Jump to content
  • 1

1.36 Güncellemesi sonrası ''Unreliable connection'' Hatası

In Infinity

Question

Arkadaşlar ben dün 1.36 güncellemesini yaptıktan sonra Multiplayer giremez oldum10 kişilik alanlara bile gitsem ‘‘unreliable connection’’ hatası verip kickliyor.
-TABda kimse yokken ne zaman birisi gözükse 1sn drop yiyorum. Bu tabda gözüken kişi sayısı arttıkça drop süreside o kadar uzuyor (Calais gibi yerlere yavaşça girince drop oluyor fakat tabda 40 kişi gözükmeye devam ettiği sürece bir sıkıntı olmuyor fakat 41 42 diye arttıkça drop gene geliyor ve gözükmeye başlayan kişi sayısına göre drop süresi yine aynı şekilde artıyor ‘‘calais 40 kişi 50 fps görüyorum’’)
-Modem resledim
-Truckersmp yi sil yükle yaptım
-Uyumluluk ayarlarını yaptım
-ETS2 yi sil yükle bile yaptım
-Belgelerimdeki ets2 yi bile sildim
-Farklı profillerde değişen birşey yoktu.Profil değiştirmeyi denedim.
-Sıfır profil bile açtım gene değişen birşey yok
-Opengl safe mode gibi farklı başlatma seçeneklerini uyguladım gene aynı
-Sistem kötü bir sistem değil 3-4 gün önce Kirkenese bile ışınlansam multide o meşhur yolada girsem hiçbirşey olmuyordu herşey akıcıydı(Promodsun yüküde dahil olunca buna 0 sıkıntı)
-Vpn kullanmayı denedim
-DNS ayarlarını bile değiştirdim düzelttim gene aynı durum
-ister yüksek grafik isterse en düşük grafiklerde bile girmeyi denedim fakat 10 kişilik bölgelerde bile ‘‘unreliable connection’’ hatası almaya devam ettim.
-Multiplayerda taba bastıktan sonra online için farklı ayarlar çıkıyor oradaki çoğu gereksiz şeyleri bile kapattım durum yine aynı dostlar
-Profillerde bulunan extra araç ve dorseleri bile sattım modifiyeyi azalttım gene aynı durum

Yukarıda bahsettiklerim Multiplayer için geçerlidir sorun genel bir sorun mu  değil mi bilmiyorum.Bu nasıl bir hata ben anlam veremedim var mı yardımcı olabilecek kimseler ?

9 answers to this question

Recommended Posts

• 1

Hepsinden önce belirteyim. Bu hatadan haberleri varmış ve düzeltmeye uğraşıyorlarmış, yakın bir zamanda eminim düzeltirler ama sen yine de benim deneyimlerimi ve yaptıklarımı okuyarak bir şeyler deneyebilirsin.

Aynı hata bende de mevcut. Ancak geçtiğimiz gün nasıl olduğundan tam emin olmadığım bir şekilde oyunu oynayabildim. Aşağıdakileri denersen sevinirim.

• Öncelikle Simulation 1 yerine Simulation 2 sunucusuna girmeyi deneyebilirsin. Ben herhangi bir şey yapmadığımda oraya sorunsuz girebiliyordum.
  • Denemişsin ancak TruckersMP'yi açınca F1'e basıp güncellemeleri tekrar kurabilirsin. Ben bunu yapmıştım ancak deneme fırsatım olmadı. Sen yapmış ve denemişsin anlaşılan, ve olmamış. O yüzden bu maddeyi atlayabilirsin.
  • Bu madde tam olarak çözüm denemez ancak bende sanırım sorunu çözen etken bu oldu: TMP'yi kalabalık olduğu bir zamanda yakalamalısın. Bu akşam saat 19 civarlarında olabiliyor. Sunucu dolu olduğunda ve yaklaşık 20-30 kişilik bekleme sırası olduğunda sen sunucuya bağlanmadan oyun yüklenmiş oluyor. Oyun yüklendikten sonra sunucuya bağlandığın için de o yükleme ekranında gerçekleşen şey her neyse o yaşanmıyor ve sunucudan atmıyor. Bu şekilde 2 kere oynamayı başardım, sende deneyebilirsen sanırım işe yarar.

Buradan gerisi ise destekte yazdığım bu duruma yetkilinin cevabındaki maddeleri içeriyor. Bu sistemin çarpışmaları ve hilelerdeki bazı etkenleri öncelemek için varolduğunu söylüyorlar daha çok. Yani aslında bağlantınla alaklı değil, sistemin senin oyununda bu tür problemleri yanlış algılayıp bu önlemi almasıyla ilgili olabilir.

• Öncelikle hatayı gözetlemek için konsola şu komutu girebileceğimi söylediler: g_developer 16. Eğer çıkan "şey"i tekrar kapatmak istiyorsan da tekrar şunu yazabilirmişim: g_developer 1. Konsolun nasıl açılacağını bilmiyorsan da (çünkü ben bilmiyordum) buraya tıklayıp öğrenebilirsin.

Diğer maddeler de şu şekilde:

• Wi-Fi kullanmaktan kaçının, varsa kablolu bir bağlantı kullanın.
  • TMP oynarken yayın araçlarını kullanmaktan (OBS vs.), bir şey indirmekten, Windows güncellemesi yapmaktan veya bir şey yüklemekten kaçının.
  • Ağınıza çok fazla insanın bağlı olmadığından veya ağa çok fazla yüklenilmediğinden emin olun.
  • Yönlendiricinizin ayarlarını kontrol edin (bu maddeyi atlamanı tavsiye ederim çünkü hepimizin yaşadığı gibi sende birkaç gün öncesine kadar güzelce oynayabiliyordun, o yüzden bunu dikkate alma derim eğer modem veya İSS değişikliği yapmadıysan).
  • Size en yakın sunucuları kullanmayı deneyin (bu madde de pek gerekli değil, zaten 2 tür sunucular var ve bize yakın olanlar zaten [US] dışında olanlar).
  • Eğer hiçbiri işe yaramazsa internet servis sağlayıcınız (İSS) ile görüşün, herhangi bir problem olup olmadığından emin olun.

Şunu da belirteyim ki bu maddeleri bana yetkili yazmadan önce ben ilk başta anlattığım gibi sorunu çözmeyi başarmıştım. Sitedeki destek talebine yanıt gelmeden önce de Discord üzerinden ModMail'e attığım talepte bana bunun bilindiğini ve üzerinde çalışıldığını söylemişlerdi. Sitedeki talebe yanıt veren arkadaşa bunu söylediğimde ve onun sıraladığı maddelerinin hiçbirinin geçerli olduğunu, veya işe yarayacağını düşünmediğimi söylediğimde ModMail'den gelen cevabın da doğru olduğunu söyledi. Yani en iyisi yukarıda benim söylediğim maddeleri denemen olacaktır diye düşünüyorum. Yine de umarım bir sonraki güncellemede bunların hiçbiri olmaz. Teşekkürler ^^

Age: 19                                              IRL Occupation: ELT Student

Country: Turkey                                Programming Languages: NodeJS, Vue, Nuxt, TypeScript my website

It's easy to contact with me! Just send me a message on TruckersMP forum, leave a comment to my Steam profile or send me a direct message on Discord! You can find a lot more about me on my website! I'd love to help and assist you out!

• 0

Merhaba @In Infinity eğer bu yazdıklarınızı denedikten sonra gene olmadıysa sorun sizde değildir.Büyük ihtimalle bu sorun sistemsel olabilir ki böyle birşey varsa yakında güncelleme gelip düzeltilir diye tahmin ediyorum.Genede https://truckersmp.com/support/tickets buraya ticket atabilirsiniz.İyi akşamlar dilerim

Saygılarımla...

Drexy

• 0

Güncelleme hızlı geldi ama beraberinde bu tarz sorunlarıda getirdi. Lastiklerin oyuncak kamyon tekerleği olması, Road to the Black Sea ile eklenen dorselerin başkasında gözükmemesi. vs.

TruckersMP tarafından yeni güncellemenin yayınlanmasını bekleyeceğiz.

steam-512.png Steam Profile | blogger-2.png ETS2 and ATS Mods blog for TruckersMP

Languages: turkey.png Turkish and English usa.png

Veteran Driver VI

1275462519_role_VeteranVI(1).png.e3386be

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Volvo 750HP | Scania 750HP

• 0
13 hours ago, In Infinity said:

Sorunun genel bir sorun olduğunu mu söylüyorsunuz ?

Aynen öyle, sadece Türkiye'ye özel değil, farklı ülkelerden kullanıcılarda da var TMP Discord sunucusundan anladığım kadarıyla. Şimdilik beklemeli veya Simulation 2'de takılmaya devam etmeliyiz yani ^^

Age: 19                                              IRL Occupation: ELT Student

Country: Turkey                                Programming Languages: NodeJS, Vue, Nuxt, TypeScript my website

It's easy to contact with me! Just send me a message on TruckersMP forum, leave a comment to my Steam profile or send me a direct message on Discord! You can find a lot more about me on my website! I'd love to help and assist you out!

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.