Jump to content
Sneezy

TruckersMP 5. Yıldönümü

Recommended Posts

Sevgili oyuncular,                                                                           

 

5 yıl önce bu günde, ETS2mp ilk kez halka açıldı.Günümüzde, ETS2mp, TruckersMP olarak bilinir - ve hala gelişiyor.TruckersMP, 1 Mayıs 2014'teki resmi alfa sürümünden bu yana çok yol kat etti (30 Nisan’ın sonunda resmi olarak resmen başlatıldı) bu nedenle bu gün, bu son birkaç yıl boyunca topluluk olarak nerede  bulunduğumuzu düşünmek ve daha sonra nereye gideceğimiz konusunda biraz fikir vermek istiyoruz.Yıllar, TruckersMP’nin 1 Mayıs’taki doğum günü ile bölünürken,

 

2014

Bu mod ilk kez 1 Mayıs 2014'te piyasaya sürüldü - 2014'ün ilk aylarında yazılan en temel kod parçaları ile aylardır gelişiyordu; kamyon ve römorkların oluşması ve senkronizasyonu.Bu yıl boyunca, proje birçok ek özellik ve sayısız hata düzeltmesi kazandı.Orijinal proje, Euro Truck Simulator 2'nin (ETS2) piyasaya sürülmesinden hemen sonra başladı.Orijinal proje, daha önce, Euro Truck Simulator 2'nin (ETS2) piyasaya sürülmesinden hemen sonra, RootKiller olarak bilinen kullanıcı, proje için bir hayran Facebook sayfası oluşturduğunda başladı. Ağustos 2013'te, mwl4 projeye geliştirici olarak katıldı; o hala bugün lider geliştiricimiz.Eski Proje Lideri RootKiller'in yazdığı bu forumda ilk yılın hikayesi daha iyi anlatılıyor;

 

2015

2015, ETS2MP’in ilk doğum gününü gördü ve bazı yeni özellikler üzerinde çalışmaya başlandı. mwl4 tarafından çift römork üzerinde çalışıldı, aslında ne yazık ki SCS onları resmi olarak eklediğinden dolayı oyuna ekleyemedi. 2015 ayrıca American Truck Simulator'ın (ATS) duyurusunu da gördü ve projenin ATS'yi kapsayacak şekilde genişletilip genişletilmeyeceğine karar verildi; hepimizin bildiği gibi şu anda oldu. ATS'nin desteklenmesine yardımcı olmak amacıyla, ATS yayınlandığında 32-bit'den geçişi kolaylaştırmak için Aralık 2015'te 64-bit bir ETS2mp sürümü piyasaya sürüldü.

 

2016

2015'in kaldığı yerden sonra ATS'nin yayınlanmasına hazırlandığı projenin ardından, halen kullanılmakta olan yeni web sitesinin yayınlanmasının yanı sıra, 30 Ocak 2016'da proje TruckersMP olarak yeniden adlandırıldı. 2 Şubat 2016'da SCS ATS'yi piyasaya sürdü ve birkaç gün sonra TruckersMP'ye teslim edildi ve ilk ATSMP halka açıldı. ATS, 2016'daki tek büyük değişiklik değildi; Ocak 2016 aynı zamanda mevcut "6 şans" yasağı sisteminin uygulamaya konulduğunu gördü ve ilk oyun içi eklentimizin tanıtımı, Scout arabasıdır. Scout arabası, Oyun İçi Yöneticilerin (şu anda Oyun Moderatörleri olarak da bilinir) rol oynama durumlarında kullanmaları için başlangıçta polis arabası olarak tasarlanan bir projeydi. Ancak 1 Mayıs 2016’da, oyuncuların, uygun konvoy liderliği için bir pilot boya şeması da dahil olmak üzere kullanabilecekleri eksiksiz bir özellik olarak piyasaya sürüldü.

 

2017
Resmi Discord Guild’in halka açıldığı Nisan 2017’de bir çok değişiklik gördü. Bu da Ekim ayında Teamspeak 3 desteğimizin sona ermesi anlamına geliyordu."Europe 3" (EU3) sunucusu, Ağustos 2017'de, otomobil kullanılmayacak, ayrıca hız sınırlandırıcısına sahip olmayacak ve sunucunun o zamandan beri sahip olduğu bir konfigürasyona sahip olacak şekilde yapılandırıldı.Ayrıca Gerçek operasyonlar, rol yapma etkinliğimiz 2017 yılında başladı.İlk yayın 7 Ekim'de gerçekleştirildi - Gerçek operasyonlar bir kaç ayda bir yayınlanıyor, 2017'den bu yana uzun bir yol kat etti. Kasım ayrıca, üst düzey personel rollerinin kısıtlamalarını da gördü oyunun doğru yöne gitmesine yardımcı olan Oyun Müdürü rolünün tanıtılması da dahil olmak üzere.

 

2018

2018'de hiçbir zaman boşa gitmedi, yeni yıllardan sonra büyük bir değişiklikle; /fix komutunun tanıtımı - mükemmel değildi, ancak her zaman yapacağımız gibi, geri bildiriminizi dinledik ve topluluğun istediği gibi ayarladık. Hala Ocak ayında, platformumuzda 2 milyon kullanıcıya ulaştık. Gerçek Operasyonlar, yıl boyunca çeşitli günlerde devam etti. Gerçek Operasyonlar (Real Operations), yıl boyunca çeşitli günlerde devam etti ve her biri bir öncekinden daha iyi hale geldi. Nisan 2018 aynı zamanda oyuncuların oyunun tadını çıkarırken kurallara uymalarını kolaylaştıracak ve daha kolay bir şekilde kurallara uymaları için kuralların tamamen yenilendiğini gördü. Haziran 2018, TruckersMP’e eklenen ilk harita düzenlemesini gördü, ikinci mod, ATS’deki World of Trucks etkinliği sırasında trafik sorunlarını çözmek için TruckersMP’ye eklendi. Scout arabasında 2018’de gelişmiş fizik, daha fazla özelleştirme seçenekleri ve karavan ile dikkat edilmesi gereken çok şey var.

 

Tarihin tamamı bu değil, başka değişiklikler ve gelişmeler oldu, örneğin forumların VTC bölümleri bu yılın başlarında elden geçirildi.

 

Modumuzu oynadığınız ve harika bir hale getirdiğiniz için teşekkür ederiz. Bu topluluğu ve bu projeyi yapan sizsiniz,bu proje devam ediyor. 2,5 milyon kullanıcıyı aştık ve hala büyüyoruz. Bize geribildirimde bulun, bize fikir ver ve genellikle devam etmemiz için bir neden ver - öyleyse, her birinize teşekkür ediyoruz.

 

Peki...2019'da ne olucak?


Yakında hiçbir zaman ortadan kaybolmayacağız, bundan emin olabilirsin. Ancak bu yıl gelecek olan şartların değişiklikleri konusunda: Size ortaya çıkarmak için sabırsızlanacağımız bazı güzel şeylerimiz var.

 

Şimdiye kadarki yolculuk için tekrar teşekkür ederim, hadi bu yıl da devam edelim.

TruckersMP Ekibi

Yayını ana sayfada görüntüle

 

orjinal konu linki: https://forum.truckersmp.com/index.php?/topic/84038-truckersmp-5th-anniversary/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...