Jump to content

Problem z płynnością gry


Recommended Posts

Witam, od dłuższego mam problem dotyczący niskiej płynności w grze. Otóż mój komputer nie należy do demonów prędkości, ale grę ETS2 przed zmianą karty graficznej spokojnie uciągał na 50-80 FPS w 1080p,  i na ustawieniach co najmniej średnich. Poprzednia karta GF

GTS 250 1 GB świetnie sobie radziła z tą grą, po zmianie karty na ciut mocniejszą od AMD [Radeon HD 5770 1 GB] nastąpił znaczny spadek wydajności w grze. Klatki na sekundę osiągają zaledwie 5-15 FPS, nie przekraczając tych wartości. Proszę o pomoc gdyż nie wiem co może być przyczyną tego problemu, który uniemożliwia płynną rozgrywkę.

 

Specyfikacja komputera i poszczególne wyniki na ustawieniach 1920x1080, ustawienia średnie

 

CPU: Core 2 Quad Q8200 4x2.3 GHz

RAM: 3 GB

GPU: AMD Radeon HD 5770 1 GB

Wyniki z pierwszej specyfikacji po zmianie:

 

1920x1080, ust. średnie [AMD Radeon HD 5770]

Min FPS: 4

Max FPS: 16

Avg FPS: 12

 

Wyniki komputera przed zmianą, z kartą GeForce GTS 250

 

Min FPS: 52

Max FPS: 87

Avg FPS: 65

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hej

 

Sprawdziłem benchmark i faktycznie karta od AMD jest średnio o 100% lepsza więc wyniki powinieneś mieć trochę lepsze.

Z racji iż wcześniej korzystałeś z nvidii a teraz z AMD, może to leżeć po stronie sterowników. Upewnij się że pierw odinstalowywałeś kompletnie wszystkie sterowniki od nvidii, następnie dopiero zainstaluj sterowniki od AMD i zakończ ten proces na sprawdzeniu wszystkich dostępnych aktualizacji do Twojego systemu Windows i uruchom komputer ponownie.

 

Jeżeli nie pomogło, sprawdź czy aby na pewno karta graficzna działa i czy grę odpalasz za pomocy karty graficznej czy zintegrowanej karty w procesorze (PPM na ETS2 i sprawdź opcję uruchomienia za pomocą procesora graficznego, jeżeli taka opcja jest nie dostępna, sprawdź w BIOS wszelkie opcje. Prawdopodobnie w BIOS znajdziesz rozwiązanie)

Jeżeli to nie pomoże, zawsze zalecam wykonanie przywrócenia do ustawień fabrycznych systemu Windows (format) i upewnij się że podczas wykonywania instalacji, będziesz podłączony do sieci aby instalator za wczasów mógł pobrać podstawowe sterowniki do komputera następnie zainstaluj pełny pakiet sterowników.

 

Sprawdzałeś również w innych grach ten problem?

  • Like 1
  • Upvote 1

"You seemed like the ,,veteran” that knows everything. Not like a war veteran, just a guy that was long enough to know how it works"

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mebelkixd said:

Problem ten występuje wyłącznie w ETS2, w innych grach typu np. FS 16/17 czy DiRT 2/3 na podobnych ustawieniach śmiga aż miło :+P

Czyli karta i sterowniki w tym przypadku kompletnie odpadają skoro problem leży tylko w ETS2.

Sprobuj zrobić kopię zapasową folderu gdzie są zapisywane profile, odinstaluj grę + usuń folder Euro Truck Simulator 2 z dokumentów - upewnij się ze nie ma śladu po grze i zainstaluj ją ponownie na tzw. „czysto”. Wstrzymaj się z wrzucaniem profili z powrotem do gry. Uruchom grę i skonfiguruj sprawdzając przy tym jak działa karta graficzna.

"You seemed like the ,,veteran” that knows everything. Not like a war veteran, just a guy that was long enough to know how it works"

Link to comment
Share on other sites

Ok wypróbuję, profil mogę usunąć bo mam nowy [przypadkiem kiedyś usunąłem stary profil]. Jak coś pomoże to dam znać :)

 

Edit: Za cholerę nic nie dało, już nie wiem co mam zrobić. A jazdy coraz większa na ustawieniach średnich i 1080p. Testowałem też opcję 1080p i ustawienia Niskie, ilość klatek taka sama czyli max. 15-18... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Web Developer

Witaj @mebelkixd,

 

W związku z tym, że ten temat nie był aktywny przez ostatnie 3 dni, przenoszę go do sekcji nieaktywnych tematów.

Jeżeli nadal potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami za pomocą Systemu Ticket.

 

Z poważaniem,
Kid Fabi
TruckersMP Support Team

 

// Zamykam i przenoszę do Nieaktywnych Tematów

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.