Jump to content

Jak nie wyprzedzać


WooQash

Recommended Posts

Solidny hejt dla niedzielnych kierowców, którzy za wszelką cenę muszą wyprzedzać gdzie popadnie nie patrząc na to czy ktoś inny musi się rozpędzić z jakiegoś powodu (ograniczenie, wypadek), albo że górka jest i trzeba dać do dechy aby ciężarówka nie zdechłą czy też kiedy duży ruch.

 

Denerwują mnie takie akcje i nie mam zamiaru nikomu odpuszczać kiedy ja rozpędzam się z 0 czy 40km/h do 80-85km/h. Gdybym miał tak robić, że będę komuś takiemu odpuszczał to w życiu bym nie mógł wyjść z 40-tki a nawet musiałbym zwalniać w myśl przepisów ruchu drogowego.

 

A bo komuś za wolno, a bo komuś się spieszy. Spieszy Ci się to rób to z głową. Ja pod maską nie mam 750KM i pustej naczepy... Zazwyczaj to około 400-500KM z ładunkiem nie rzadko nawet 20t. Siłą rzeczy nie rozpędzę się tak jak ktoś kto ma większy silnik, ale nie znaczy to też, że może wyprzedzać wolniejszą osobę wszędzie i zmuszać osobę wyprzedzaną do zwalniania bądź nieprzyspieszania w miejscach gdzie trzeba to robić. 40km/h to nie prędkość normalna na trasie więc muszę się rozpędzać, tym bardziej przed górką...

 

 

 

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Kolego, na pierwszym filmie zdecydowanie się z Tobą nie zgadzam.

Miałeś zaledwie 50 km/h jak inny kierowca rozpoczął manewr wyprzedzania i z widocznie większą już prędkością zjechał na lewy pas. W tym czasie Ty nadal przyspieszasz, co jest niezgodne z polskimi przepisami (o zwykłym koleżeństwie na drodze nie mówiąc). Gdybyś nie przyspieszał, po kilku sekundach miał byś czystą drogę a obaj kierowcy byli by już daleko przed Tobą.

 

Drugi film - Turcy wszystkim podnoszą ciśnienie stylem jazdy... Tam jednak też widzę pod koniec, że postanowiłeś przyspieszać pomimo że ktoś Cię wyprzedza.

 

W obu przypadkach przyczyniasz się tym przyspieszaniem do utrudniania gry innym i sobie. Nie traktuj tego jako mój hejt w Twoim kierunku, na spokojnie obejrzyj filmik jeszcze raz i przemyśl to w kontekście tego co napisałem.

Link to comment
Share on other sites

@KruszekPL gaz w podłodze od momentu wyjazdu z robót drogowych. Miałem nitro sobie włączyć czy jak? Moja wina, że ktoś ma 750KM pod maską i może wszystko? Widzę górkę, to może miałem się zatrzymać do 0 żeby mi ciężarówka nie zgasła? Pomyślałem o tym, czy tak jak te dzieciaczki myślisz tylko o sobie? Najlepiej to się zatrzymać i przepuścić wszystkich, bo jeden z drugim akurat tutaj MUSI wyprzedzić i nie ma znaczenia, że pod górkę umrzesz, spalisz więcej paliwa, albo jeszcze coś. 

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci, co robię ja... lub zwyczajnie jak jest zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Kiedy zauważę, że ktoś zaczyna mnie wyprzedzać - utrzymuję stałą prędkość. Można włączyć tempomat. Miałeś na zegarze 50km/h gdy zaczęli Cię wyprzedzać. Spokojnie obaj by Cię wyprzedzili, stracił byś w całości może 10-15 sekund i trochę dłużej rozpędzał pod górkę. Na spokojnie i bez złości ;)

Link to comment
Share on other sites

Wyprzedzanie na skrzyżowaniu, wyprzedzanie przed wzniesieniem.

Ja nie wiem, jeżeli ja chcę kogoś wyprzedzić i nagle okażę że wyprzedzana osoba nagle zaczęła jechać szybciej to wolałbym się za nią schować, przekląć ją jakimś zaklęciem i ewentualnie później spróbować niż iść w zaparte i czekać aż stanie się "nieszczęście".

Link to comment
Share on other sites

Oj tam.. Kto posiada takie moce... on chyba 750hp a ty? 450?

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

W czym tu problem? Jak wyprzedzają to niech wyprzedzają, byle nie zajechali drogi i tyle. Sorry, ale tak przeżywasz jakby to było nie wiadomo co. 

Jest górka, pusto to gaz w podłogę i śmiga dalej jak lubią to niech jadą. Ani nie zmusił Ciebie do hamowania, ani nie zajechał drogi, spokojnie się rozpędzasz swoim tempem.

Jakby nie wiem inne auta jechały z naprzeciwka i zajechałby Ci drogę, to wtedy inna rozmowa.

To jest tylko gra, za mało dystansu masz.

 

Po tylu latach grania w ten tytuł na multiplayerze, dopiero teraz Ci zaczęła przeszkadzać taka jazda u innych? Przecież tak było od samego początku w tej grze, tutaj i tak jeszcze było kulturalne wyprzedzanie z zachowaniem dystansu.

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, elot360PL said:

Wyprzedzanie na skrzyżowaniu, wyprzedzanie przed wzniesieniem.

Ja nie wiem, jeżeli ja chcę kogoś wyprzedzić i nagle okażę że wyprzedzana osoba nagle zaczęła jechać szybciej to wolałbym się za nią schować, przekląć ją jakimś zaklęciem i ewentualnie później spróbować niż iść w zaparte i czekać aż stanie się "nieszczęście".

I taka doswiadczona osoba jak ty zapomina o skali mapy i nie bierze pod uwage tego ze to skrzyzowanie jest wylaczone z ruchu w mp... niech pierwszy rzuci kamien ten ktory podczas wyprzedania nie przejechal przez takie wylaczone skrzyzowanie

Link to comment
Share on other sites

Nie popłacz się tylko :) Może jeszcze zaczniesz wrzucać filmy jak ktoś nie włączy kierunkowskazu i zmieni pas? No offense ale to jest po prostu żałosne, szukanie dziury w całym - staranował ciebie/osoby trzecie/złamał w jakikolwiek sposób regulamin rozgrywki na TMP? No właśnie - nie. Nie każdy będzie tutaj jeździł tak jak tobie się podoba więc te bezsensowne opinie zachowaj dla siebie bo nie każdemu chce się patrzeć na twoje użalanie się nad wszystkimi - bo przecież jest się ideałem.

 

Według mnie - temat do kosza.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Łukasz, ja wiem, że nabijanie postów jest ważne, ale chyba lekko przesadzasz. Twoje użalanie się nic nie wnosi. Zachowujesz się jak typowy buc, który nie da się wyprzedzić mimo, że np. ty jedziesz 30-letnim golfem, a koleś jedzie Audi Q7. Miał możliwość to wyprzedził. Zgodzę się z kolegą wyżej ( @RaneMoro ), to jest Twoje szukanie dziury w całym. Nie każdy jeździ w Agromexie i nie każdy ma ograniczenia dot. mocy silnika. Masz żal do człowieka, że ma mocniejszy silnik niż ty? To zmieńcie zasady u Was w Agromexie. Tobie satysfakcję sprawia jazda wolniejsza, bardziej realistyczna, a innym jazda taka "żeby poczuć wiatr we włosach". Jak jedziesz samochodem w prawdziwym życiu to też drzesz się "nie wyprzedzaj mnie! nie każdy ma taki 300KM pod maską!!!!!". No @WooQash bądźmy poważni. Robienie dram o byle co już chyba wszystkim się znudziło, a szczególnie dram robionych przez Ciebie. Teraz przejdźmy do bardziej szczegółowego omówienie problemu wyprzedzania z punktu technicznego i prawnego. Wg art. 24 Kodeksu ruchu drogowego pkt. 7. podpkt. 1. "7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni: 1) przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;". Pojazd, który Cię wyprzedzał zrobił to prawidłowo, manewr zakończył się przed wierzchołkiem wzniesienia, więc nie ma tu chyba problemu. Ten sam również artykuł  pkt. 6 jasno mówi: "Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości (...)". Na drodze pokazanej w 1. filmie nie ma zakazu wyprzedzania, nie ma również oznakowania poziomego wskazującego na przymus zrezygnowania z manewru wyprzedzania czy to jadąc od strony wzniesienia czy w jego kierunku. "Dura lex, sed lex". Byłeś wyprzedzany więc nie miałeś prawa tam przyspieszać. To samo tyczy się drugiego filmiku. Nie masz prawa przyspieszać podczas gdy inny kierowca Cię wyprzedza, ponieważ stwarzasz tym realne zagrożenie. To tak z prawnego punktu widzenia, który tak przytoczyłeś w swojej krótkiej, ale jakże żenującej odpowiedzi. Ubolewanie nad tym, że ktoś Cię wyprzedza jest charakterystyczne dla dwóch rodzajów kierowców: "sebixów" z BMW i panikujących kobiet. Czasem trzeba schować swoją dumę w kieszeń, ugryźć się w język czy cokolwiek, byleby nie palnąć głupich tekstów tak jak to niektórzy regularnie robią wylewając swoje smutki na TruckersMP. @WooQash , 13-stu lat już nie masz. Pora dorosnąć i zająć się swoim życiem prywatnym i nie angażować się robienie młodszym kolegom pod górkę. Zastanów się co robisz i co jest dla ciebie ważniejsze, życie prywatne czy marnowanie życia na pisaniu jacy to kierowcy na TruckersMP są źli.

No offence, pozdrawiam, Sikorsky!

  • Like 3
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, [RT] Trybcio86 said:

I taka doswiadczona osoba jak ty zapomina o skali mapy i nie bierze pod uwage tego ze to skrzyzowanie jest wylaczone z ruchu w mp... niech pierwszy rzuci kamien ten ktory podczas wyprzedania nie przejechal przez takie wylaczone skrzyzowanie

Jeszcze mi powiedz że nie wiem co to za miejsce i trzy razy się pochwal że wiedziałeś to zanim w temat zaglądnąłeś.

Regulamin TMP uwzględnia PRD danego kraju, w naszym kraju wyprzedzanie na skrzyżowaniach jest zabronione, to że niektórzy mają to gdzieś to jest inna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

W pierwszym filmiku młody człowiek zrobił to w sposób prawidłowy. Kierunkowskaz, linia przerywana i but w podłogę. Nie rozumiem Twojego bólu. Wiecznie Łukasz Ci coś nie pasuje. A to coś źle z multiplayer, a to administracja, teraz wyprzedzanie. Weź piwko wrzuć na luz i sobie jeździj. Ktoś łamie regulamin tmp to ban a o takie bzdury nie ma co spiny robić bo ja sam jak widziałem że jest ktoś wolniejszy to wyprzedzalem. 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, elot360PL said:

Jeszcze mi powiedz że nie wiem co to za miejsce i trzy razy się pochwal że wiedziałeś to zanim w temat zaglądnąłeś.

Regulamin TMP uwzględnia PRD danego kraju, w naszym kraju wyprzedzanie na skrzyżowaniach jest zabronione, to że niektórzy mają to gdzieś to jest inna sprawa.

Czyli jak grywasz w NFS to jedziesz zgodnie z przepisami i cieszysz się pierwszym miejscem od końca ... no podziwiam twój upór w byciu przepisowym kierowcom :D Pouczajcie tych w realnym świecie przez których giną ludzie bo tu ofiar nie ma ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.