Jump to content

ProMods na TruckersMP - dyskusja


wpx_

Recommended Posts

TruckersMP + ProMods

Dnia 25 września 2019 odbyła się oficjalna transmisja na żywo odnośnie współpracy TruckersMP oraz ProMods.
Myślę ze warto poświęcić temu tematowi osobny wątek na dyskusje.

 


Poniżej rozpisze wam podstawowe informacje co wiemy teraz i czego się spodziewać ze strony TruckersMP oraz ProMods.


Kiedy będziemy mogli zagrać na modyfikacji ProMods na serwerach TruckersMP?
Realizacja i wydanie tego jest zaplanowana na koniec tego miesiąca czyli koniec września ale najprawdopodobniej będzie to polowa października.
Dokładna data zależy od tego, kiedy studio SCS Software wypuści Renault Range T i zaktualizuje grę do wersji 1.36.

 

Co jeżeli nie chce korzystać z modyfikacji ProMods?
Nic się nie zmienia. Serwery które są obecne teraz, będą nadal dostępne. ProMods nie będzie wymagane aby zagrać na podstawowych serwerach.

 

Co wiemy teraz?

  • Dla ProMods będzie postawiony osobny serwer.
  • Aby zagrać na serwerze ProMods wymagane będą wszystkie mapowe DLC (Going east!, Vive La France!, Beyond The Baltic Sea, Italia, Scandinavia oraz Road To The Black Sea)
  • Serwer będzie miał w fazie testowej 2500 slotów, po zakończeniu publicznych testów zostanie to rozszerzone do 4200 slotów. Ustawienia serwera będą identyczne jak na serwerze Simulation 1.
  • Nie pobierzemy modyfikacji ProMods za pomocą launchera TruckersMP, trzeba będzie to zrobić ręcznie. Do wyboru będziemy mieli ogólnodostępny serwer pobierania oraz płatny.
  • Osoby które obecnie maja wersje ProMods będą musieli zaktualizować do wersji 2.42 które wyjdzie za kilka dni.
  • Zaleca się osobny profil w grze aby zapisy gry nie kolidowały ponieważ modyfikacja wprowadza zmiany w gospodarce i środowisku głównej gry.
  • Plik 'def' z ustawieniami środowiska będzie narzucony przez TruckersMP.
  • Zamówienia zewnętrzne (WoTr) nie będą działać na ProMods, tyczy się to również zdarzeń losowych na mapie.
  • Inne modyfikacje typu RusMap nie będą wspierane przez TruckersMP ale możliwe że w przyszłości pojawią się inne modyfikacje w TruckersMP.
  • Nie zostało potwierdzone to czy podwójne naczepy będą dozwolone.
  • Na 'winter-moda' (zimę) nie ma co liczyć, nie teraz bynajmniej. Jednak ProMods zawiera już kilka regionów z wyjątkowymi warunkami pogodowymi i drogowymi.
  • Ruch uliczny AI na chwile obecną nie zostanie wprowadzony ze względu na to ze studio SCS Software ciągle zmienia zachowanie AI. Z momentem kiedy przestana co chwile to zmieniać, ruch uliczny zostanie zaimplementowany zarówno jak i na podstawowych serwerach jak i na serwerze ProMods.
  • Synchronizacji pogody na razie się nie doczekamy ze względów technicznych lecz jest to nadal w planach.

 

Więcej informacji

Zarówno jak i TruckersMP jak i ProMods udostępnią nam więcej informacji wkrótce odnośnie pobierania, instalacji,...

 

Rzeczy wyżej wymienione w wątku są takimi w miarę najważniejszymi informacjami chociaż nie jest to pełny zapis transmisji na żywo.
Link do transmisji która się odbyła: https://youtu.be/AlIi-zdaupA
Zwiastun ProMods 2.42: https://youtu.be/2dp0BvMSA-Q
Zapowiedz współpracy TruckersMP oraz ProMods: https://youtu.be/ox_U3yWsU6Y

 

 

 


 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 2
  • HaulieLove 1
  • Woah! 1

"You seemed like the ,,veteran” that knows everything. Not like a war veteran, just a guy that was long enough to know how it works"

Link to comment
Share on other sites

Uważam że mimo że jest to bardzo ciekawy projekt, ponieważ doda on nowości dla na przykład event'ów, nowe drogi na konwoje itp. 

 

To sądze, że może to trochę podzielić społeczność. Ponieważ teraz, gdy zostanie to oficjalnie wypuszczone, większość graczy przerzuci się na Promods'y (I dam głowe że Droga na Islandię będzie nowym C-D), tak nowi gracze, lub tacy którzy nie mogą sobie pozwolić na Promods'y z uwagi na DLC, lub PC, nie będą spotykać tylu graczy. 

 

Mówiąc o PC. 

Zastanawiam się jak to będzie zrobione. 

Podczas Live'a, TMP powiedziało że plik def odpowiadający za DMG, Mapy i GPS będzie taki sam dla każdego gracza. 

Jednakże, w tym pliku można ustawić, ile detali jest wyświetlane. Dla słabych, średnich, mocny i potężnych PC. 

Jak to będzie rozwiązane. Czy każdy gracz będzie miał ustawienie medium?

Okay, wspomoże to większość graczy, ale wtedy ci z mocnymi PC nie będą doświadczać pełnego piękna Promods, a ci ze słabymi wciąż mieli problemy.

  • Upvote 2

banner

Link to comment
Share on other sites

Osobiście polecam ten spis informacji (można przetłumaczyć z rosyjskiego na polski za pomocą tłumacza google): https://vk.com/@bigmp-populyarnaya-modifikaciya-promods-prihodit-v-truckersmp

Zostało to opracowane na zasadzie pytań i odpowiedzi przez developera TruckersMP @CJMAXiK - więc są to wiarygodne informacje.

Spis ten zawiera najważniejsze kwestię, które mogą nurtować graczy w chwili obecnej. Jest również adnotacja odnośnie pliku def, o którym wspomniał @Chris [PL].

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że to zabije całe uczucie z jazdy na TMP. Każdy kto gra na TMP gra dlatego by widzieć i jeździć z innymi. Po tym jak ProMods wejdzie na TMP wiele osób co mają wszystkie DLC przerzucą się z Simulation I na Promods. Przez to serwer Simulation I będzie moim zdaniem trochę bardziej pusty i nie zapomnijmy o tym, że ProMods to ogromna mapa - więc tam to będzie wraz z niższą ilością graczy jeszcze gorzej. Nie każdy ma wszystkie DLC i nie każdy ma zamiar je kupić ze wzgl. na 500-800 graczy na innym serwerze. Napewno jeździć się będzie lepiej na ProModsie - gdyż trolle nie mają wszystkich DLC :D

Ale i tak, pomimo że ProMods uwielbiam, raczej nie będę tam grał jeżeli będzie tam mniej graczy niż 1800. Nie sądzę też że dodanie ProMods do TruckersMP przyniesie ze sobą znacznie więcej nowych graczy. 

 

Moim zdaniem inną możliwością jest to że ProMods będzie umarłym serwerem z małą ilością graczy typu 100-200. 

 

Uwielbiam ProMods - ale nie chcę by zniszczyło to TruckersMP.

 

Owszem to tylko moja opinia - i nie pozostaje nic innego niż poczekać i zobaczyć jak to wszystko będzie wyglądało. 

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy Ci @wpx_ za stworzenie powyższego tematu. :D

Bardzo się ucieszyłem, gdy usłyszałem, że ProMods ma być dostępny na osobnym serwerze.

Myślę, że nie tylko ja czekałem na to bardzo długi okres czasu, aż tutaj nagle taka informacja.

  • Like 1

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

To będzie bardzo ciekawe doświadczenie... osobiście mam już 100% podstawowej mapy odkrytej, więc wizja nowej i gigantycznej mapy do zwiedzenia jest co najmniej kusząca.  Będzie jednak duży dylemat - z jednej strony "za chwilę" wejdzie Black Sea DLC, z drugiej w podobnym terminie może wyjść ProMods... obie propozycje są ciekawe i kuszące. Z jednej strony ProMods nie będzie nic kosztował dodatkowo, a z drugiej - na podstawowej mapie można grać w ogóle bez DLC, a ProMods wymaga wszystkich... 

 

Na pewno część ludzi ucieknie z Sim1 na ProMods1 (czy jak tam on się tam będzie zwał) i na serwerze Sim1 raczej zrobi się luźniej. Pytanie do jakiego poziomu? Jak do poziomu, że w niedzielę wieczorem nie będzie kolejek po 200 osób, to super. Ale jeżeli do poziomu 6 rano z poniedziałku, gdzie na mapie jest 400 graczy i przez godzinę grania spotykałem 5, to jednak słabo, bo zrobi się po prostu nudno w takiej pustce. Sam jestem ciekaw jak będzie.

 

Tak samo pomiędzy serwery rozejdą się Admini - czy przewidziana jest nowa rekrutacja na GameModów? Bo pewnie by się przydała, by nie było chaosu. Już teraz czeka się czasem na rozpatrzenie reportu po tydzień i więcej, a szansa na rozpatrzenie zgłoszenia z taba wynosi jakieś 3%. Tu widzę duży problem do ogarnięcia dla ekipy TMP - to będzie więcej roboty i na to więcej roboty powinno być więcej osób. Szkolonych już teraz, bo wdrażanie w GameModa trwa.

Ciekawe czy ProMods spowoduje pustki na Sim2 i jego likwidację? Nie zdziwiłbym się.

Ciekawe, co zadecydują poszczególne VSki w temacie "na której mapie jeździmy, robimy konwoje itp." - bo jednak dwa równoległe profile do grania to jest spore wyzwanie, by oba profile rozwinąć do tego 30 levelu.

Ciekawe jak będzie z dedykami na konwoje i eventy - będą dedyki na ProModsa? 

...

 

Tak czy siak zmiana jest duża i ciekawa. Dawno nie byłem zainteresowany zmianami na TMP, a ta zmiana jest ciekawa i ekscytująca. Zobaczymy co będzie.

 

 

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

ProMods to ciekawa inicjatywa, szczególnie dla ludzi "znudzonych", chcących odkrywać nowe miejsca, lubiących robić fotografie w różnych interesujących miejscach w grze czy nawet takich, co chcą się poprzepychać z innymi. Nie ukrywajmy, rammowanie na tym trybie będzie na porządku dziennym, szczególnie zimowe lub "śliskie" tereny i drogi to perełki. Coś cudownego dla ludzi lubiących bawić się w wyścigówki ale ograniczonych lub ograniczających się do grania w ETS na multiplayer ze znajomymi i płaczącymi, że "banujo za nic, ja grzeczny". ?

Chociaż kto wie, nie ma raczej możliwości, by 100% graczy mogło z tego korzystać (dobra reklama by kupować DLC ?). 

 

Poza tym, nie sądzę by aż tyle osób przeniosło się z Sim1/2 czy Arcade na odpowiednik Promods'a na MP. Nadal pewnie będziemy mijać sporo graczy na "zwykłych" serwerach więc nie ma o co się martwić. ^^

Trzeba wziąć pod uwagę, że jednak te hmm.. jakieś 60, jak nie 70% graczy to osoby z samą podstawową wersją (lub nielicznymi dodatkami, nie wiemy tego kto ile ma DLC) i zapewne będzie zgrzyt zębami, że nie jest dane im zagrać na tym. Tak samo z WoTr'em, nie będzie wspierany więc to też daje kilka procent graczy, którzy nie będą stałymi użytkownikami nowego trybu gdyż preferują jazdę z dostawami. Jeden plus, że będzie można jeździć ze swoimi naczepami.

Konwoje pewnie będą urządzane na własną rękę przez VTC, grupki lub graczy dla zwiedzania lub spędzania czasu z sobą, a może też do innych bliżej nieokreślonych celów.

Kwestia moderacji i moderatorów. Na pewno sobie poradzą tak samo jak w teraz dają radę, lecz niestety muszą liczyć się z tym, że może być przez to więcej reportów na stronie i/lub w grze. Jednak nie ma co zapłakiwać się na zapas, wszystko wyjdzie z czasem. Rekrutacja pewnie zostanie otwarta i przybędzie nowych twarzy oraz łapek do pracy. ?

 

Fakt, jest to interesująca zmiana/dodatek do TMP i przyznam, że sama z tego skorzystam, lecz zobaczymy jak to się potoczy. Według mnie na ten moment ma to minimalnie więcej minusów niż plusów. No cóż. Uzbrojenie się w cierpliwość i wyrozumiałość to najlepsze czynności w tym momencie.

Dyskusyjną również pozostaje reakcja SCS na ten projekt i tego też jestem ciekawa. ?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie wyszło a Wy tutaj spekulujecie, lamentujecie i narzekacie....  Poczekajcie aż to wyjdzie, pogramy i zobaczymy.

Co na to scs ? Zacierają ręce po $$$ pewnie. Taka sama sytuacja miała miejsce przy premierze MP do ets2, może nie w tej skali ale o to samo chodzi. Wiele osób (w tym ja) kupiło oryginał ets2 tylko właśnie dla mp, dla jazdy ze znajomymi i dlatego, że oryginał był wymagany do działania mp. Z pewnością sporo osób dokupi brakujące dlc, a o trolli to już się nie martwcie :D wizja wkur#@ania ludzi na tak wielkiej mapie - ambrozja.

Spokojnie. Ja się mega pozytywnie cieszę.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Już się nie mogę doczekać jak wyjdzie ProMods! W końcu będzie można poznać nowe drogi oraz kraje.I oczywiście będzie można w końcu ze znajomymi jeździć po Promodsie! I dziękujemy za te informacje co są w poście są bardzo przydatne! 

Pozdrawiam wszystkich kierowców i widzimy się już niebawem na drogach Promodsa!

 

  • Woah! 1

"Co nas łączy? Miłość do Ciężarówek która nigdy sie nie skończy..."

 

"What connects us? The love of trucks that will never end..."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.