Jump to content
roweroraffi

Korekta stref z limitem prędkości 60km/h

Recommended Posts

Nazwa Sugestii: Korekta zasięgu stref z limitem prędkości 60km/h

 

Opis Sugestii: 

Niedawno zmieniły się serwery i teraz na serwerach Sim w mieście jest limit do 60km/h (zamiast dotychczasowych 80km z EU2). Nie mam z tym problemu, 60 w mieście jest ok. Natomiast w kilku miejscach mapy jest tak, że jedziesz autostradą, nie ulicą miejską, na GPS limit do 80km/h, a i tak łapie Cię strefa z limitem prędkości do 60km/h. Wóz traci moc, zwalnia, a potem trzeba się znowu rozpędzać.
Najlepszy przykład miejsca z powyższym problemem to autostrada przez Odense, ale podobnie jest w Sztokholmie, Oslo (w tunelach), na wylotach z Lyonu, na pewnych odcinkach pod Paryżem... lista pewnie jest znacznie dłuższa, nie znam wszystkich tych miejsc by wymienić je z pamięci (jak ktoś chce wspomóc i wskazać kolejne miejsca - zachęcam). Moja propozycja to poprawienie stref z limitem miejskim tak, by nie obejmowały tych kawałków autostrad. Bo teraz często dochodzi do absurdalnej sytuacji, że limit strefy jest niższy niż prędkość dopuszczona na drodze znakami.

 

 

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?

Przy 80km/h zwalnianie z 90km/h, którym jeżdżę było niemal nieodczuwalne. A niestety po wprowadzeniu nowych limitów i nowych serwerów z 60km/h to stało się upierdliwe, widoczne w wyższym spalaniu i psuje rozgrywkę. 

 

  • Upvote 6
  • True Story 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jest to dobra inicjatywa i faktycznie w kilku wybranych miejscach wprowadzenie zmian w limicie prędkości byłoby z korzyścią dla graczy.

TMP podążył/podąża w kierunku symulacji i uniknięcie tego nienaturalnego wyhamowywania na 2-3 pasmowej autostradzie kilka kilometrów za miastem (jednak wciąż w strefie) byłoby optymalne.

 

Według mnie kluczowa przy tej sugestii powinna być wypowiedź @mwl4 co do ewentualnych możliwości wykonania tej sugestii. Jeśli są takie możliwości techniczne to można się domyślać iż byłoby to w jakimś stopniu czasochłonne więc przydatne byłoby dodanie przez graczy np. listy miejsc często uczęszczanych dróg lub po prostu najdłuższych takowych odcinków(z limitem do 60), na którym można by poprawić limit prędkości w pierwszej kolejności. Natomiast kolejne odcinki mogłyby być zmieniane w miarę wolnego czasu developera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z autorem wątku i popieram inicjatywę! ;) Nie wiem, jak wygląda to od strony technicznej czy można w jednym mieście stworzyć kilka takich stref, czy tylko jedną porozciąganą i pozawijaną, ale jeśli można więcej, to czy nie można byłoby odciąć autostrad i obwodnic od tych niepotrzebnych ograniczeń? To naprawdę frustruje i rozbija płynność konwoju (nawet spowolnienie z 90 do 60). 

Na pewno tego typu strefami przesadnie rozszerzonymi jest obwodnica Nicei i wyjazd z Marsylii od ronda aż do tunelu, ponadto wymieniona wyżej autostrada przecinająca Odense. Podobnie jest w ATSie, np. na wyjeździe z Bend w stronę Burns. Czy nie można byłoby zostawić granicę ograniczenia tam w okolicy stacji benzynowej, a nie aż do krzyżówki prowadzącej do spedycji Plaster & Sons?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...