Jump to content

Korekta stref z limitem prędkości 60km/h


Recommended Posts

Nazwa Sugestii: Korekta zasięgu stref z limitem prędkości 60km/h

 

Opis Sugestii: 

Niedawno zmieniły się serwery i teraz na serwerach Sim w mieście jest limit do 60km/h (zamiast dotychczasowych 80km z EU2). Nie mam z tym problemu, 60 w mieście jest ok. Natomiast w kilku miejscach mapy jest tak, że jedziesz autostradą, nie ulicą miejską, na GPS limit do 80km/h, a i tak łapie Cię strefa z limitem prędkości do 60km/h. Wóz traci moc, zwalnia, a potem trzeba się znowu rozpędzać.
Najlepszy przykład miejsca z powyższym problemem to autostrada przez Odense, ale podobnie jest w Sztokholmie, Oslo (w tunelach), na wylotach z Lyonu, na pewnych odcinkach pod Paryżem... lista pewnie jest znacznie dłuższa, nie znam wszystkich tych miejsc by wymienić je z pamięci (jak ktoś chce wspomóc i wskazać kolejne miejsca - zachęcam). Moja propozycja to poprawienie stref z limitem miejskim tak, by nie obejmowały tych kawałków autostrad. Bo teraz często dochodzi do absurdalnej sytuacji, że limit strefy jest niższy niż prędkość dopuszczona na drodze znakami.

 

 

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?

Przy 80km/h zwalnianie z 90km/h, którym jeżdżę było niemal nieodczuwalne. A niestety po wprowadzeniu nowych limitów i nowych serwerów z 60km/h to stało się upierdliwe, widoczne w wyższym spalaniu i psuje rozgrywkę. 

 

  • Upvote 6
  • True Story 1

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moim zdaniem jest to dobra inicjatywa i faktycznie w kilku wybranych miejscach wprowadzenie zmian w limicie prędkości byłoby z korzyścią dla graczy.

TMP podążył/podąża w kierunku symulacji i uniknięcie tego nienaturalnego wyhamowywania na 2-3 pasmowej autostradzie kilka kilometrów za miastem (jednak wciąż w strefie) byłoby optymalne.

 

Według mnie kluczowa przy tej sugestii powinna być wypowiedź @mwl4 co do ewentualnych możliwości wykonania tej sugestii. Jeśli są takie możliwości techniczne to można się domyślać iż byłoby to w jakimś stopniu czasochłonne więc przydatne byłoby dodanie przez graczy np. listy miejsc często uczęszczanych dróg lub po prostu najdłuższych takowych odcinków(z limitem do 60), na którym można by poprawić limit prędkości w pierwszej kolejności. Natomiast kolejne odcinki mogłyby być zmieniane w miarę wolnego czasu developera.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zgadzam się z autorem wątku i popieram inicjatywę! ;) Nie wiem, jak wygląda to od strony technicznej czy można w jednym mieście stworzyć kilka takich stref, czy tylko jedną porozciąganą i pozawijaną, ale jeśli można więcej, to czy nie można byłoby odciąć autostrad i obwodnic od tych niepotrzebnych ograniczeń? To naprawdę frustruje i rozbija płynność konwoju (nawet spowolnienie z 90 do 60). 

Na pewno tego typu strefami przesadnie rozszerzonymi jest obwodnica Nicei i wyjazd z Marsylii od ronda aż do tunelu, ponadto wymieniona wyżej autostrada przecinająca Odense. Podobnie jest w ATSie, np. na wyjeździe z Bend w stronę Burns. Czy nie można byłoby zostawić granicę ograniczenia tam w okolicy stacji benzynowej, a nie aż do krzyżówki prowadzącej do spedycji Plaster & Sons?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Z własnego doświadczenia wiem, że nie każda taka strefa jest w stanie momentalnie zwolnić ciągnik do systemowej prędkości. Owszem, nie miałem jeszcze okazji przejechać przez takie miejsce w każdym mieście i nie wiem jak długie mogą być takie przejazdy, lecz wydaje mi się, że sugestia mogła by być zrealizowana. Odizolowanie przejazdówek od miasta będzie w porządku opcją.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Popieram i bardzo dobrze zaznajomilem sie podczas gry, z tym "problemem".

Można się mocno wkurzyć, gdy na trasie 2500km, trafiasz na 3-4 takie miejsca. Jest jedno takie miejsce, niestety nie pamiętam w którym miejscu, gdzie strefa 60km/h jest bardzo duża i "trzyma" nas na autostradzie z takim ogarniczeniem, mimo iż miasto już dawno minęliśmy.

 

Mam nadzieję, że sugestia autora tematu zostanie zaakceptowana i wszystkie takie miejsca, będą sukcesywnie poprawiane.

  76561198272920644.png 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.