Jump to content

HIZ SINIRI

CagatayKTK

Recommended Posts

Yüklü bir tırla, yük taşıyorken 110 km/h yeterli bir hız. Bu sınır sayesinde devrilme ve kazaların önüne geçilmeye çalışılıyor. Şehir içi hız sınırı da frenleme mesafesi açısından iyi olmuş. Lojistik firmalardan tır çıkışlarında daha rahat farketmek ve frenlemek mümkün hale gelmiş.

On 7/17/2019 at 5:36 PM, TR_kayabasi75 said:

Yüklü bir tırla, yük taşıyorken 110 km/h yeterli bir hız. Bu sınır sayesinde devrilme ve kazaların önüne geçilmeye çalışılıyor. Şehir içi hız sınırı da frenleme mesafesi açısından iyi olmuş. Lojistik firmalardan tır çıkışlarında daha rahat farketmek ve frenlemek mümkün hale gelmiş.

Kime göre neye göre yeterli bir hız ? Fren gücünü kendinizin ayarlayabildiği bir oyunda bu ne kadar mantıklı ? Bir tır devrilecekse 60 km/h ile de devrilebilir,bu yüzden bu uygulamayı saçma buluyorum.Simülasyon oyunlarında deneyimin tam anlamıyla yaşanabilmesi için çoğu parametrenin kullanıcıya bağlı olması gerekir,aynen gerçek hayattaki gibi.Ancak bu hız sınırlama uygulaması kullanıcıyı sadece sıkıp,yapay bir düzende olduğunu yüzüne defalarca çarpar durumda.Limitlerini kullanıcının kendisinin belirleyemediği bir oyunda simülasyondan bahsedilemez.

• Like 1

Cidden doğru 12 yada 15 ton araçsın diyelim önünde b double [1] onu sollayacan ama 110 km/h gidiyon yetmiyor arkadaş yetmiyor 120 yada 125 olsa yeter.

[1]:Normalde htc dorseleride yasak olması lazım sadece calaisde

hiz artikca kazalar kuralsiz  kisiler daha cogaliyo oteki serverlarda hiz siniri yok hiz yapmak istiyenler orda oynuyabilirler sonucta bu bi similasyon oyunu nfs yada f1 degil bence bu hiz normal ve sorunlar suan daha az

Ben kesinlikle otoyol ve köprülerde (rotterdam gibi) hız sınırına karşıyım,oralarda sınır mesela 150 olabilir fakat duisburg calais yolu gibi tali yollarda biraz daha az olabilir (120 gibi) veya 110 kalabilir diye düşünüyorum.Şehir içindeki 60 hız sınırı gayet güzel diye düşünüyorum.

Hız sınırı düştükçe kazaların arttığını görmekteyim kaza yapanlar yine yapıyor bunu hız sınırıyla çözemeyiz,kullanmayı bilmeyen adam 110'la da takla atar virajı kaçırır.Üstüne üstlük gps kontrolü yapmadan sollayan arkadaşlar 110'la sollama yapamayabiliyorlar bunu hepimiz biliyoruz.

120 bence en ideali zaten normal almaya otobanlarında 90 ve 120 km hız sınırı. Şehir içi 75 yada 65 olsa oda yeterli fazla hız lazım değil.

• 2 weeks later...

Merhabalar 

Konunuz 14 günden uzun süredir aktif değil. Forumlarımızı güncel tutmaya çalıştığımız için 14 gün boyunca aktif olmayan konuları arşivliyoruz. Bu sebeple oluşturmuş olduğunuz bu konuyu Turkish Discussion/Arşiv bölümüne taşıyorum.

Başka sorularınız ve ya yorumlarınız varsa ya da konunuzun arşivden kaldırılmasını istiyorsanız, benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

//Arşiv'e taşındı

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.