Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Giriş Yaparken Yanlış E-Posta veya Şifre Hatası

xmf5445

Recommended Posts

Merhaba, 

Büyük ihtimalle herhangi bir sebepten dolayı kendi TurkcersMP hesabına giremediğin için buradasın. Bu sayfa, durumu düzeltmen için basit çözümlerin özetidir. Galiba bu sıkıntıyla karşılaşıyorsun;

87F67DA5C252E992C31E647A9818712BF094DE94

Eğer problem hem sitede hem de TurkcersMP arayüzünde meydana geliyorsa;

Eğer bu durumla hem sitede hem de TruckersMP arayüzünde karşılaşıyorsan, muhtemelen ya e-mail adresinle ya da şifrenle ilgili bir problem var. İnternet sitesine giremediğin için kendi kendine e-mail ya da şifreni değiştiremeyeceksin. Ancak, eğer gerekiyorsa TruckersMP hesabına bağlı e-mail ve şifreni sıfırlayabileceğin bir Destek Ekibine sahip. Eğer TruckersMP hesabının giriş bilgilerini hatırlayamıyorsan ve en kısa sürede yardım almak istiyorsan, destek sistemine yardım talebini gönderebilirsin. Eğer yardım talebi açma konusuna pek aşina değilsen, buraya bakabilirsin. 

Eğer problem sadece TruckersMP arayüzünde meydana geliyorsa;

Eğer giriş bilgilerin TruckersMP arayüzünde meydana geliyorsa ve internet sitesine giriş yaparken sıkıntı olmuyorsa, giriş bilgilerinde yazma yanlışı gibi herhangi bir hata olmamalı çünkü internet sitesine girerken bilgilerini hala hatırlıyor gibi görünüyorsun.

TruckersMP arayüzünde giriş durumunu nasıl düzeltilir;

İlk olarak "@" işaretinin düzgün olarak çalıştığından emin olmalısın. TruckersMP'nin ilk gününden beri bilinen bir hata olan "@" sembolünün düzgün çalışmaması yüzünden giriş yapamiyor olabilirsin. Eğer kullandığın klavyenin "numpad" bölümü varsa bu kombinasyonla TruckersMP arayüzünde "@" sembolü yapabilirsin:  ALT + numpad 6 + numpad 4. Eğer hala "@" sembolü yapamıyorsan arayüze girmeden önce kopyalayıp (Ctrl + C), girdikten sonra yapıştırman(Ctrl + V) lehine olabilir. Tamamen emin olmak istersende bir not defteri açıp e-mail adresini ve şifreni yazdıktan sonra teker teker kopyalayıp yapıştırabilirsin. 

Eğer problem hala devam ediyorsa(bu çözüm genellikle işe yarıyor);

Eğer problem hala devam ediyorsa Steam_api.dll'yi silmeyi deneyebilirsin çünkü bozulmuş olabilir. Bunu yapmak içinse aşağıdaki adımları takip edebilirsin;

1. İlk olarak, Euro Truck Simulator 2'nin (veya American Truck Simulator) kurulu olduğu klasöre girin. [Oyuna sağ tıkla > Özellikler > Yerel Dosyalar > Yerel dosyaları görüntüle]
2. Oyun dosyalarının bulunduğu klasöre girdiğinizde, "bin"  adındaki klasörü silin.
3. Ardından, Steam'den oyunun dosyalarını doğrulayın. [Oyuna sağ tıkla > Özellikler > Yerel Dosyalar > Oyun Dosyalarını Doğrula ]
Bütün adımları tamamladığında TruckersMP arayüzünü aç ve giriş yap. 
(Çok nadir durumlarda, probleme ya e-mail ya da şifrede olan özel semboller sebep olabilir. E-Posta ve şifrende özel semboller kullanmaktan kaçın çünkü bazen sıkıntı çıkartabiliyor.)

İki adımlı doğrulama yüzünden hesabına giremiyorsan;
Eğer TruckersMP hesabın için iki adımlı doğrulamayı açtıysan, hesabına girmen için doğrulama programı vasıtasıyla 6 haneli bir kod alman gerekecek. (Google Authenticator, Authy,...) Eğer doğrulama programına herhangi bir sebepten dolayı giriş yapamıyorsan e-posta adresinden yedek kodlarını bulabilirsin. Eğer bulamıyorsan tek yapman gereken şey destek talebi oluşturup beklemek. 

Eğer yukarıdaki çözümler hala yardımcı olamadıysa, destek sistemi vasıtasıyla yardım talebi oluşutrabilir, forumda yardım bölümünden farklı bir şey sorabilir ya da TruckersMP'nin resmi Discord sunucusunun yardım bölümünden yardım isteyebilirsin. (#support-channel)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konu İngilizce'den çevrilmiştir. Konunun asıl sahibi MHT_'dir. Kendisinden izin alarak çevirdim. MHT_'ye çok teşekkür ederim. Asıl konuya bu linkten ulaşabilirsiniz.

• Like 2
  • Thanks 1

You can't expect to hit the jackpot if you don't put a few nickels in the machine.
-Flip Wilson