS

TruckersMP - Support

//Çözülemeyen Konulara taşındı.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.