Jump to content

Tachograf by Arkadiusz Fatyga v2 - dyskusja


Recommended Posts

Witajcie!

Jako że już z rok minął od momentu zakończenia tworzenia tachografu postanowiłem do tematu powrócić...
Z nowymi pomysłami i nowym wyglądem. :3

Praca wre, trochę czasu zejdzie, by napisać od zera skrypt, jednakże nie oznacza to, że nie mogę się z czymś podzielić. :)

Chciałbym skorzystać z możliwości, że mamy tutaj dział "Off-Topic" i rozpocznę tutaj dyskusję nt. mojego tachografu.

UWAGA! Nie będę tutaj wstawiał żadnych linków do pobrania ani innych typu rzeczy.

Ten wątek jest tylko do prezentacji prac nad skryptem.
Dodatkowo... chcę, byście się dzielili opiniami, stąd w tym wątku będę co jakiś czas wstawiał anonimowe ankiety.

Zatem przejdźmy do rzeczy!


Zacznę od podsumowania ankiety, którą udostępniłem na oficjalnym Discordzie.

Dziękuję wszystkim osobom, które były chętne podzielić się opinią.

 

Trzeba podkreślić, że w przeważającej ilości ankietowani byli kierowcami na co dzień będącymi w VSce (92%).

Tylko 8% byli kierowcami indywidualnymi.

 

Co do systemu VTC, z którego korzystają, liczby rozłożyły się następująco:

  • Trucksbook -> 48%
  • VirtualTruckers by TheArczi -> 32%
  • Autorski -> 12%

8% brakujące aktualnie jest poza VSką, stąd nie korzystają z żadnego z w/w.

 

Na pytanie "Czy kiedykolwiek słyszałeś o tachografie tworzonym przeze mnie?" 52% odpowiedziało, że nie.

28% ankietowanych stwierdziła, że może obiło się jej o uszy, a 20% - że wiedzą.

 

No i teraz przechodzimy do odpowiedzi pisemnej...

 

Pierwsze pytanie dotyczyło tego, co podoba się w systemie.

Tutaj pojawiły się różne opinie.

Niektórzy twierdzą, że jest łatwy w obsłudze, podoba im się wygląd.

Jedna osoba wypisała dużą listę, nie będę jej przytaczał.

Ogólnie - tachograf wg ankietowanych jest dobry pod wieloma względami.

 

Niestety - nie zawsze jest różowo, stąd drugie pytanie dotyczyło tego, co się nie podoba.

W tym wypadku można zobaczyć, że ankietowani nie lubią jak coś im laguje.

Jedna z osób wprost stwierdziła, że "Autor ogólnie nie ma czasu chyba i olewa system".

Zwrócono też uwagę na brak ekonomii i brak pełnych statystyk.

 

Kolejne pytanie dotyczyło tego, co by ankietowany zmienił, by praca z tachografem sprawiła mu przyjemność.

Tutaj pojawiły się różne propozycje m.in. dodanie możliwości wpisywania konwojów, możliwość wybrania waluty, w jakiej chcemy się rozliczać; czy zablokowanie możliwości sprawdzenia swojej trasy.

 

Po tej sekcji przyszedł czas na listę wielokrotnego wyboru.

Postanowiłem, że wypiszę listę tego, co ja bym chciał dodać do swojego tachografu chcąc poznać opinię ankietowanych.

Oni natomiast wybrali następująco:

  • Najpopularniejszym wyborem było wsparcie dla modów mapowych (80% ankietowanych)
  • Drugim popularnym wyborem był dostęp do tachografu z poziomu telefonu oraz aplikacji mobilnej (72% ankietowanych)
  • Trzecie miejsce zajęł automatyczny instalator (60% ankietowanych)
  • Na czwartym ex aequo są automatyczne aktualizacje oraz sklep (52% ankietowanych) 
  • Piąty wybór znów ex aequo zajęły: raport w PDFie, połączenie z np. MyBB, IPB; połączenie z ets2map, TruckersMP oraz SteamID API (48% ankietowanych)
  • Szóste miejsce zajęło połączenie z Discordem (44% ankietowanych)
  • Przedostatnią lokatę zajął system rekrutacyjny wbudowany w system (40% ankietowanych)
  • Ostatnie miejsce zajmuje tzw. ruletka (28% ankietowanych)

 

Zanim przejdę do ostatniej sekcji pozostało jeszcze dodać, że spytałem się, czy jest coś, czego nie wspomniałem.

Tutaj znów pojawiły się różne propozycje.

Z chęcią bym się do nich odniósł, ale trzeba już skończyć podsumowanie ankiety. xD

 

Na koniec ankiety poprosiłem o adres email.

Chętni, którzy chcieli potestować mój tachograf, dostaną go wkrótce.

Jak wszystko dobrze pójdzie, to może nawet w następnym miesiącu.

Zainteresowanie jest duże (60% ankietowanych podało adres email), na pewno się odezwę, gdy będzie już coś gotowe.

Jeszcze tylko mała formułka - 25 osób wypełniło formularz


Czas na mały pokaz zmian.

Otóż...

Na początek przedstawiam ekran startowy.

Ten ekran jeszcze jest w trakcie tworzenia, dojdzie tutaj masę pierdół, stąd informuje zawczasu...

Aktualne zdjęcia są zdjęciami poglądowymi. W momencie publikacji skryptu pojawią się screeny ze stanem faktycznym.

Wersja pokazywana na zdjęciach jest alphą!

qztzBeh.png

Dla kontrastu przedstawię drugie zdjęcie ze starego tachografu

1GkVq9i.png

Na pewno widać różnicę...


Techniczne sprawy:

  • skrypt będzie bazował na frameworku Fat-Free Framework (wersja 3.6)
  • skrypt będzie skierowany ku osób posiadających PHP 5.6 i wyżej
  • skrypt nie będzie dystrybuowany przez GitHuba - zostanie udostępniony dopiero w momencie, gdy nie będę miał sił, by dalej go pisać.


Zapraszam do komentowania prac i dyskusji.

Pierwsza ankieta dotyczy ekranu startowego.

Bazując na powyższych zdjęciach oceńcie sami, czy Wam się podoba, czy nie, a jeśli nie, to co byście chcieli poprawić.

Link do ankiety -> https://forms.gle/EeRxwRSXAAaDsfpr6

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja.

Przez moje niedopatrzenie (i głupotę - brawo ja!) skrypt będzie dystrybuowany przez GitHuba (na licencji GPL v3 - więcej informacji o licencji tutaj).

Na daną chwilę jednak za dużo się nie zmieniło - dodałem już skrypt do logowania, a także wylogowania oraz panel.

Co kluczowe - panel będzie wspierał telefony oraz tablety. :blush:

Zdjęcia już z wewnątrz upublicznię jak tylko będę miał +/- przetłumaczony panel. ;)

Dodam jeszcze, że formularz zgłoszeniowy do firmy już wspiera SteamID API (można się zgłaszać przy użyciu Steama - tak jak w przypadku konwoju PKM).

Jest to zmodyfikowany skrypt z GitHuba zrobionego przez SmltH197 (link tutaj).

Już za niedługo kolejne informacje, a także zdjęcia. :P

Jak wcześniej wspomniałem - zapraszam do komentowania prac i dyskusji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • JJay locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.