Jump to content

[FÓRUM] Jak podat návrh


Guest QF_Giulia
 Share

Recommended Posts

Guest QF_Giulia

Ahoj!


Chcete něco navrhnout manažerům TruckersMP? Zde je rychlý průvodce, díky kterému lze udělat dobrý návrh a maximalizovat šance, že bude váš návrh přijat a co se s ním poté stane!


Nejprve si ověřte, že váš návrh již nebyl navržen. To lze provést tak, že půjdete do subfóra návrhů (nikam jinam, jen návrhy) a kliknete na vyhledávací lištu v pravém horním rohu obrazovky (nebo na lupu, pokud jste na mobilu), a hledejte zhruba jaký váš návrh je, abyste zjistili, zda existuje podobný návrh, který již byl přijat/zamítnut nebo již otevřen k diskuzi. Pokud je již návrh otevřen k diskuzi, můžete přidat svůj názor do existujícího vlákna. (POZNÁMKA: Neodpovídejte pouze „+1“ nebo „Souhlasím“ nebo podobně, nepřispívá to k návrhu, jelikož to není nic užitečného a může to tak být skryto moderátorem, protože by to mohlo být klasifikováno jako zbytečný obsah/spam). K dispozici je také vlákno od (nyní bývalého) vývojáře, vysvětlující různé návrhy, které budou automaticky zamítnuty, a důvody, proč tomu tak je, zde:

 

Časté návrhy


Jakékoli změny související s hrami, jako jsou nové mapy, extra pruhy na silnicích, nové tahače, nová vozidla obecně nebo cokoli, co modifikuje stávající hru, musí řešit SCS (herní vývojář). Návrhy, jako jsou tyto, budou zamítnuty, protože tým TMP nebude schopen nic změnit v samotné hře. SCS má na svém webu vlastní dílčí fórum pro návrhy: https://forum.scssoft.com/viewforum.php?f=5, kam můžete přidat některé změny související s hrami, které byste chtěli v budoucnu vidět.

 

Také nenavrhujte návrhy ve stylu „více aut“ nebo „zakažte všechna auta“, ani nic společného s auty. Jen to ne.


Dále vždy zveřejňujte příspěvek v nové sekci návrhů. Teď to zní směšně, ale věřte mi, někteří lidé zveřejňují návrhy mimo skutečné subfórum. Vždy se proto ujistěte, že se nacházíte ve správném subfóru: „New Suggestions (nové návrhy)“:

https://forum.truckersmp.com/index.php?/forum/8-new-suggestions/ Pokud publikujete příspěvek kdekoli jinde, například v obecné diskuzi, riskujete, že bude váš příspěvek archivován/odstraněn, protože se nachází ve špatné části (přesto se většinou přesunou do správné části a vy budete požádáni o změnu příspěvku podle formátu).


Nezapomeňte se držet tohoto formátu, díky kterému bude váš příspěvek snadno srozumitelný, aby si jej lidé mohli snadno přečíst a poskytnout k němu relevantní zpětnou vazbu.

Quote

Suggestion Name / Název návrhu:
Suggestion Description / Popis návrhu:
Any example images / Příklad - obrázky:
Why should it be added? / Proč by měl být návrh přidán?:


Pro návrhy se držte angličtiny. Pokud potřebujete, požádejte někoho, aby vám návrh správně přeložil nebo jej začněte zveřejňovat v příslušném jazykovém subfóru, protože Google Translate často s příspěvky ve fóru vůbec nepomáhá.

 

Nyní jste začali vytvářet své téma, je proto důležité poskytnout co nejvíce podrobností. Pokud je to možné, připojte obrázky nebo videa s vaším nápadem, protože to lidem pomůže vizualizovat váš nápad a získat dobrý přehled o tom, co vlastně chcete. Pokud nemůžete ukázat obrázky/videa, ujistěte se, že poskytujete dostatek podrobností, aby lidé mohli pochopit, co je to, co chcete změnit/přidat. Nejasné nápady nejsou často pochopeny správně, což znamená, že lidé budou zmateni a téma pravděpodobně nebude přesunuto z 'New suggestions (Nové návrhy)', dokud svůj příspěvek neupravíte podrobněji.

 

Poté bude váš příspěvek v sekci „New suggestions (Nové návrhy)“, aby moderátor nebo manažer/vývojář provedl rychlou kontrolu a ujistil se, že návrh již nebyl navržen, zda odpovídá formátu a zda není určen pro SCS. Pokud tato kritéria návrh splní, moderátor, který jej zkontroluje, jej přesune do sekce „Open for discussion (Otevřeno k diskuzi)“ v příslušné kategorii (například ve hře, na webových stránkách, na fóru, atd.). Tato sekce je místem, kde mohou hráči napsat svůj názor (např. „+1“ a důvod, nebo „-1“ a důvod) a důvod, takže vy a manažeři/vývojáři můžete získat dobrou představu, co si lidé myslí. Mohou vám také dát rep (tzv. reputation), pokud se jim váš nápad líbí. Všimněte si, že lidé, kteří právě vložili „+1“ nebo „-1“, technicky způsobují spam, takže tyto odpovědi jsou moderátory skryté, pokud jsou zachyceny.

 

Ve finále, po nějaké době v 'Open for discussion (Otevřeno k diskuzi)', se manažer nebo vývojář na návrh podívá a v závislosti na tom, co si myslí, jej přesune buď do odmítnuto nebo přijato (nakonec: Přijato>Hotovo). Na konec vlákna často přidají důvod, proč návrh přijali nebo odmítli. Toto rozhodnutí je často založeno na tom, co si hráči myslí, zda je možné jej implementovat a jak komplikovaná by implementace byla. Pokud budou potřebovat více pomoci s tím, co chcete změnit, návrh zůstane otevřen a vy budete požádáni o další podrobnosti (ačkoli byste měli přidat dost podrobností, pokud to děláte na prvním místě), aby mohli lépe porozumět tomu, co je to, co chcete.

 

A to je vše! Hodně štěstí při realizaci vašeho nápadu a uvidíme se na cestách!

 

Původní příspěvek:

 

Edited by QF_Giulia
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.