Jump to content

Droga do Symulacji - nowe serwery TruckersMP


WooQash

Recommended Posts

 

Zapewne w ciągu najbliższych godzin pojawi się Polski odpowiednik tego tematu, ale dla niewtajemniczonych zaszły poważne zmiany w serwerach TruckersMP.

 

Zniknęły serwery EU1, EU2, EU3 oraz EU4 na rzecz serwerów Arcade oraz Simulation. Arcade - serwer arcadowy bez zasad (coś na podobę serwera EU4, gdzie nie ma kolizji itd.), Simulation - serwer symulacyjny z zasadami jak na EU1.

 

Nie ukrywam nie wiem co dokładnie o tym myśleć, jestem dość mocno rozbity całą sytuacją jako gracz i jako osoba korzystająca z API TruckersMP do różnych celów. Serwer EU2 był kompromisem EU1 i EU4, teraz zniknął i nie chce mi się wierzyć aby symulacyjny serwer na 4200 slotów był najbardziej oblegany.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Cóż, założę się, że wiele osób przyzwyczajonych to warunków ówczesnego EU2 zacznie się skarżyć na nagłą zmianę zasad, z uwagi na to, że to właśnie serwer z 4200 slotami był najbardziej oblegany ze wszystkich. 

 

If you want to ask anywhere on forums whenever 32-bit version of MP will be supported in future, try to start GTA V on your 32-bit machine before checking game's system requirements.

Instead of quoting the post above, use the ^ character. The character is actually pointing to the post above.

How to fix sudden steering issue on your USB steering wheel

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem właściwy temat, to spróbuje się wypowiedzieć.

 

Podział na EU1, EU2 i kolejne był już chyba od 2015 roku, kiedy to na EU1 został wprowadzony ogranicznik na 110 km/h. Ponoć zmiana na symulację i arcade ma ograniczyć liczbę trolli, ale tak naprawdę trolle były, są, i będą. Moim zdaniem większy wpływ na liczbę trolli miałyby kary adekwatne do czynów, a nie tak jak jest teraz, gdzie za wszystko jest z góry na dół po 2-3 dni, no może tydzień w porywach. Poza tym, ETS jest na tyle tani, że nie jest problemem dla takiego osobnika kupić drugą kopię po permamentnym banie, i robić dalej swoje. No i brak kompromisu, tak jak miało to miejsce z EU2, gdzie można się było wyszaleć, ale z zachowaniem pewnych zasad. W 2014 roku multiplayer wróżył świetlaną przyszłość, ale od niedawna wygląda to dosyć słabo

Link to comment
Share on other sites

Zwiększoną pojemność serwera EU2 była odpowiedzią na ilość graczy stojących ciągle w kolejce na ten serwer. Serwer EU1 (za mojej pamięci) nigdy za to takich kolejek nie miał.

Teraz nagle, w chwili zero, ktoś zmusza ogół do zmiany swoich upodobań. Coś czuję, że to może się skończyć niestety wielkim odejściem graczy od tej gry, a sam mod pójdzie w kierunku podobnym do bardzo zamkniętych, trudnych i skomplikowanych symulatorów, zamykając tym samym otwartość i masowość samej gry. Szkoda, bo ta gra jest (a może właśnie była) oknem do świata symulacji dla trochę mniej wtajemniczonych graczy.

 

--

Pozdrawiam

Karol_Domag

Coffee-Spedition

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

EU2 był zawsze dla mnie serwerem najrozsądniejszego wyboru. Dlaczego? Bo się na nim działo. Ktoś powie, że trolle itd. owszem było tej swołoczy najwięcej, ale to też robiło smak tego serwera. Kiedyś gdy nie było ogranicznika na 150km/h działy się większe cuda aniżeli teraz, ale nadal były. EU2 był zawsze (piszę zawsze, bo przez blisko 3 czy 4 lata mięliśmy taki stan rzeczy, gdzie wcześniej był tylko EU1 i EU2, a jeszcze wcześniej tylko jeden serwer) najbardziej obleganym serwerem i to głownie z tego tytułu zawsze tam wchodziłem. Ni obchodziły mnie nigdy jakie zasady panują na tym serwerze, bo ja jeździłem zazwyczaj symulacyjnie. Dlaczego w takim razie nie wchodziłem na EU1? Bo zawsze tam było nudno, a liczba graczy zawsze znikoma. Przejechanie jednej trasy i spotkanie kogoś na drodze graniczyło zawsze z cudem na tym serwerze, a na EU2 nawet w mało zaludnionych miejscach zawsze ktoś się znalazł. Było to miejsce i dla lubiących symulację i dla arcade'owców, którzy lubili jeździć 150km/h, ale też dla trolli, którzy zawsze i wszędzie będą. Czy po tych zmianach coś się zmieni? Tak, będzie większa nuda. Limiter 110km/h to zło. Jestem wielbicielem kagańca na 90km/h i rzadko go ściągam, ale to robię ja. Cieszyłem się kiedy ktoś mnie wyprzedza, bo coś się działo, a teraz? Jazda gęsiego co najwyżej, bo tak to wyglądało na EU1. Jak trzeba było podgonić to pół konwoju to zajmowało, bo się po prostu nie dało. Nie wiem jak to ostatecznie będzie wyglądać, ale brak serwera EU2 na pewno wpłynie i na rozgrywkę, i na liczbę graczy. Osoby będące w VS'kach zapewne zostaną, ale na jak długo jeśli będzie co raz nudniej na serwerach. Co innego gdyby w końcu udało się zrobić ruch AI, który chyba od roku był zapowiadany jako nowy tryb gry... cisza, umarło, zakopano...

  • Upvote 2
  • True Story 4

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem decyzji o no-colission na całych serwerach arcade.
Podejrzewam że chodzi o zniechęcenie ludzi do ich używania.
Ale nie da się graczy zmusić do korzystania z serwerów symulacyjnych. Różnice w obleganiu EU#1 i EU#2 nie wzięły się z nikąd. Czas pokaże jak te zmiany wpłynął na graczy i samą modyfikację.
Ale przeczuwam raczej frustrację u części graczy i porzucenie gry zamiast migracji na serwer symulacyjny.

Link to comment
Share on other sites

Te problemy prawdopodobnie będą przez jakiś czas - nowi gracze przywykną do obecnych warunków, które weszły w życie całkiem niedawno.

 

If you want to ask anywhere on forums whenever 32-bit version of MP will be supported in future, try to start GTA V on your 32-bit machine before checking game's system requirements.

Instead of quoting the post above, use the ^ character. The character is actually pointing to the post above.

How to fix sudden steering issue on your USB steering wheel

Link to comment
Share on other sites

czytam i czytam i się zastanawiam, o co ten cały zamęt?
 To że zmieniły się nazwy serwerów? 
Simulation 1 = EU2
Simulation 2 = EU1

ARCADE =  serwery z No collisions ( poprzednik eu4)
To że serwer Simulation 2 (eu1)  otrzymał scouta oraz FIX
Zaczynałem grę na EU1 bo tylko on był i ten cały syf (trolle, czekanie w kolejce bo pełny serwer) były codziennością!
Nie liczni pamiętają jak się grało bez możliwości  użycia save, sprawdzenia kto jest w twojej okolicy tab,  czy nawet asekuracji kropek na mapie, gdzie był taki burdel że dziennie traciło się miliony euro na naprawy ciągnika ( zasługa ramming'u ) bywało że dzienna  zabawa przynosiła większe straty niż korzyści na firmy
Czasy się zmieniają I TMP jak dla mnie jest jednak rozwijane (może nie ma tych rzeczy co akurat ja bym chciał ) ale jednak przez ten cały czas jest poprawa.
 

  • Like 2
  • True Story 3

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

Eu#2 było, patrząc na przekrój graczy, tzw. sweet spot.
Potrafiło pogodzić graczy jeżdżacych dla rozrywki i tych lubiących symulacje. Był fix, można było się wykaraskać po ataku trolla.

 

Ale jest, mam wrażenie, grupa graczy którzy mają wizję 100% symulacji na całym TMP bez uwzględnienia osób grajacych dla relaksu. I ta grupa ma spory wpływ w szeregach TMP.
Czas pokaże czy graczy da się zmusić do symulacji czy nie.
Były 3 rodzaje serwerów:
1. symuyalcja
2. eu2 - czyli mix rozrywki i symulacji
3. no colission czyli takie dziwne coś.

1 i 3 były puste lub ledwo obciążone. To uśmiercili najbardziej popularny. Jakoś bezrefleksyjnie nie biorą pod uwagę głosowania społeczności, forsując swoją wizje.  (pod głosowaniem mam na mysli obleganie serwerów).

Link to comment
Share on other sites

Niezłego bajzlu narobili przy okazji zmian.

 

1. Serwery włączone podczas aktualizacji co skutkowało niespodziewanymi kickami. Nie lepiej było wyłączyć na kilka h ?

2. Zmiany to reakcja na problem ramowania, z którym nie mogą sobie poradzić. Reakcja jest moim zdaniem zła.

Wystarczy zobaczyć kto jak gra, ile ma godzin przejechanych, banów i poszerzyć grono moderatorów, którzy mogą kikować i banować trollów.

Pora aby porządku pilnowali, ci którzy coś dają tej grze (streamy, konwoje, VS-ki, grafiki, mody itp.) a nie tylko garstka wybrańców.

3. Brak kolizji to nie droga do zaprowadzenia porządku.

Serwery powinny być takie same (Skody, kolizje), a różnić się tylko ograniczeniami prędkości:

S1 (90 km/h + 50km/h - teren zabudowany)

S2 (150 km/h + 80km/h - teren zabudowany)

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, cinek[PL] said:

2. Zmiany to reakcja na problem ramowania, z którym nie mogą sobie poradzić. Reakcja jest moim zdaniem zła.

Moim zdaniem to reakcja konserwatywnego stuffu który probuje nawrócić na siłę graczy na jazdę symulacyjną.
Zobaczymy czy im sie to uda.

Mnie już dawno obrzydzili multiplayera i kierunek zmian jest moim zdaniem tylko gorszy. Na końcu zostanie tylko serwer symulacyjny, wszyscy będą jechali rządkiem jeden za drugim i zostaną gracze którzy nie umarli z nudów.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miko [PL] said:

Bądźmy szczerzy - adminom nie chce się wymierzać kar.

A więc z tego powodu dodano im jeszcze więcej powodów do wymierzenia kar. Np. Ignorowanie czerwonego światła, czy wykonanie manewru skrętu z pasa do jazdy na wprost.

 

--

Pozdrawiam

Karol_Domag 

Coffee-Spedition 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Driving in such a way that is considered unsafe and that puts other players in danger, driving backwards, ignoring traffic lights and road signage, speeding, racing other users (except for the Arizona race track), ignoring other players and rules. Being outside of the map boundaries, this includes spots inaccessible by normal driving. Attempting to use desync lag or quick saves in order to cause damage to another user's vehicle is forbidden. Using the ghost mode feature to go around traffic jams. Even if you have the right-of-way you must make reasonable efforts to avoid all collisions. Even if someone else is in the wrong, you must take actions to avoid a collision.

 

Ciekawe czy jak zgłoszę kogoś za przejechanie na czerwonym to dostanie bana, kicka czy nic... Ciekawe też kto będzie rozstrzygał sytuacje, w których ja mam pierwszeństwo, ktoś wymusza na mnie pierwszeństwo i powie, że mogłem uninąć kolizji - znając TruckersMP ile osób tyle opinii będzie.

  • Like 1
  • True Story 3

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, [C-S] karol_domag said:

A więc z tego powodu dodano im jeszcze więcej powodów do wymierzenia kar. Np. Ignorowanie czerwonego światła, czy wykonanie manewru skrętu z pasa do jazdy na wprost.

 

--

Pozdrawiam

Karol_Domag 

Coffee-Spedition 

Chodziło mi o to, że nieważne co zrobił dany osobnik, ban jest zawsze na 2-3 dni, albo nie ma go wcale, bo admin "nie widzi" na przykład perfidnego wjechania w bok (sytuacja autentyczna, report odrzucony bo admin nic złego nie zauważył, próbował wręcz mi wmówić że to moja wina)

  • True Story 1
Link to comment
Share on other sites

Witam, moim skromnym zdaniem trole teraz przeniosą się na serwery symulacyjne, ponieważ przy 110km też można poprzeszkadzać, za to na Arcade już nie można się będzie wyżyć. Wydaje mi się że z organizacja konwojów na serwerach symulacyjnych może być trudna :/  ale zobaczymy, czas pokaże. Uważam, że Truckers MP powinni wprowadzić na każdym serwerze inne zasady, aby każdy mógł znależć coś dla siebie, zamiast powielać zasady na serwerach. Tak czy inaczej dalej cieszy mnie to że taki multiplayer do ETS2 istnieje i nie zamierzam rezygnować z korzystania z niego, a raczej dzięki Truckers MP :) choć trudno znależć kompromis w tej chwili. 

  • Upvote 1

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, [BTS] Duch said:


Zaczynałem grę na EU1 bo tylko on był i ten cały syf (trolle, czekanie w kolejce bo pełny serwer) były codziennością!
Nie liczni pamiętają jak się grało bez możliwości  użycia save, sprawdzenia kto jest w twojej okolicy tab,  czy nawet asekuracji kropek na mapie, gdzie był taki burdel że dziennie traciło się miliony euro na naprawy ciągnika ( zasługa ramming'u ) bywało że dzienna  zabawa przynosiła większe straty niż korzyści na firmy
Czasy się zmieniają I TMP jak dla mnie jest jednak rozwijane (może nie ma tych rzeczy co akurat ja bym chciał ) ale jednak przez ten cały czas jest poprawa.
 

Sam grałem od samego początku MP, TAB wprowadzili bardzo szybko, podobnie jak widoczne nad ciężarówkami nazwy graczy, kolizje też poprawili. Ale to były początki i tzw. "Choroby wieku dziecięcego".

EU2 było idealnym kompromisem. Dlaczego? Tak jak @WooQash wspominał "działo się", ogranicznik na 150 km/h z czasem okazał się złotym środkiem na trolli jeżdzących Skodami po 220, ruch był spory, można było jednocześnie się wyszaleć i pojeździć normalnie, w razie ataku, naprawić się na trasie bez utraty ładunku z WOT. 

Nie mnie oceniać jak te zmiany wpłyną na liczbę graczy, to jest kwestia czasu. Szkoda tylko, że wprowadzili to tak bez ostrzeżenia, i tylko zgodnie z ich wizją, a przecież multi tworzą gracze, bez nich nie byłoby sensu tego utrzymywać

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, [BTS] Duch said:

czytam i czytam i się zastanawiam, o co ten cały zamęt?
 To że zmieniły się nazwy serwerów? 
Simulation 1 = EU2
Simulation 2 = EU1

ARCADE =  serwery z No collisions ( poprzednik eu4)

 

Mnie martwi, że będą dwa serwery z kolizją zamiast 3. EU2 jest zapchany, do tej pory można było uciec na 1 gdzie było bardziej symulacyjne lub na 3, gdzie był fix i mniej restrykcyjne limity prędkości. EU4 pomijam, nigdy tam nie byłem, dla mnie to był serwer do testów. 

U nas w firmie sporo ludzi nie lubiło Eu1, bo im bardziej lagował niż 2 i 3. Niektórych wkurzało też jak im łapało miasto i na autostradzie nagle zwalniało ich do 60km/h. Dlategokonwoje robilismy na EU2, a w razie jego przepełnienia, na EU3. Teraz w razie zapchania Sim1, zostanie tylko Sim2, niezbyt lubiany za lagi, a do tego czy nie będzie on przepełniony? EU2 i EU3 przepełnione naraz widziec mi sie zdarzało nieraz.

Ale to pikuś.

 

Bardziej mnie zastanawiają inne zasady - że np. będą karać za przejechanie na czerwonym, zwłaszcza w sytuacji gdy obok nie ma innych playerów, którym by to przeszkadzało. To może być problem, bo można będzie zarobić bana za nieprzepuszczanie świeżego powietrza na ulicy poprzecznej, nawet o 3 nad ranem na pustej po horyzont mapie. I to jest SŁABE. Bo albo będzie to martwy zapis ignorowany przez wszystkich, za który tylko czasem losowo ktoś zarobi bana. Albo też Moderatorzy dostaną 10x więcej roboty niż mieli do tej pory. I to roboty w żaden sposób nie poprawiającej jakości rozrywki playerom. Poprawią się TYLKO statystyki moderatorów i to w niesamowitym tempie, bo wystarczy się ustawić gdziekolwiek w mieście i spokojnie 60 banów na godzinę wyrobione :P 

 

Ale jest rzecz jeszcze gorsza - nieunikanie kolizji będzie traktowane jako reckless driving. Gość pójdzie mi na czołowe na landówce, wywali z podporządkowanej na rympał, albo wyskoczy na czerwonym i to ja mogę dostać bana za to, że miałem w danej chwili słabszy refleks, akurat patrzyłem na taba, mapkę, skupiałem się na innym playerze w innej części ekranu (bywa, że wywijających coś jest >1) albo robiłem cokolwiek innego niż 100% koncentracji na unikaniu kolizji z jego wozem. Oni chyba liczą, że w 4 godzinie jazdy o 1 w nocy to człowiek jest tak samo rześki jak zaczynając grę o godzinie 19. 
To jest już MEGA problem. Bo tu już będzie można dostać bana za kompletnie NIC - za w 100% prawidłową jazdę swoim pasem ruchu, na właściwym świetle, zgodnie ze znakami i przepisami ruchu drogowego. I niezauważenie idioty w porę. Nie wiem w jaki sposób ma to podnosić walory symulacji, ale dla mnie jest to wywrócenie sensu wszystkiego do góry nogami.

  • Upvote 1
  • True Story 1

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, roweroraffi said:

Mnie martwi, że będą dwa serwery z kolizją zamiast 3. EU2 jest zapchany, do tej pory można było uciec na 1 gdzie było bardziej symulacyjne lub na 3, gdzie był fix i mniej restrykcyjne limity prędkości. EU4 pomijam, nigdy tam nie byłem, dla mnie to był serwer do testów. 

 

Czas to zapewne zweryfikuje, ale już widać, że dwa serwery arcadowe raczej nie przetrwają i w mojej ocenie powinny być 3 symulacyjne i 1 arcadeowy.

 

12 minutes ago, roweroraffi said:

U nas w firmie sporo ludzi nie lubiło Eu1, bo im bardziej lagował niż 2 i 3. Niektórych wkurzało też jak im łapało miasto i na autostradzie nagle zwalniało ich do 60km/h. Dlategokonwoje robilismy na EU2, a w razie jego przepełnienia, na EU3. Teraz w razie zapchania Sim1, zostanie tylko Sim2, niezbyt lubiany za lagi, a do tego czy nie będzie on przepełniony? EU2 i EU3 przepełnione naraz widziec mi sie zdarzało nieraz.Ale to pikuś.

 

To prawda, EU1 (obecnie Sim 2) to całkowicie inna maszyna, która sporej ilości osób przysparzała i przysparza problemów z połączeniem. Przy dwóch serwerach symulacyjnych... będzie problem.

Też nienawidzę zwalniania do 60km/h w mieście... chory wymysł. O ile w samym mieście to jeszcze ujdzie, ale jeśli miasto łapie autostradę (sztandarowy przykład to Odense, ale na nowych terenach z DLC na pewno też nie mało podobnych przykładów) lub inną drogę szybkiego ruchu (np. dwupasmówka w Brno, która ma ograniczenie do 80km/h wg. znaków) to krew człowieka zalewa kiedy go zwalnia. Prawda jest taka, że da się to zrobić, ale... nie chce się nikomu za to zabrać.

 

15 minutes ago, roweroraffi said:

Bardziej mnie zastanawiają inne zasady - że np. będą karać za przejechanie na czerwonym, zwłaszcza w sytuacji gdy obok nie ma innych playerów, którym by to przeszkadzało. To może być problem, bo można będzie zarobić bana za nieprzepuszczanie świeżego powietrza na ulicy poprzecznej, nawet o 3 nad ranem na pustej po horyzont mapie. I to jest SŁABE. Bo albo będzie to martwy zapis ignorowany przez wszystkich, za który tylko czasem losowo ktoś zarobi bana. Albo też Moderatorzy dostaną 10x więcej roboty niż mieli do tej pory. I to roboty w żaden sposób nie poprawiającej jakości rozrywki playerom. Poprawią się TYLKO statystyki moderatorów i to w niesamowitym tempie, bo wystarczy się ustawić gdziekolwiek w mieście i spokojnie 60 banów na godzinę wyrobione :P 

 

Tak wyglądał punkt dotyczący "Reckless driving" w dniu 13 kwietnia (nie powinien się wiele zmienić do wczorajszej aktualizacji):

Quote

Driving in such a way that is considered unsafe and that puts other people in danger, driving backwards, failing to yield, racing other users (except for the Arizona race track), ignoring other players and rules. Being outside of the map boundaries. This includes spots inaccessible by normal driving. Attempting to use desync lag or quick saves in order to cause damage to another user's vehicle is forbidden.

 

a tak wygląda dzisiaj:

Quote

Driving in such a way that is considered unsafe and that puts other players in danger, driving backwards, ignoring traffic lights and road signage, speeding, racing other users (except for the Arizona race track), ignoring other players and rules. Being outside of the map boundaries, this includes spots inaccessible by normal driving. Attempting to use desync lag or quick saves in order to cause damage to another user's vehicle is forbidden. Using the ghost mode feature to go around traffic jams. Even if you have the right-of-way you must make reasonable efforts to avoid all collisions. Even if someone else is in the wrong, you must take actions to avoid a collision.

 

Jestem bardzo ciekawy jak będą chcieli udowodnić np. przekroczenia prędkości, skoro TruckersMP nie udostępnia takich danych nikomu. To, że ktoś będzie miał na liczniku 80km/h nie oznacza, że jedzie 80km/h bo każdy ma różny sprzęt i różnie to u każdego wygląda. U mnie np. odpalając OBS i live oraz chcąc jechać 85km/h okazuje się u innych, że jadę 82, 83km/h. Różnica niezauważalna, a może powodować sporo problemów. Skoro dotychczas była mowa o "driving backwards", a jak ostatnio zgłaszałem kilka osób za jazdę pod prąd w różnych miejscach to dostawałem informację, że nie nadaje się to na bana... więc na co mi taki punkt regulaminu? Czy kick kogoś nauczy? Żeby dać tego kicka najpierw trzeba to widzieć, a w przypadku adminów to raczej mało możliwe. Więc sądzę, że nic w tym się nie zmieni i nadal przejazd na czerwonym bez kolizji oraz przekraczanie prędkości nie będzie karane, a jeśli będzie... to niech karzą wszystkich bez wyjątku, a nie że ten da 1 dzień, ten 5 dni, a ten wcale... bo nie konsekwentność adminów to jeden z największych problemów TruckersMP.

Ciekawe też jak oni chcą przestrzegać ten punkt skoro światła na robotach drogowych są niezsynchronizowane... chapeau bas za martwy punkt regulaminu. Wiele konwojów ignoruje czerwone światła (z zachowaniem ostrożności), bo niemożliwością byłoby przejechać miasta bez tego. Co wtedy?

Wiele niewiadomych, na które nikt nie chce odpowiedzieć. Nie śledzę angielskiego wątku, bo nie mam na to chęci i czasu aby czytać ten cały spam, ale ktoś z Polski powinien się pofatygować tutaj i powyjaśniać kilka rzeczy.

 

24 minutes ago, roweroraffi said:

Ale jest rzecz jeszcze gorsza - nieunikanie kolizji będzie traktowane jako reckless driving. Gość pójdzie mi na czołowe na landówce, wywali z podporządkowanej na rympał, albo wyskoczy na czerwonym i to ja mogę dostać bana za to, że miałem w danej chwili słabszy refleks, akurat patrzyłem na taba, mapkę, skupiałem się na innym playerze w innej części ekranu (bywa, że wywijających coś jest >1) albo robiłem cokolwiek innego niż 100% koncentracji na unikaniu kolizji z jego wozem. Oni chyba liczą, że w 4 godzinie jazdy o 1 w nocy to człowiek jest tak samo rześki jak zaczynając grę o godzinie 19. 
To jest już MEGA problem. Bo tu już będzie można dostać bana za kompletnie NIC - za w 100% prawidłową jazdę swoim pasem ruchu, na właściwym świetle, zgodnie ze znakami i przepisami ruchu drogowego. I niezauważenie idioty w porę. Nie wiem w jaki sposób ma to podnosić walory symulacji, ale dla mnie jest to wywrócenie sensu wszystkiego do góry nogami.

 

I to jest to co pisałem wcześniej. Ilu adminów tyle będzie zdań. Kilku powie, że mógł uniknąć, inni powiedzą, że nie. Przykład z wczoraj, wczorajszy report na pewnego jegomościa, który wymusza pierwszeństwo, naddaje się bardzo mocno bez większego powodu, jedzie pod prąd i bum. Mogłem hamować wcześniej, ale też byłem zajęty czymś innym, zaoferowany poprzednią kolizją kilka sekund wcześniej. Jestem ciekawy czy osoba sprawdzająca to zwróci uwagę na to, że był to jeszcze EU2 czy już serwer symulacyjny, bo jeśli miałbym za to wyrwać bana... zakończyłbym definitywnie karierę na TruckersMP z powodu bezmyślności, głupoty i roztrzepania osoby, która by to sprawdziła w sposób zły. Napisałbym odwołanie, zanim by zostało sprawdzone to i tak osoba by nie zrozumiała co się pisze do niej, że panowały inne zasady itd. bo tak by było zapewne.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, roweroraffi said:

Bardziej mnie zastanawiają inne zasady - że np. będą karać za przejechanie na czerwonym, zwłaszcza w sytuacji gdy obok nie ma innych playerów, którym by to przeszkadzało. To może być problem, bo można będzie zarobić bana za nieprzepuszczanie świeżego powietrza na ulicy poprzecznej, nawet o 3 nad ranem na pustej po horyzont mapie. I to jest SŁABE. Bo albo będzie to martwy zapis ignorowany przez wszystkich, za który tylko czasem losowo ktoś zarobi bana. Albo też Moderatorzy dostaną 10x więcej roboty niż mieli do tej pory. I to roboty w żaden sposób nie poprawiającej jakości rozrywki playerom. Poprawią się TYLKO statystyki moderatorów i to w niesamowitym tempie, bo wystarczy się ustawić gdziekolwiek w mieście i spokojnie 60 banów na godzinę wyrobione :P 

 

Fakt pojawiły się w regulaminie zapisy mówiące wprost o sygnalizacji świetlnej a nie tylko ogólnych przepisach ruchu drogowego. W poprzedniej wersji regulaminu tegoż nie było:

Spoiler

 

"§2 - Game only rules
Rules marked with an Asterisk (*) do not apply on servers with '[Freeroam]' in their title. Traffic laws and road signage must be obeyed. This means European road laws and signage must be followed in ETS2 and American road laws and signage must be followed in ATS. Failure to adhere to the respective road laws and signage could result in a ban.

§2.5 - Reckless Driving*

Driving in such a way that is considered unsafe and that puts other people in danger, driving backwards, failing to yield, racing other users (except for the Arizona race track), ignoring other players and rules. Being outside of the map boundaries. This includes spots inaccessible by normal driving. Attempting to use desync lag or quick saves in order to cause damage to another user's vehicle is forbidden."

§2 - Zasady gry tylko
Zasady oznaczone gwiazdką (*) nie mają zastosowania na serwerach z tytułem „[Freeroam]”. Należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych. Oznacza to, że europejskie przepisy drogowe i oznakowania muszą być przestrzegane w ETS2, a amerykańskie przepisy i oznakowania drogowe muszą być przestrzegane w ATS. Nieprzestrzeganie odpowiednich przepisów drogowych i oznakowań może skutkować zakazem.

§2,5 - Lekkomyślna jazda *

Jazda w taki sposób, który jest uważany za niebezpieczny, a który naraża innych ludzi na niebezpieczeństwo, jadąc wstecz, nie ustępując, ścigając się z innymi użytkownikami (z wyjątkiem toru wyścigowego w Arizonie), ignorując innych graczy i zasady. Będąc poza granicami mapy. Obejmuje to miejsca niedostępne podczas normalnej jazdy. Próba użycia opóźnienia desynchronicznego lub szybkiego zapisu w celu spowodowania uszkodzenia pojazdu innego użytkownika jest zabroniona./tłum.

 

 

Jednak z racji tego iż zapisy zostały zawarte zarówno w pkt 2 jak i 2.5 można przypuszczać, że ignorowanie sygnalizacji świetlnej nie jest problemem lecz jeśli spowodujemy wypadek/stworzymy zagrożenie zostaniemy ukarani za złamanie 2.5 - czyli tak jak było to do tej pory lecz zostało to po prostu napisane szczegółowo.

 

Aktualny regulamin:

§2 - Game only rules

Rules marked with an Asterisk (*) do not apply on Arcade servers with 'Arc' or 'Arcade' in their title. Traffic laws and road signage must be obeyed. This means European road laws and signage must be followed in ETS2 and American road laws and signage must be followed in ATS. Failure to adhere to the respective road laws and signage could result in a punishment. Traffic lights and stop signs can be ignored if no other users are in the immediate area. Also, overtaking can be done if no other users were put in any risk. Speeding, while allowed, is not recommended. Speeding can lead to accidents and therefore factor in a punishment decision.

/Światła drogowe i znaki stopu można zignorować, jeśli w najbliższej okolicy nie ma innych użytkowników /tłum.

 

§2.5 - Reckless Driving*

Driving in such a way that is considered unsafe and that puts other players in danger, driving backwards, ignoring traffic lights and road signage, speeding, racing other users (except for the Arizona race track), ignoring other players and rules. Being outside of the map boundaries, this includes spots inaccessible by normal driving. Attempting to use desync lag or quick saves in order to cause damage to another user's vehicle is forbidden. Using the ghost mode feature to go around traffic jams. Even if you have the right-of-way you must make reasonable efforts to avoid all collisions. Even if someone else is in the wrong, you must take actions to avoid a collision.

/Jazda w taki sposób, który jest uważany za niebezpieczny, a który naraża innych graczy na niebezpieczeństwo, do tyłu, ignorując sygnalizację świetlną i znaki drogowe,/tłum.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Śmiechu warte, te wasze ograniczenia itp. ,150km/h na eu2 przesada ,powinno być max 110km/h /70km/h teren zabudowany ,jak tam połowa nie potrafi jeździć. Jedna wielka porażka. Zalecam porządne zastanowienie się czy warto! 

Powiem tak eu2 to jedna wielka porażka.

 

 

Dodam Też że znaki,światła są totalnie ignorowane przez graczy ,za to także powinno się banować. 

Link to comment
Share on other sites

Ktoś wspominał o lagach przed aktualizacją

 

 

3-4 dni temu na EU2 miałem dziwną anomalię. Jechałem spokojnie prawym pasem, nagle ktoś wbił się we mnie z lewej strony, po czym zatrzymał się na środku drogi. Okazało się potem, że to ja miałem laga, wszyscy wokoło zatrzymali się. Z perspektywy mojego kolegi, rozbijałem się na całej szerokości drogi i staranowałem dwóch graczy. Trochę dziwne zjawisko. Później jeszcze dwa razy miała miejsce akcja z zamrożeniem graczy w moim otoczeniu, ale tym razem gra sama połączyła mnie jeszcze raz

18 minutes ago, Randy Cunningham said:

Śmiechu warte, te wasze ograniczenia itp. ,150km/h na eu2 przesada ,powinno być max 110km/h /70km/h teren zabudowany ,jak tam połowa nie potrafi jeździć. Jedna wielka porażka. Zalecam porządne zastanowienie się czy warto! 

Powiem tak eu2 to jedna wielka porażka.

 

 

Dodam Też że znaki,światła są totalnie ignorowane przez graczy ,za to także powinno się banować. 

Jak sie na landówke pchasz, to co potem narzekasz że nie potrafią jeździć? Wiesz że ogranicznik nic nie da, bo dla trolli prędkość nie gra roli? No i po co się zatrzymywać na czerwonym, kiedy wokoło nie ma dosłownie nikogo? Prędkość nie jest żadnym wyznacznikiem czy ktoś potrafi jeździć, czy nie

Link to comment
Share on other sites

Jak to jest w końcu z tymi naczepami?

Nie ukrywam, że siedziałem kilkanaście ładnych godzin nad firmową modyfikacją dodającą krótkie b-double, b-triple, triple. Czy one są nieregulaminowe? Wszystkie?

 

tajmAMp.png

 

Obrazek pokazuje coś takiego. A co z naczepami krótkimi? Nie są one ujęte, tak samo jak kombinacje z dublami jak np. wspomniane krótkie b-double.

W ATS krótka naczepa jest wyszczególniona, więc jak?

 

7SyB6vT.png

 

Serwer jakoś nie jest łaskawy kickować za tripla na serwerze, więc co grozi za jego użycie?
 

gonyjyT.png

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.