Jump to content

[REHBER] Web Sitesi Raporlama Kuralları


Recommended Posts

Herkese merhaba,

 

Kanıtlar ve geçerli kanıt olarak kabul edilenler ve kullanıcılar web sitemize raporladıklarına baktıklarımız arasında çok fazla kafa karışıklığı yaşandı. Bu, raporlarınızı nasıl hesaba katacağınıza ve kabul edilme şansınızın daha yüksek olduğuna ilişkin olarak raporlama başvurusunda bulunabileceğiniz bir şeydir. Lütfen bunların sadece rehber olduğunu ve kural olmadığını unutmayın.

 

Ne tür kanıtlar sağlamalıyım?

 

Genellikle video olarak kanıt gerektiren kural ihlalleri (ihlale bağlı olarak) şunlardır:

 

 • §1.3 - Spam veya Kötüye Kullanma
 • §2.2 - Çarpma
 • §2.3 - Engelleme
 • §2.4 - Yanlış Yol / Uygunsuz Sollama
 • §2.5 - Dikkatsiz Sürüş
 • §2.6 - Yararsız Trafik / Uygunsuz park yeri
 • §2.7 - Uygunsuz Konvoy Yönetimi / Araçları kötüye kullanma

 

Genellikle fotoğraf kanıtı ile kanıtlanabilecek kural ihlalleri (ihlale bağlı olarak) şunlardır:

 

 • §1.3 - Spam veya Kötüye Kullanma
 • §1.5 - Dil, iletişim ve her türlü kimliğe bürünme uygunsuz kullanımı
 • §3 – Kayıt Dosyası Düzenleme kuralları

 

Raporlamak istediğiniz suç burada listelenmemişse, video kanıtı her zaman tercih edildiği için video kanıtına sahip olmak en iyisidir ve fotoğraf kanıtlarından daha fazla kabul görmesi daha olasıdır.

Video kanıtı için, kullanıcı adlarını ve kimliklerini net bir şekilde görmemiz gerekir; kanıtlar bir oyuncuyu doğru bir şekilde tespit etmek için yeterli değilse düşük kaliteli videolar veya ekran görüntüleri reddedilebilir.

 

/pinfo nedir ve benim kanıtımda olması gerekir mi?

/pinfo komutu, bir kullanıcının oyun içi ID’sini girdiğinizde TruckersMP & Steam ID’sini gösteren bir komuttur. Bu komut özellikle büyük kalabalıklardaki veya benzer isimlere sahip kullanıcıları tanımlamak için kullanışlıdır. Bir kullanıcıyı rapor ederken, bu komutun delillerde veya rapora eklenmiş ayrı bir ekran görüntüsü olarak gösterilmesi zorunlu değildir, ancak raporladığınız kullanıcının videoda yer alan kullanıcı olduğunu onayladığı için eklemeniz önerilir. Eğer kullanıcı, siz komutu uygulamadan önce oyundan ayrıldıysa, endişelenmeyin, raporunuzu yine de gönderebilirsiniz, ancak kullanıcıyı bildirirken yanlış bir oyuncunun ID’sini almış olma ihtimaliniz vardır, bu da raporunuzun reddedilebileceği anlamına gelir.

 

Video kanıtlarımın uzunluğu ne kadar fazla olmalı?

Video kanıtlarının uzunluklarına bakarken, bir kullanıcının raporunda 15 saniye ile 1 dakika arasında olan kanıtları ararız; böylece raporladığınız suçları anında görebilir ve bir sonraki rapora geçebiliriz. Çok kısa olan bir video, hangi kullanıcının hatalı olduğu hakkında bir sonuca varmak için yeterli durumu göstermeyebileceğinden, yetersiz kanıt olarak sınıflandırılabilir.

 

Video kanıtınız 5 dakikadan uzunsa, suçun ne zaman gerçekleştiğine dair rapor açıklamasına zaman damgası koymanızı isteriz. Zaman damgası olmayan raporlar, çok uzun kanıtlara sahip olduğundan reddedilebilir. Yasak/Raporlama derlemeleriniz varsa, video bağlantısında ya da suçun başladığı yerdeki olan zaman damgaları yorumlar bölümüne yazılmaları gerekir.

 

Kanıtlarımı yüklemek için hangi web sitesini kullanmalıyım?

Delilleri görmek isteyeceğimiz 2 ana websitesi var. YouTube ve Plays.Tv en sık kullanılan sitelerdir ve kanıtlarını görmekten mutluluk duyduğumuz sitelerdir ancak nerede oturduğunuza bağlı olarak, bazen bu sitelere erişiminiz olmayabilir. Vimeo, DailyMotion, VidMe ve Google Drive gibi alternatif sitelerin tümü kabul edilir, ancak diğer sitelerden birini kullanabilirseniz, onları kullanmanızı tercih ederiz. Lütfen kanıt indirmediğimizi unutmayın. Kanıt indirmemizi gerektiren herhangi bir site, güvenlik riski nedeniyle kanıtları indirmediğimiz için raporun otomatik olarak reddedilmesine neden olacaktır.

 

Kanıtlarım ne kadar süre boyunca kullanılabilir olması gerekiyor?

 

Kanıtınız, yasağın sona ermesinden sonra kurallarımıza göre en az 1 ay boyunca erişilebilir olmalıdır. Bu nedenle, bildirdiğiniz bir kullanıcı yasaklanırsa ve yasak 1 Ocak’ta sona ererse, kanıtlarınız 1 Şubat’a kadar görüntülenmeye hazır olmalıdır. Kanıtların istenen süreden önce kaldırılması, raporlama sistemimizden yasaklanmaya neden olabilir.

 

Web sitesi raporlama sistemimizle ilgili başka sorularınız varsa, lütfen bu kılavuzu ve FAQ (Sıkça Sorulan Sorular) bölümünü inceleyin.

 

Saygılarımla,

Sneezy

TruckersMP Tercüman Ekibi

 • Like 2
 • Thanks 2
 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 6 months later...
 • 3 months later...
 • 8 months later...
 • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.