Jump to content

3 Milioane de Utilizatori


Recommended Posts

Dragi jucători,

A fost o calatorie frumoasa. Am anuntat pe 21 Ianuarie 2018 ca TruckersMP atinsese 2 milioane de utilizatori. Este de necrezut chiar sa te si gandesti, dar astazi am trecut de un alt milestone, acela de 3 milioane de utilizatori inregistrati. Acest numar inseamna 3 milioane de oameni care s-au inregistrat si si-au creat un cont aici, 3 milioane de oameni care s-au jucat pe modificatia noastra si 3 milioane de oameni care au contribuit comunitatii noastre uimitoare intr-un fel. Deci in numele intregii echipe TruckersMP, va multumim ca ni v-ati alaturat in aceasta calatorie si va multumim ca faceti parte din istoria noastra. Pentru ca noi ne continuam munca pentru a asigura un viitor luminos acestui proiect, este important sa nu uitam niciodata cat de departe am ajuns si ceea ce am reusit sa realizam. Deci haide sa privim in spate pentru a vedea schimbarile majore si realizarile incepand cu ultimul milestone.


anul trecut...
 

  • 29 Ianuarie 2018: Lansarea programului cu Community Contribuitorii nostri - acesta este un program unde sunt aratati contribuitorii majori ai comunitatii noastre. Fie prin streaming pe Twitch, prin crearea de videoclipuri pe YouTube, organizeaza concursuri sau doar sunt de ajutor pe forum, contribuitorii nostri fac comunitatea noastra un loc mult mai bun si mai fascinant. De la lansare, grupul nostru de Community Contribuitori a trecut de 5 membri care continua sa contribuie si sa ne imbogateasca comunitatea.
  • 20 Martie 2018: Cineva la Evenimente? - am reusit in sfarsit sa cream event team-ul, un rank oficial in echipa noastra staff. Ei sunt responsabili cu controlul si cu asistenta evenimentelor noastre oficiale, au terminat cu succes 7 editii de Real Operations, convoaie publice, curse, asistenta pentru evenimente private si evenimente pentru milestone-uri si aniversari. Acesti membri sunt minunati si reprezinta un punct important in echipa noastra.
  • 29 Aprilie 2018: Introducerea Add-On Team-ului - aceasta este o echipa mica dar valoroasa care este responsabila cu design-ul, dezvoltarea si implementarea de caracteristici si modificari pentru a spori experienta gameplay-ului. De cand este lansata, am adaugat cateva lucruri minunate acestui proiect. Exista mereu ceva la care se lucreaza in spatele scenei...
  • 21 Mai 2018: Bun venit CMT-ului! - dupa multe discutii, am decis sa cream acest rank nou pentru a aduce la un loc mai multe dintre eforturile noastre severe de moderare din comunitate. Forum, Language si Discord Moderatorii au fost plasati sub acest titlu, responsabil pentru moderarea tuturor platformelor noastre care nu au legatura cu jocul. Cu aceasta schimbare, membrii echipei noastre pot lucra intr-un mod mult mai eficient avand o comunicare mai buna. Suntem incantati sa va spunem ca aceasta echipa lucreaza minunat si suntem foarte incantati ca am facut aceasta schimbare.
  • 23 Septembrie 2018: Ai nevoie de Support? Nu te teme niciodata! - am lansat oficial sistemul nostru de support care este complet integrat pe website-ul nostru, multumindu-le developer-ilor nostri minunati. Utilizatorii pot cere ajutor si se pot ajuta intre ei intr-o singura sectiune dedicata, totul cu usurinta. Din partea noastra, membri echipei noastre support pot tine evidenta ticketelor si pot raspunde la cele mai grele cazuri. Reprezinta un plus minunat, afirmatie urmata de feedback-ul pozitiv din partea comunitatii.
  • 3 Noiembrie 2019: Human Resources - aceasta echipa a fost implementata pentru a asista la operatiunile interne. Ei sunt responsabili cu staff-ul, verifica comportamentul si abordeaza staff-ul nostru, acest oameni sunt un plus al echipei. A fost o lansare aspra la inceput, dar problemele interne au fost tratate mai usor de atunci.


anul acesta...

 

  • 1 Mai 2019: TruckersMP a facut 5 ani! - am sarbatorit aniversarea noastra de cinci ani. Cinci minunati, frumosi si interesati ani de munca pentru a construi acest proiect pana la nivelul la care se afla acum. Multumim fanilor nostri, jucatorilor si staff-ului pentru tot ce au facut ca acest lucru sa fie posibil. Nu este usor, dar avem un grup uimitor de oameni care lucreaza in spatele cortinei.
  • 2 Iulie 2019: Drumul spre Simulare - ne-am decis sa ne schimbam tinta, am decis sa ne intoarcem la radacinile unui simulator adevarat. Cu aceasta schimbare, am modificat setarile serverelor pentru a crea servere arcade si de simulare, astfel exista ceva pentru toata lumea. Parerile lansarii acestuia au fost in general mixte, dar am vazut ca am primit multe feedback-uri pozitive. Ne-am gandit ca acest lucru este de fapt important - sa avem ca baza, parerile dvs. - facem schimbari pentru a ne asigura ca TruckersMP merge in directia corecta.
  • 13 Iulie 2019: Sistemul de VTC - pentru ca VTC-urile (Virtual Trucking Companies) detin un rol major in comunitatea noastra, ne-am decis sa adunam toate VTC-urile impreuna si sa cream un sistem dedicat pentru ele. Cu acest sistem complet integrat pe website, rolurile personalizabile, rank-urile, caseta text pentru informatii despre VTC, link-uri catre social media, abilitatea de a posta anunturi, noutati si multe altele care sunt disponibile pe pagina VTC-ului tau de pe website-ul nostru. Feedback-ul despre aceasta schimbare a fost minunat si suntem fericiti ca fondatorii companiilor il adora.
  • 25 Septembrie 2019: ProMods, venim acum! - dupa multi ani in care utilizatorii ne intrebau despre acest lucru, am acceptat intr-un final sa implementam ProMods pe multiplayer. Suntem foarte incantati pentru aceasta. Cererile pentru a avea ProMods au fost mari pentru atatia ani, si a fost facuta o munca imensa pentru acest lucru. Speram ca iubiti aceasta noua caracteristica la fel cum noi o facem! Partenerii nostri de la ProMods merita multumiri speciale pentru ca au facut acest lucru posibil, dar sa nu uitam si de echipa developerilor nostri.
  • Octombrie 2019: Parteneriatele Oficiale! - suntem incantati ca acest lucru a devenit acum o parte din comunitate. Recunoasterea acelor proiecte speciale care aduc atat de multe comunitatii noastre in fiecare zi, contribuind cu TruckersMP in multe moduri pentru a crea o comunitate activa, interactiva si dedicata pe TruckersMP. Un plus extraordinar care va aduce in viitor, lucruri noi o data cu el!


Deci asta avem. Aproape doi ani si inca un milion de utilizatori fac parte din aceasta comunitate minunata. Suntem siguri ca vom continua sa crestem si sa aducem imbunatatiri in viitor, cu mai multe caracteristici care trebuie sa vina, chiar mai multe evolutii, si trebuie sa fie adaugat chiar si mai mult amuzament, pe TruckersMP. Tinem sa aducem cateva multumiri speciale staff-ului nostru; nu am fi putut face toate acestea fara voi. Voi sunteti oamenii minunati care tin acest proiect pe picioare. Chiar ar trebui sa fiti mandri ca faceti parte si ca ajutati aceasta comunitate in fiecare zi. Va multumim inca o data TUTUROR pentru supportul acordat pe parcursul calatoriei. Trebuie sa fim sinceri, nu am fi putut sa facem toate acestea fara voi.

Pentru a sarbatori aceasta realizare magnifica, si pentru ca ne aflam in lumina recentei lansari al ProMods-ului, avem un giveaway exclusiv, unde vom da toate DLC-urile de harta din ETS2 unui singur castigator norocos. Pentru a putea intra, NU trebuie sa deti nici un DLC de harta pentru ETS2. Dar cum sa intri?
Este simplu, doar raspunde la acest topic de pe forum cu un mesaj constructiv incluzand de asemenea hashtag-ul #3milliongiveaway.

Pentru a marca aceasta realizare cu alta veste, vom avea un server special pentru un weekend. Urmeaza, bineinteles, mai multe detalii in curand.

Ne vedem la 4 milioane!

Echipa TruckersMP
-> Vezi postul pe pagina principala

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.