Jump to content

(ÇÖZÜLDÜ) Adminlerin site raporları hakkındaki zamanları

Recommended Posts

Merhaba millet baya bir süre oldu oyuna başlıyalı ama bazı forum konularında adminlerin aşırı yoğun olduğu yazılmış. Benim görüşüm şu hiçbir admin fazladan zamanı olamaz bakamaya bilir veya olağan üstü bi durumda olabilir ona birşey diyemem. Ama adminlerin sitedeki raporlara bakıcak kadar süreleri olduğunu düşünüyorum aksini idda eden varsa tartışalım. 

İyi günler

• Woah! 1

Geçmişte TruckersMP'nin pek çok biriminde görev almış birisi olarak söyleyebilirim ki üst yönetim hariç en yoğun takım admin takımıdır. Sizin için rapora bakıp gereken cezanın verilmesi olarak görülse de iş o kadarla bitmiyor. 

Eğer admin "Report Moderator" ise website raporlarına bakıyor(kural gereği en eski rapordan başlayarak daha yeni raporlara bakılmak zorunda). Rapor sonuçlanıp birisine ban cezası verirse banlanan kişi ban itirazında bulunuyor, itiraz İngilizce değilse çeviri takımına metni iletiyor, çeviri gelince gerekli cevabı veriyor ve eğer karşı cevap gelirse süreç tekrar devam ediyor. Bu sadece tek bir rapor için uygulanan prosedür. Bunu yüzlerce rapora vurursanız vay anam vay.

Eğer admin "Game Moderator" ise yani full admin ise; "Report Moderator"un yaptıklarının tamamını yapıyor ve bunun üzerine oyun içi raporlara bakıyor. Oyun içi raporlara bakarken birisine ban cezası verirse o kişiyle alakalı elinde kayıt olmak zorunda. Bu kaydı sadece o kişinin ihlalinin olduğu kısma indirgeyecek şekilde video düzenlemesi(kesip-biçme, video edit programından render almak) yapması ve bunu bir video upload sitesine(Youtube, Plays.Tv, vs.) yüklemesi gerekiyor. Bu videonun linkini kişinin profiline girip ban cezasına eklemesi gerekiyor. Kişi itiraz ederse yukarıdaki itiraz süreci burada da aynen geçerli.

Yani gördüğünüz üzere adminlerin işi sadece rapora bak, cezayı ver geç ile bitmiyor. Perde arkasında siz oyuncuların görmediği pek çok aşaması mevcut. 

• Like 1
  • Thanks 2
  • True Story 1

Merhaba @[TSP]Lorenzo,

Duyduklarınız, gördükleriniz büyük oranda doğrudur: Yaz döneminin başlamasıyla ve okulların tatile girmesiyle beraber sunucular dolmaya başladı ve yeni oyuncular da dahil oldu. Bundan dolayı da raporlar artmaya birikmeye başladı. Her nasıl oyuncular okulları tatile girince oyunlara yöneliyorsa bizler de yaz döneminde tatile çıkabiliyor bir işte çalışabiliyoruz. Tüm bu sebepleri alt alta toplayınca da aktif oyuncu çoğalırken takım üyeleri azalıyor. Geçen senelerde raporların kontrol edilmesi neredeyse 25-30 günü buluyordu (abartmıyorum, gerçek rakam bu!). Bu yaz yine olabildiğince aktif kalmaya çalışırken bu süreç 2 haftaya kadar çıktı. 

Bizler bu işi gönüllü bir şekilde yapıyoruz ve bunu keyifli bir hâle getirerek yapmaya çalışıyoruz. Evet, tüm adminler hücum etse sitedeki tüm raporlar 1 gün içerisinde temizlenebilir, fakat sonraki gün yine sistemde birikmeler yaşanacak. Ben günde 500 rapor da bakabilirim fakat bunun kanıtları, ban itirazları ve yorgunluğundan dolayı artık bundan keyif alamam. Kısacası bunu kontrollü ve planlı bir şekilde yapmamız gerekiyor. 

Bu günlerde yaz dönemini geride bıraktık, ve okullar açıldı, aktiflik azaldı. Sistemdeki raporlar kontrol ediliyor ve hafta sonu gönderilen raporlar sistemi yoğunlaştırsa da hafta içi bunu telafi ediyoruz ve bugün rapor gönderen bir oyuncunun 1 hafta bile geçmeden geri gönüş alabileceğinden emin olabilirsiniz.

İyi günler dilerim cay.gif

• Like 1
  • Thanks 1

Selam 👋

Deneyimleri ve cevapları için @DesertEagle26 ve @bluesbass'a teşekkür ederim. Umarım cevapları sorunuzu biraz daha çözmüştür. Sorunuza ek olarak;

Burası Soru & Cevap bölümü olduğu için, adı üzerinde, sadece sorularınıza cevap verilir ve tartışmalar için uygun biryer değildir. Eğer birçok kullanıcının bu yönde düşüncelerini merak ediyorsanız, Türkçe Tartışma bölümünde bir konu oluşturabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz :) 

XFMaster9666

Topluluk Moderatörü

• Like 1
6 hours ago, [TSP]Lorenzo said:

Tamam bende bunu istiyordum aşırı derecede aydınlandım konuyu kapatabiliriz. 

İyi günler.

Cevapların size yardımcı olmasına sevindik, yazılı ifadeniz üzerine, bu konuyu Çözüldü olarak işaretliyorum ve kilitliyorum. Tekrardan, deneyimleri doğrultusunda cevap veren takım arkadaşımıza ve bluesbass'a teşekkür ederim.

Yeniden bir sorunuz olursa, bu bölümde bir konu oluşturmaktan çekinmeyin :) 

Teşekkür ederim, XFMaster9666

Kilitlendi.

• Like 2
  • XFMaster9666 changed the title to (ÇÖZÜLDÜ) Adminlerin site raporları hakkındaki zamanları
  • XFMaster9666 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...