Jump to content

Przyszłość projektu ETS2MP


mwl4

Recommended Posts

  • Game Developer

logohd.png

Witajcie,

jak już pewnie wiecie Eryk a.k.a. RootKiller opuścił projekt, i pewnie zastanawiacie się czy jego odejście od projektu wiąże się z upadkiem projektu. A więc w związku z tą sytuacją postaram się wyjaśnić w tym poście co się dzieje, co było, co będzie dalej, itd.

 

A więc jak pewnie już wiecie Eryk był kimś w rodzaju ojca projektu ETS2MP, on go założył, on zaczął pisać podstawy projektu po wydaniu Euro Truck Simulator 2, i to on "utrzymywał" ten projekt przez przeszło 2 lata. Oczywiście były pewne przerwy ale ja się nie będę zagłębiał. A więc do sedna.. +/- w sierpniu 2013 ja poznałem Eryka, i stało się.. napisaliśmy pierwszą alphę modyfikacji, którą przedstawiliśmy wam w grudniu 2013 roku z pomocą Wujka Bohuna.

Na pewno dla was wszystkich to było coś niesamowitego, coś co w sumie nie było możliwe do zrobienia. A wręcz wszyscy się zarzekali po pierwszych screenshotach/filmach, że to słaby fake.

To było mnóstwo pracy dla nas, głównie dla mnie i Eryka, obaj się zajmowaliśmy w tym projekcie Reverse Engineeringiem, pisaniem clienta, prismapi, servera i implementacją innych dziwactw. 

I po prawie 7 miesiącach pracy zobaczyliście efekty w postaci wydanego modu. Wydarzyło się to 1 maja 2014 roku, i chyba wszyscy byli zdziwieni, że to w ogóle działa, że w to faktycznie da się grać.

Teraz, po prawie 10 miesiącach od wydania co widzimy? Wyszły 32 aktualizacje, zostało dodanych bardzo dużo nowych elementów, modyfikacja z dnia na dzień stawała się lepsza. Właściwie porównując wersję z dnia wydania i wersję z dzisiaj nie ma wątpliwości, że modyfikacja przeszła całkowitą metamorfozę. I pod kątem stylistycznym, czyli tego co wy widzicie, i pod kątem kodu, czyli tego co ja widzę od środka.

 

W takim razie, jeśli wszystko tak pięknie szło, dlaczego RootKiller opuszcza projekt?

No to zacznijmy od tego co widzieliśmy wczoraj na blogu SCS Software, tj. zdjęcie:

 

IMG_2472C.jpg

 

 

 

A więc zapewne się zastanawiacie kto jest na tym zdjęciu, trochę wyjaśnień. Od lewej: Timmy, Eryk, Komat, Pavel. Kim są ci panowie.? No cóż.. Eryka zapewne już znacie, Pavla też kojarzycie, a więc pozostają nam dwie osoby. Timmy (ten po lewej) jest jak nie trudno się domyślić programistą, tak samo zresztą jak Komat. Programistów w SCS Software jest wielu, dlaczego więc akurat ci dwaj są na zdjęciu? Jest to ściśle związane z tym kogo znaliśmy zanim Eryk w ogóle tam pojechał. Czyli krótko mówiąc mieliśmy pewien kontakt z dwoma programistami z SCS Software, którzy od czasu do czasu "szepnęli" nam słówko jak postrzegają projekt, itd. itd. Stąd oni się tu w ogóle wzięli.

 

No to teraz na pewno wszyscy się zastanawiają skąd Eryk się wziął w studiu SCS Software. Otóż.. Eryk niedawno skończył 18 lat, i postanowił, że jednak opuści projekt, i nie jest to decyzja podjęta w 5 minut. Już na początku roku wiadomo było, że Eryk pójdzie w świat, że porwie go życie. Odnośnie jego współpracy z SCSem jeszcze nic nie wiadomo, może jest to zapowiedź współpracy, może nie.

 

I co teraz? Właściwie to nic się nie zmienia. Obaj pracowaliśmy w zasadzie na równi, aczkolwiek ja i tak "przejąłem" cały projekt na początku roku, a wcześniej i tak to była moja praca aby tę modyfikację utrzymać. Co to znaczy? A no chociażby to, że to ja portowałem mod na (chyba) każdy patch, to ja rozkodowywałem silnik ETS2, itd. itd. Dużo by tego wymieniać. A więc projekt nie runie, jeśli patch wyjdzie to i tak dostaniecie przeportowaną wersję w kilka dni. A mod ciągle będzie rozwijany. O wszystko zadbaliśmy zawczasu, Kat i JM zostali web developerami.

 

I co dalej?

A więc czeka na nas skandynawia w niedalekiej przyszłości, nowy truck, i inne ciekawe rzeczy w ETS2. Multiplayer tym bardziej będzie rozwijany, coraz szybciej zbliżamy się do bety, która być może nastąpi jeszcze przed końcem supportu. A więc wirtualne firmy i inne tego typu smaczki.

 

Poruszę tu także temat ATSMP, bo to dosyć istotne. Oczywiście jeśli American Truck Simulator wyjdzie to podejmę próbę zrobienia do tego produktu multiplayera, i najprawdopodobniej mi się to uda.

Silnik ATSa praktycznie będzie taki sam jak w przypadku ETS2 więc w sumie to żaden problem. Port jak do każdego patcha ETS2.

 

Podsumowując, pamiętajcie, że był już moment w którym Eryk odszedł od ekipy, był to czerwiec 2014 roku (już po wydaniu modyfikacji), i bez problemów modyfikacja się rozwijała dalej. Więc nie ma co panikować.

 

Szerokości!

mwl4

  • Upvote 7

l4Ki4X6aV2YY0bwKQ.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Niezwykle ucieszony ostatnią wiadomością o pobycie RootKiller`a w siedzibie SCSu, jeszcze chętniej otworzyłem ów temat. Liczyłem, że wyjaśniono z ekipą developerów wiele kwestii co do przyszłości tego projektu. Może nawet znaleziono jakąś wspólną koncepcję na rozwój. Liczyłem, że będzie to jakiś nieprawdopodobny krok w przód. Co się okazało, sami wiecie...

Link to comment
Share on other sites

Również życzę powodzenia i cierpliwości w modyfikowaniu i ulepszaniu tego projektu.

 

Zastanawia mnie tylko czy czasem SCS planując wydanie tego nowego ATS nie ma w planach swojego MP? A le o tym przekonamy się już wkrótce... 

SimRace.pl

Link to comment
Share on other sites

SCS nie jest kompletnie przygotowane aby wprowadzić wbudowany mp. Poza tym, wbudowany mp nie wyglądałby tak jak ets2mp :-) Spodziewałbym się raczej pokoi na 5 osób i taką jazdę tylko :-)

Jeśli było by AI to można by i w 5-10 osób grać heh :) Na pewno było by bardzo fajnie jeśli to by było zsynchronizowane. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.