Jump to content

Scania zarzuca przy mocnym hamowaniu


Drakon10

Recommended Posts

4 hours ago, Drakon10 said:

Witam, mam problem w Scanii (2017). Przy mocnym hamowaniu przy większej prędkości BEZ NACZEPY tył ciężarówki gwałtowanie zarzuca w prawo. O co chodzi? Jak to naprawić?

Z góry dzięki za pomoc :)

Po prostu gdy szybko jedziesz i nagle gwałtownie zaczniesz hamować to wpadniesz w poślizg i dlatego cię tak zarzuca taka rada ode mnie po prostu wolniej jeździ i tyle ;) 

Link to comment
Share on other sites

It is not a bug, it is a feature. Pominę to, czy zmieniono coś minimalnie w fizyce gry czy nie, bo ja (a jeżdżę na nowej Scanii S) nie zauważyłem różnicy - tzn nosiło już wcześniej.

 

Jak hamujesz, zawsze ciężar przenosi się na przód, stąd to "nurkowanie" przodu przy hamowaniu. Jednocześnie odciążany jest tył (tylna oś ciągnika). Jak hamujesz na łuku, to odciążoną tylną oś zaczyna pchać w bok masa wozu  - stąd uślizg. Przy jeździe z naczepą i hamowaniu na łuku w bok pcha cała naczepa i jest jeszcze gorzej, bo próbuje Cię składać w scyzoryk. Jest to odwzorowane realistycznie, w świecie realnym ten problem też występuje (pierwsze sekundy filmika):


Rozwiązanie? Hamuj PRZED zakrętem, a nie w zakręcie. Tak, w świecie realnym też tak radzą.
Rozwiązanie 2: ciągnik 6x4 jest mniej podatny, bo ma 2 osie z tyłu, czyli 2x więcej przyczepności. 

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

To fakt, że retarder nie powinien dawać efektu zablokowania tylnej osi. Po to właśnie jest hamowanie silnikiem/retarderem/góralem, że tam nie zablokują się koła, póki "kręci się" silnik.

Natomiast przy zbyt niskiej przyczepności może być tak, że koła utracą przyczepność do drogi - będą się obracać z inną prędkością. Ale to raczej musiałoby być bardzo ślisko by do tego doszło.

Zgaduję więc, że coś pogrzebali w fizyce gry i momentami jest własnie "bardzo ślisko", choć w grze asfalt suchy i lato ? .

  • Upvote 1

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.