Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

[REHBER] Profil ismini nasıl değiştirebilirsin? [ETS2/ATS]

Recommended Posts

Adım 1: Kurulum
Profil ismini değiştirmeden önce 'save format' komutunu değiştirmelisiniz ki şifresi bir kere çözüldüğünde okunabilsin. ETS2 yada ATS belgeler dosyasına gidin: (C:\Kullanıcılar\[Senin kullanıcı adın]\Belgeler\Euro Truck Simulator 2) or (C:\Kullanıcılar\[Senin kullanıcı adın]\Belgeler\American Truck Simulator) ve config.cfg dosyasını not defteri ile açın.

Açtıktan sonra, Ctrl + F tuşuna basın ve g_save_format adlı satırı arayın, aşağıda da görüldüğü gibi değeri "2" olarak değiştirin.
1ab24a2fc01bee3422eec36b5a9d72c6.png 

Şimdi oyununuzu başlatın, arzuladığınız profile giriş yapın, sonra oyundan çıkın, böylece profil artık bir kez şifresini çözdüğünüzde okuyabileceğiniz biçimdedir.

Profil ismi programı, Java gerektirmektedir, rehberde ilerlemeye başlamadan önce bunu indirmeniz gerekmektedir.

Adım 2: Profil dosyanı kopyala
Bu adım için profil dosyanı bulmalısın, ETS2/ATS belgelerim dosyasına girin, ve en son düzenlenmiş dosya sizin girdiğiniz son profildir. Aynı zamanda üstte bahsedilen aleti de profilinizi bulmak için kullanabilirsiniz, sadece profilinizin adını yazın, o size profil için dosya adını gösterecek. Şimdi bu dosyanın içine kopyala ve yapıştır yapın, klasörün adının sonuna "-Kopya" eklenmiş bir klasör bulunmalıdır. Bu ismin 2 saniye sonra bir önemi olmayacak, oyunda kullanmanız için ismini değiştirmeniz gerekecek.

Adım 3 : Kopyalanmış dosyanın adını değiştir
Bu adım için profiline uyan yeni bir isim almak için bu siteyi kullanın. Bu aleti kullanmak oldukça basit: sadece linki verilen siteye gidin, yeni profil ismini yazın( özel karaktere duyarlı), profil dosyası adının oradaki değerini kopyalayın ve kopyalanmış dosyayı onunla değiştirin.
örneğin: tbGbEun.png

Adım 4 : Profil adını profile.sii dosyasında değiştir

Bu adım için, buradan indirilebilen kayıt çözücüyü indirmeniz gerekmekte.

Aleti indirdikten sonra, içeriği yeniden adlandırılmış olan profil klasörüne çıkartın.
Şimdi profile.sii'yi sii_decrpyt.exe'ye sürükleyin, bir metin kutusu hızlıca açılıp kapanmalı. Şimdi profile.sii dosyasını açın ve "profile_name:" yazarak (tırnak işaretlerini yazmayın) aratın.
Eski Profil adını ; 'dan sonra görebilmelisin, bunu yeni profil adınla(özel karaktere duyarlı) değiştir ve bu dosyayı kaydet.

Adım 5: Bitti
Eğer bu rehberi bitirdiysen, ETS2/ATS'yi bir kere başlattığında yeni profil ismini görebilmelisin.Tüm kaydetme dosyalarınında yan etki olarak önizleme resimlerinin eksik olacağını, ancak diğer her şeyin çalışacağını unutmayın.

Yazarın Özel Teşekkürleri: @pete_agreatguy , @MartyTheTrucker , @stormpeaks66
Yazar @caff!!!

TruckersMP Çevirmen Takımı

Ryotaink

Edited by Ryotaink
mistakes
  • Like 1
  • Upvote 1

King Regards           

TruckersMP Translation Team

123.PNG

Ryotaink