Jump to content
  • 0

Unreliable Connection

[AyYıldız] Mert (16)

Question

Merhaba,
"Unreliable Connection" EU2 sunucusunda böyle bir hata ile karşılaşıyorum.

Bir kaç konu gördüm yalnız tekrar açıp Destek yetkilisinin yazdığı cevabı göstermek istiyorum.

Dear Kiasan,

For this issue,we can only provide the possible solutions below since this is not the problem on TMP side:

Avoid using Wi-Fi.
Avoid uploading or downloading and playing MP at the same time.
Avoid doing Windows Updates at the same time.
Avoid having too many users or devices at the same time into your network.
Avoid using streaming services at the same time.
Check your firewall settings into your router/switch.
Prefer using servers nearest to your location.
Try to talk with your ISP (Internet Service Provider) and see if you can come up with a solution. Ask your ISP if they support internet profiles such as "FastPath" or "Interleave" and ask for Interleave. Interleave will raise your ping but it will do more packet checks by your ISP.

Bu sorunu nasıl çözeceğiz ?

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Selam, Kullandığın İnternet servis sağlayıcısı Türknet ve aktif YAPA sistemlerinde bulunuyorsan Online İşlem Merkezinden(OİM) YAPA Profilini Oyun modu olarak güncelle ve modemi yeniden başlat.

Eğer başka bir internet servis sağlayıcısı kullanıyorsan İnternet Servis Sağlayıcınla görüş ve internet profilinin Fast Path ve ya Interleave gibi profillerin destekleyip desteklemediğini sor. Eğer profilin Interleave destekliyorsa, Interleave'yi iste. Interleave'in amacı: Ping oranını arttıracak, ancak İnternet Servis Sağlayıcın tarafından daha fazla paket kontrolü yapacak.

Bunların dışında yapabileceğin oyun içerisinde kalabalık bölgelerden uzak durman.
Örneğin: Bugün Calais'te çıkış yaptın, ertesi gün oyuna Calais'te başladın. Birden çok oyuncu ile aynı ortamda bulunduğun için [SYSTEM] UNRELİABLE CONNECTİON sebebi ile oyundan atılırsın. Oyundan çıkacağın zaman sakin ve sessiz bölgeleri seç.

Calais Şehir içi yerine Calais Limanı kullanabilirsin.
Rotterdam Yerine Rotterdam Europort Limanı kullanabilirsin vb.

Evet bu yorum bir önceki konularla aynı olsada size yardımı dokunucaktır. Lütfen iyi okuyun.

İyi Forumlar.

• 0
5 hours ago, Batuhan1086 said:

Selam, Kullandığın İnternet servis sağlayıcısı Türknet ve aktif YAPA sistemlerinde bulunuyorsan Online İşlem Merkezinden(OİM) YAPA Profilini Oyun modu olarak güncelle ve modemi yeniden başlat.

Eğer başka bir internet servis sağlayıcısı kullanıyorsan İnternet Servis Sağlayıcınla görüş ve internet profilinin Fast Path ve ya Interleave gibi profillerin destekleyip desteklemediğini sor. Eğer profilin Interleave destekliyorsa, Interleave'yi iste. Interleave'in amacı: Ping oranını arttıracak, ancak İnternet Servis Sağlayıcın tarafından daha fazla paket kontrolü yapacak.

Bunların dışında yapabileceğin oyun içerisinde kalabalık bölgelerden uzak durman.
Örneğin: Bugün Calais'te çıkış yaptın, ertesi gün oyuna Calais'te başladın. Birden çok oyuncu ile aynı ortamda bulunduğun için [SYSTEM] UNRELİABLE CONNECTİON sebebi ile oyundan atılırsın. Oyundan çıkacağın zaman sakin ve sessiz bölgeleri seç.

Calais Şehir içi yerine Calais Limanı kullanabilirsin.
Rotterdam Yerine Rotterdam Europort Limanı kullanabilirsin vb.

Evet bu yorum bir önceki konularla aynı olsada size yardımı dokunucaktır. Lütfen iyi okuyun.

İyi Forumlar.

Reis ben oyunu zaten trafik de oynamak için aldım :)
İSS'yi aradığımda öyle bir işlem yapamadıklarını ve öyle bir şeyden haberi olmadıgını söyledi, bilmiyormuş yani :) 

D-Smart NET kullanıyorum, ben. Eskiden de oynardım böyle bir sıkıntı yaşamadım :/ 

• 0

Merhaba @Kiasan,

Konuyu açtığınız günden bugüne kadar yaşamış olduğunuz sorun çözüldü mü?

Lütfen bizi bu konuda bilgilendirin!

Saygılarımla,

[TR] SkortiL

TruckersMP Support

Sincerely,

SkortiL [TR] 

Create a Support Ticket / TruckersMP Rules / Feedback / Guides / Meet the Team

• 0

Merhaba,

D-smart kullanıcılarında, diğer şirketlerin aksine internet/bağlantı sorunları yaşanmaktadır. Bu aşamada size önerim internet servis sağlayıcı şirketinizi değiştirmek olacaktır.

İyi Forumlar Dilerim..

Kind Regards,
96AV

TruckersMP Game Moderator

The best way to predict your future is to create it.

• 0

Merhaba ,

En son yorumdan sonra geçen 3 gün içerisinde bir hareketlilik olmadığı için bu konuyu inaktif konulara taşıyorum.
Eğer hala bir sorununuz var ise destek sistemimizden bir bilet gönderebilirsiniz. https://truckersmp.com/support

Saygılarımla,

[RLC] Phonyang

TruckersMP - Support

//Kilitlendi ve inaktif konulara taşındı

• 0

Merhaba,

Konu sahibi tarafından tarafımıza herhangi olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılmadığı için, konuyu İnaktif konulardan Çözülemeyen konulara taşıyorum. 

Yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin! 

Saygılarımla,
[TR] SkortiL
TruckersMP Support 

//Çözülemeyen Konular'a taşındı. 

Sincerely,

SkortiL [TR] 

Create a Support Ticket / TruckersMP Rules / Feedback / Guides / Meet the Team

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.