Jump to content

Po aktualizacji Windowsa 10 do 1903, filmy z OBS’a przycinają się podczas przewijania i obrabiania


WooQash

Recommended Posts

Cześć.

 

Kilkanaście dni temu w końcu mogłem zaktualizować swojego Windowsa 10 do wersji 1903, niestety nie wiem czy się z tego cieszyć czy nie, bo jak zawsze są jakieś problemy.

Do nagrywania rozgrywki używam OBS'a, przed aktualizacją Windowsa wszystko chodziło jak należy, tj. filmy nagrane nim mogłem dowolnie przewijać aplikacji Filmy i TV, bądź MPC (dołączanego do K-Lite) oraz w aplikacji do przycinania i lekkiej obróbki filmów - Avidemux. Po aktualizacji nagrane materiały są trudne do edycji. O ile odtworzenie nie jest mega problematyczne, to przewinięcie do jakiegoś konkretnego momentu w dowolnej wymienionej aplikacji wyżej jest niemożliwe, a co za tym idzie nawet przycięcie materiału jest problematyczne, a gdy się nawet uda to wyskakują dziwne niezrozumiałe dla mnie błędy, które nie powodują błędnego odtwarzania zapisanego materiału.

 

6uLhEJ4.png

 

Problem leży prawdopodobnie po stronie zapisu materiału przez OBS, bo otwierając nagrania nagrane przed aktualizacją Windowsa - wszystkie mogę odtwarzać i edytować normalnie bez zająknięcia. OBS jest zaktualizowany do najnowszej wersji, żadnych opcji nie zmieniałem, bo nie ma za bardzo co zmieniać. Żadnych opcji nie przybyło. Korzystam z kodeka sprzętowego QSV ze względu na mniejsze obciążenie procesora graficznego nVidii w czasie gry.

 

4bbTszU.png

 

Próba przeinstalowania sterowników nVidii czy samego OBS'a nic nie dała i powiem szczerze, że nie mam więcej pomysłów na to, co może być przyczyną.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

U mnie też pojawił się problem z OBS'em po aktualizacji "dziesiątki" do 1903. Z tym, że ja akurat materiału nie nagrywam na dysk, a nadaję na żywo na YT. Zmiana ustawień niewiele pomogła, musiałem przesiąść się na program Action. Nie posiada on tylu funkcji, co OBS ale streamuje grę bez zająknięcia.

Wracając jednak do OBS'a, wpadłem ostatnio na pomysł, aby nieco zmodyfikować ustawienia. Od zawsze miałem ustawione przechwytywanie okna gry i wszystko działało, ale po nieszczęsnym update'cie windowsa przestało. Wiec postanowiłem sprawdzić czy zmieniając ustawienie przechwytywania z okna gry, na ekran pulpitu coś się zmieni. Moje testy nie były obszerne, bo nie miałem wystarczająco dużo czasu, ale dwa razy udało się zrobić krótki stream testowy i wszystko działało bez problemów.

Nie wiem i na razie nie mam jak sprawdzić czy wszystko równie dobrze i bezproblemowo będzie działało podczas takiego dwugodzinnego live'a.

  76561198272920644.png 

 

Link to comment
Share on other sites

Tylko dla mnie, jako osoby, która gra w ETS2 w okienku nagrywanie pulpitu wiąże się z różnymi nieprzyjemnościami. Po za tym często lubię wychodzić do Windows'a ze względu na różne rzeczy więc nie ukrywam, że ten stan rzeczy jest mi mocno nie na rękę (a testowałem go przy okazji przejścia z DX9 do DX11 w grze, gdyż OBS za nic w świecie nie chciał współpracować z ETS2 pod DX11...). No i najważniejsze, ja ze streamami nie mam problemu, bo sam materiał nagrany jest dobry i nie tnie, problem pojawia się podczas jego przewijania w dowolnym programie. Stream tego problemu nie ma, bo Google od razu sobie go konwertuje pod siebie.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

U mnie OBS wraz z najnowszą wersją Windows 10 też zaczął szwankować pod nagrywanie ale w moim wypadku wybrałem nagrywanie za pomocą nVidia Expierience. Przynajmniej mogę nagrać cały film jednocześnie gdy dzieje się coś ciekawego mogę nagrać klip który np. u mnie trwa 1 minutę ( może być dłuższy lub krótszy) ale co do obs to próbowałem różne konfiguracje pod samo nagrywanie i nadal filmy mi się zacinały. Jedynie żeby filmy mi się nie zacinały przy nagrywaniu za pomocą obs to rozdzielczość 480p... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Testowałem to kiedyś i wiem jedno programowy x264 to jest patologia i trzeba mieć na prawdę dobry sprzęt aby coś z tego było. NVENC jest dla mnie porównywalny do QSV ale granie w ETS2 (oczywiście na karcie nVidii) i używanie NVENC na ponad 4 letnim laptopie powoduje problemy z throttlingiem. Fakt, nie testowałem teraz NVENC, zrobię to i zobaczę czy coś to zmienia, ale na dłuższą metę mnie to nie satysfakcjonuje.

 

----

 

Po szybkim przetestowaniu faktycznie wina chyba leży po stronie kodeka QSV, bo NVENC pomimo większego obciążenia nie ma żadnego problemu. Spróbuję pobawić się sterownikami do grafiki Intela.

 

----

 

Dostępna była aktualizacja sterowników dla grafiki Intela ale zaktualizowanie ich nie przyniosło żadnej zmiany.

  • Like 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.