Jump to content

Přizpůsobení uživatelského herního rozhraní (tzv. UI)


Guest QF_Giulia
 Share

Recommended Posts

Guest QF_Giulia

Tento návod se bude zabývat tím, jak najít komunitou vytvořená uživatelská rozhraní, jak nainstalovat uživatelská rozhraní (s oficiálním launcherem) a jak navrhnout vlastní uživatelské rozhraní.

  
Několik příkladů uživatelského rozhraní:
fdRafOm.png


xalSuR0.png

 

Nalezení uživatelských komunitních rozhraní
 

Spoiler

Najít vlastní uživatelská rozhraní vytvořená komunitou je snadné. Najdete je na stránce Community -> Media -> Show your work! -> Custom UI Packs (nebo klikněte sem). Na tomto fóru jsou sdílena všechna uživatelská rozhraní. Jakmile si vytvoříte vlastní uživatelské rozhraní, můžete jej sdílet!


Instalace vlastních uživatelských rozhraní

Spoiler

 

Jakmile si stáhnete uživatelské rozhraní, které se vám líbí, musíte jej nainstalovat do adresáře TruckersMP\data.

 

Přejděte do složky C:\ProgramData\TruckersMP\data - Pokud složku ProgramData nevidíte, musíte změnit nastavení Průzkumníka souborů.

V tomto adresáři jsou 3 složky: ats, ets2 a shared. Každá složka obsahuje soubory uživatelského rozhraní pro jejich příslušné hry nebo soubory sdílené mezi oběma hrami.

 

Pokud balíček UI tyto složky již neobsahuje, musíte vytvořit kopie tří složek a pojmenovat je: ats_mod, ets2_mod a shared_mod. Launcher načte upravené soubory POUZE, pokud jsou v těchto složkách.

 

Zkopírujte upravené soubory z vašeho uživatelského balíčku do těchto 3 složek. Pokud například chcete upravit ETS2 ui_skin.png v ets2\ui\ui_skin.png, musíte jej zkopírovat do ets2_mod\ui\ui_skin.png.

Jakmile je toto nastaveno, launcher vždy načte vaše upravené soubory. Užijte si to!

 

 

Návrh vlastního uživatelského rozhraní

Spoiler

 

Nyní základy z cesty, přichází složitější část.
  
Nejprve otevřete adresář TruckersMP Data: C:\ProgramData\TruckersMP\data. Zde se ukládají soubory uživatelského rozhraní a je třeba je upravit, aby se vytvořil vlastní „balíček“ uživatelského rozhraní. Uvnitř datové složky jsou 3 složky. American Truck Simulator a Euro Truck Simulator 2 mají samostatné adresáře s názvy ats & ets2, což vám umožní vytvořit jedinečné uživatelské rozhraní pro každou hru zvlášť. Třetí je sdílená složka, kterou používají všechny hry.

 

Aby mohl launcher načíst všechny upravené soubory, musíte zkopírovat 3 složky a pojmenovat je ats_mod, ets2_mod a shared_mod.

 

Soubory ETS2 / ATS

 

Existuje spousta souborů, níže bude vysvětleno, na co každý z nich je.

 

V tomto příkladu použijeme ETS2. Otevřete soubor ets2_mod a otevřete složku ui. (ATS má podobné soubory, ale zaměříme se na ETS2). Ve složce ui najdete několik obrazových souborů. Soubory, na které se chcete zaměřit pro vytvoření sady uživatelského rozhraní chcete zaměřit, jsou:

 

authors.png - Nachází se v levém horním rohu přihlašovací obrazovky pro titulky.
background0.png, background1.png, background2.png - Používá se jako pozadí na přihlašovací obrazovce. Načítají se v náhodném pořadí.
cursor.png - Myš/kurzor používaný pro navigaci v okně.
refresh.png - Docela nové tlačítko na přihlašovací obrazovce pro aktualizaci serverů.
settings.png - Ikona v PlayerView (TAB) pro přístup k nastavení.
speedlimiter.png - Ikona omezení rychlosti v seznamu serverů.
ui_skin.png - Hlavní lákadlot, se kterým budeme pracovat. Více informací později v návodu.

 

Sdílené soubory

 

V shared_mod\ui je set ikon používaných v uživatelském rozhraní pro obě hry. Většinu z nich obvykle nebudete upravovat. Hlavní ikony jsou:

 

napalony_klakson.png - Ikona klaksonu vedle jmen hráčů.
speaker.png, speaker_off.png - Používá se v nabídce PlayerView (TAB) pro přepínání ztlumení mezi hráči.
steam_profile.png - Odkaz v PlayerView (TAB) na hráčský účet služby Steam.
truckersmp_profile.png - Odkaz v PlayerView (TAB) na hráčův účet v TruckersMP.

Ostatní ikony můžete upravit, ale obecně jsou zachovány výchozí. Chcete-li vytvořit vlastní balíček uživatelského rozhraní, nemusíte upravovat ŽÁDNOU ikonu.

 

Písma

 

Chcete-li v uživatelském rozhraní použít vlastní písmo, přejděte do shared_mod\fonts
  
Písmo, které modifikace aktuálně používá je OpenSans, my toto písmo chceme nahradit jiným. Existuje spousta webových stránek, z nichž můžete písma získat. V tomto návodu se podíváme na adresu https://fonts.google.com. Najděte písmo, které se vám líbí a stáhněte si ho. Může být v souboru ZIP, takže jej jednoduše rozbalte a vyhledejte soubor .ttf.

Tohle stažené písmo musíte přejmenovat na OpenSans.ttf a pak ho nahradit v shared_mod\fonts. Nové písmo MUSÍ být nazváno OpenSans.ttf, jinak jej modifikace nerozpozná.

 

UI Skin
Hlavní soubor, kde je vyžadována většina práce pro přizpůsobení vašeho uživatelského rozhraní.
  
Soubor UI Skin (ui_skin.png) lze upravovat pomocí bezplatných programů, jako je Paint.NET, GIMP nebo populární (placený) Photoshop. To vám umožní změnit barvu nebo tvar oken, tlačítek, zaškrtávacích políček a mnoho dalšího. V tomto návodu opět použijeme ETS2. Ve vašem preferovaném programu pro úpravu obrázků otevřete soubor ets2_mod\ui\ui_skin.png.

 

Na jednom obrázku je spousta různých tvarů, barev a šipek. Vše, co vidíte v uživatelském rozhraní - od tlačítek, šipek, oken, rozevíracích seznamů a barev, je v tomto jediném souboru. VŠE.

 

Vyvinul jsem základní vodítko pro UI Sprite, které zahrnuje odkazy na každý prvek. Stáhněte si ZIP v níže uvedeném odkazu a otevřete .HTML soubor. Umístěte kurzor myši na každý prvek a dialog by měl zdůraznit, k čemu se používá.
http://www.mediafire.com/file/zk2jz7xhj76dbbx/TruckersMP_UI_Sprite_Guideline.zip/file

 

Pokud potřebujete nějakou pomoc s uživatelským rozhraním nebo pokud najdete něco, co v tomto návodu není obsaženo, dejte mi prosím vědět níže.

 

Hodně štěstí!

 

Původní příspěvek zde:

 

Edited by QF_Giulia
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.