Jump to content

Droga do Symulacji - nowe serwery TruckersMP


WooQash

Recommended Posts

13 hours ago, roweroraffi said:

 

A zdradzicie nad czym pracujecie? Pytam bo jednym z podnoszonych tu zarzutów było to, że nie było o tym żadnego info z wyprzedzeniem, a społeczność nie miała okazji włączyć się w proces, ani wypowiedzieć. Wskazane byłoby nieco więcej transparentności, bo to ma szanse uczynić proces lepszym - gracze są jak betatesterzy, pomagają wychwycić pewne niedoskonałości, podpowiedzieć nowe rzeczy itp. To jasne, że to Wy potem podejmiecie decyzje, które uwagi uwzględnić, a które nie. Jest też jasne, że macie swoją politykę i nie przyjmiecie propozycji, które zmierzają w przeciwną stronę. 

 

 

 

Niestety nie ma obecnie możliwości abyśmy powiedzieli nad czym pracujemy, coś będzie za jakiś czas ale prace dalej trwają

 

52 minutes ago, Miko [PL] said:

Jest film prezentujący ruch AI na serwerze, ale od momentu jego prezentacji jest cisza w tym temacie

 

Niestety pracę nad ruchem AI zajmują trochę więcej czasu niż pierwotnie to zakładaliśmy. Są też inne rzeczy, które mamy zamiar wprowadzić ale jak to zazwyczaj bywa są to dodatki ważne i ważniejsze. Mam tu na myśli jakiś czas temu aktualizację 1.35 jak wszyscy dobrze wiecie była ona dość spora i nasi devewowie mieli co robić aby wszystko działało tak jak powinno. Tak naprawdę jeśli chodzi o wszystko co dotyczy gry oraz jej update zajmuję się tym TYLKO Mwl4 , Nie ma on 10 rąk, oczu dokoła głowa aby robić 10 rzeczy na raz, a także jak każdy z nas tutaj zgromadzonych ma również swoje życie prywatne oraz inną pracę. Kiedy cała społeczność TruckersMP wyczekiwała kiedy w końcu wyjdzie update 1.35 Mwl zrezygnował z jakiegoś większego świetowania swoich urodzić bo chciał abyście jak najszybciej mogli grać na naszych serwerach we wcześniej wspomnianej wersji gry.

 

Cały czas pracujmy w planach mamy różne fajne nowości ale niestety mamy brak chętnych osób do pracy dlatego też zajmuję to trochę czasu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Powinien w końcu wyjść ruch AI, nie zdziwiłbym się gdyby obecne zmiany związane z regulaminem i prędkościami to były ruchy robaczkowe w tym kierunku. Natomiast w temacie cisza od dawna. Stąd też moje pytanie wyżej do Teamu TMP by zdradzili co tam planują ;-)

 

Ruch AI to na pewno spore wyzwanie - bo te auta nie tylko muszą się pojawiać, ale też synchronizować między graczami, by u każdego były widoczne w tych samych miejscach, jechały z tą samą prędkością itp. A to wymaga zasobów, DUŻO zasobów. I łącza, też DUŻO. Do tego trzeba rozwiązać ostatecznie problem zdarzeń losowych - one też muszą się synchronizować, bo inaczej będzie korek do pustej drogi. Albo trzeba je zlikwidować. Trzeba też zsynchronizować światła na odcinkach z ruchem wahadłowym, bo inaczej będzie rządek stojących aut do zielonego światła, albo będą dzwony pomiędzy autami AI. I pewnie jeszcze kilka innych problemów rozwiązać, o których nie wiem ;-)

 

Dlatego ciekaw jestem czy to w ogóle kiedykolwiek wejdzie... 

 

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Raczej TruckersMP się nie rozleci, nie przesadzajmy.

 

 

Jednakże ta zmiana jest ogółem na plus, bo skoro jest to symulator realnych rzeczy, czy jak kto woli tutaj ciężarówki, to powinien być jakiś realizm, a nie że jazda ciężarówką 150 km na godzinę. Jak ktoś chce tyle jechać to są do tego serwery arcade.

nDtjX95.png

 

Link to comment
Share on other sites

Jak można było w ogóle podjąć taka decyzję jak zamknięcie serwera EU2? Przecież to kompletnie bez sensu. 

Gram na TruckersMP od 1 Maja 2014r czyli chyba pierwszej oficjalnej wersji. Wracam sobie pograć co jakiś czas i teraz to...

Chcecie sobie rozwijać jakiś projekt "symulacji" XD to go rozwijajcie ale nie kosztem EU2 gdzie była przede wszystkim zabawa. Mix wszystkich graczy od trolli po ludzi z VS'ek. 

Coś wam sie chyba myli prawdziwe życie z grą...

KAŻDY powinien mieć możliwość zabawy na serwerze. Jednego bawi jazda 170 km/h a innego symulacja. Na siłe nikogo nie przekonacie.

 

a zresztą i tak żaden z was nic nie zmieni w tym kierunku więc możecie tylko patrzeć jak gracze odchodzą i szczerze życzę wam tego, ponieważ nie bierzecie do siebie opinii nikogo spoza teamu truckersmp

 

  • Upvote 1
  • True Story 3
Link to comment
Share on other sites

Minął równo miesiąc od wprowadzenia zmian. Ja oraz osoby z firmy wspólnie dochodzimy do jednego wniosku - jest więcej troli i syfu na serwerze.

 

Pomijam oczywiście toksyczną landówkę śmierci, bo tam zawsze jest syf, ale żeby na normalnych drogach dochodziło do sytuacji, że ktoś specjalnie jedzie pod prąd i wjeżdża w nas, specjalnie blokuje i zajeżdża drogę? Takie przypadki były incydentalne raz na jakiś czas, teraz nie było tygodnia aby mniej niż dwie osoby narzekały na tak toksyczne sytuacje. Jedyny plus dla społeczności to są ostatnie 3 dni, kiedy jest event Goodyear. Jest trochę spokojniej, bo każdy uważa na siebie, jeździ max 90km/h z oczywistego powodu i jest bardzo fajna atmosfera, ale to się niestety wkrótce skończy...

 

Dlaczego jest źle? Zmieniono ogranicznik z 150km/h do 110km/h i sporo troli nie może jeździć szybko, a co za tym idzie wpada na inne szalone pomysły (co w okresie wakacyjnym jest świetnym sposobem na "zabawę") właśnie jak jazda pod prąd czy blokowanie. Skoro nie można się wyżyć jeżdżąc szybko czasami kogoś taranując to robią to w inny sposób.

 

Druga bardzo wkurzająca rzecz to ogranicznik prędkości... O ile dla mnie 110km/h nie jest problemem, to ogranicznik 60km/h w miastach to porażka. Nie potrafię zliczyć w ilu miejscach zaczęło mnie niepotrzebnie zwalniać kiedy przejeżdżałem obok jakiegoś miasta. Skandynawia, Włochy, tereny Balticu... to jest masakra. Ciężarówki pędzące 60km/h po autostradzie to jest faktycznie "to coś".

 

Podsumowując z bardziej symulacyjnego serwera EU#2 z ogranicznikiem 80/150, mamy mniej symulacyjny serwer Simulation 1 z ogranicznikiem 60/110. Takie jest moje zdanie i nie tylko moje.

  • Upvote 1
  • True Story 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

I po co te 160? i tak latają na zerówce xd
 w jakich przypadkach mogą tyle jechać? jako zalogowany admin do panela czy też bez konieczności logowania sie na panel?
 przypadkowo może polecieć report za speedhack :troll:

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witaj @WooQash,

 

Chciałbym Cię poinformować, że Twój wątek jest nieaktywny przez ponad miesiąc, więc aby zostały w tej sekcji forum tylko wątki aktywne przenoszę Twój wątek do Archiwum.

Jeżeli masz jakieś pytania bądź chcesz abym w przyszłości Twój wątek przywrócił skontaktuj się ze mną za pośrednistwem forum TruckersMP w prywatnej wiadomości.

 

// Zamykam i przenoszę do Archiwum

gyhpuYu.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.