Jump to content

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE REPORTOWANIA UŻYTKOWNIKÓW


Recommended Posts

Wokół dowodów pojawiły się duże nieporozumienia o to, co jest akceptowane jako ważny dowód gdy użytkownicy zgłaszają innych graczy na naszej stronie internetowej. Jest to poradnik który może sprawić, by twoje reporty się liczyły i miały znacznie większe szanse na przyjęcie. Pamiętaj, że są to tylko wskazówki, a nie reguły. Aby zapoznać się z zasadami, przeczytaj punkt §1.4 regulaminu tutaj.

Jeśli wydarzy się coś niezgodnego z tymi wytycznymi, niekoniecznie spowoduje to, że zgłoszenie będzie nieprawidłowe.

Jakie dowody powinienem dostarczyć?
Kiedy patrzymy na dowody, wymagamy dowodów wideo dla prawie każdego przestępstwa.

Przestępstwa wymagające dowodów wideo są następujące:
 

  • Ramming
  • Blocking - film musi pokazywać co najmniej 30 sekund blokowania użytkownika, aby zostać uznanym za wystarczający
  • Wrong Way
  • Reckless Driving
  • Trolling
  • Hacking
  • Racing
  • CB Abuse / Insulting na CB


Przestępstwa, które mogą zawierać dowody w postaci zdjęcia, obejmują:
 

  • Insulting in chat
  • Inappropriate Tag/Name/Avatar
  • Car with Trailer (Samochód i przyczepa muszą być wyraźnie widoczne)
  • Excessive Save Editing


Jeśli nie widzisz tutaj swojego wykroczenia, najlepiej jest mieć dowody wideo, ponieważ dowody wideo są zawsze preferowane i są bardziej prawdopodobne, że zostaną zaakceptowane niż dowody w postaci zdjęć. (Należy pamiętać, że wszystkie wymienione tutaj przestępstwa nie mogą skutkować zakazem, są to tylko przykłady przestępstw wymagających dowodów wideo).

Na dowodach wideo, musimy wyraźnie zobaczyć nazwę i identyfikator użytkownika. W tym celu chcielibyśmy mieć wideo w jakości nie niższej niż 480p, ponieważ rozmazany obraz wideo o niższej jakości może uniemożliwić odczytanie identyfikatora.

Co to jest "/pinfo" i czy musi to być w moim dowodzie?

Polecenie /pinfo [ID] to polecenie wyświetlające identyfikator TruckersMP i Steam ID, użytkownika po wprowadzeniu tej komendy wraz z prawidłowym ID użytkownika w grze. To polecenie jest szczególnie użyteczne przy identyfikowaniu użytkowników w dużym tłumie lub gdy są użytkownicy o podobnych nazwach. Podczas zgłaszania użytkownika nie jest obowiązkowe posiadanie tego dowodu w dowodzie lub jako osobnego zrzutu załączonego do reportu, ale zaleca się dołączenie go, ponieważ potwierdza on, że zgłaszany użytkownik to użytkownik, który jest wymieniony na wideo. Jeśli użytkownik opuści grę przed wykonaniem polecenia, nie przejmuj się, nadal możesz przesłać zgłoszenie, ale istnieje ryzyko, że w zgłoszeniu użytkownika może pojawić się niewłaściwy identyfikator, co oznacza, że - możemy odrzucić report.

Jak długi powinien być mój materiał wideo?

Analizując długość dowodów wideo, potrzebujemy dowodów od 15 sekund do 1 minuty do zgłoszenia użytkownika. Film krótszy niż 5 sekund można sklasyfikować się jako niewystarczający dowód, ponieważ może on nie pokazywać wystarczającej ilości sytuacji, aby wyciągnąć wnioski co do winy użytkownika. Jeśli dowody wideo są dłuższe niż 1 minuta i 30 sekund, chcielibyśmy, aby w komentarzu do reportu pojawiały się znaczniki czasu określające, o której godzinie nastąpiły wykroczenia. reporty bez znacznika czasu mogą zostać odrzucone z powodu zbyt długich dowodów. Jeśli posiadasz kompilacje reportów, wymagamy znaczników czasu w linku do wideo lub w komentarzu, kiedy zaczyna sie własciwe wideo co do gracza podanego.

Jakiej strony internetowej użyć, aby przesłać moje dowody?

Istnieją 3 główne strony, na których chcielibyśmy zobaczyć dowody YouTube, Plays.Tv i Vimeo to najczęściej używane witryny i witryny z których chętnie przeglądamy dowody. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, czasami możesz nie mieć dostępu do tych stron. Alternatywne witryny, takie jak DailyMotion, VidMe i Dysk Google są akceptowalne, jednak jeśli możesz użyć jednej z tych trzech preferowanych witryn, wolimy abyś z nich korzystał. Należy pamiętać, że nie ściągnamy dowodów. Każda witryna wymagająca pobrania dowodów spowoduje automatyczne odrzucenie reportu, ponieważ nie pobieramy dowodów ze względu na bezpieczeństwo naszych komputerów i dannych.

Jak długo muszą być dostępne moje dowody?

Twoje dowody muszą być dostępne przez co najmniej 1 miesiąc po wygaśnięciu zakazu. Jeśli więc zgłoszony przez Ciebie użytkownik zostanie zbanowany, a ban wygasa 1 stycznia, twoje dowody muszą być dostępne do wglądu do 1 lutego. Jeśli twoje dowody nie są dostępne dla tej długości, zakaz może zostać usunięty z profilu użytkownika i może być niezarejestrowany w zależności od tego, kiedy dowody zostaną usunięte. Jest to również powód dlaczego nie powinieneś wykorzystywać dowodów innych osób, ponieważ nie możesz zapewnić, że są one dostępne przez wymagany czas. Ponadto jest to naruszenie praw autorskich, jeśli używasz ich treści w różnych celach bez ich zgody. Dodatkowo, patrz §1.4 naszych zasad

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące naszego systemu zgłaszania witryn, zapoznaj się z przewodnikiem i FAQ, tutaj.

Zobacz post na stronie głównej.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

To moje pytanie brzmi jak szybko i w jaki sposób mogę zapisać popełnione wykroczenie przez użytkownika . Proszę o poważne potraktowanie mojego pytania. Ponieważ nie jeżdżę na ciągłym zapisie a jeśli jest coś takiego to może ktoś mnie oświeci , bo często raportuje ale z powodu braku filmu jestem bez radny natomiast osoby które maja możliwość zapisu sytuacji mogą mieć szybciej poważanie ?

"East bound and down"

Link to comment
Share on other sites

  • Web Developer
4 hours ago, Spartan PL said:

To moje pytanie brzmi jak szybko i w jaki sposób mogę zapisać popełnione wykroczenie przez użytkownika . Proszę o poważne potraktowanie mojego pytania. Ponieważ nie jeżdżę na ciągłym zapisie a jeśli jest coś takiego to może ktoś mnie oświeci , bo często raportuje ale z powodu braku filmu jestem bez radny natomiast osoby które maja możliwość zapisu sytuacji mogą mieć szybciej poważanie ?

 

Możesz ściągnąć dowolny program do nagrywania i po prostu nagrywać swoje sesje.

Moje rekomendacje to:

  • Open Broadcast Software (OBS)
  • Nvidia Shadowplay (Jeżeli posiadasz kartę graficzną Nvidia GeForce GTX)
  • Fraps
  • Action

Alternatywnie, jeżeli posiadasz system operacyjny Windows 10, możesz zastosować się do kroków opisanych w tym poradniku:

 

Z poważaniem,

Kid Fabi

TruckersMP Report Moderator

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.