Jump to content

Provocare hardcore


John [RO]

Recommended Posts

Salut baieti,

 

Astazi va propun o provocare interesanta, cel putin pentru mine va fi :lol:

 

Provocarea : O cariera hardcore jucata doar in mod multiplayer
 
Regulile :


- Profil nou - folosit doar pe serverul multiplayer Europe 2 (cel mai aglomerat)
- Fara cheat-uri de bani sau nivele (fara a trisa in nici un fel)
- Se vor respecta toate regulile de circulatie , conducand cat mai realist posibil.
- Nu se vor folosi functiile de [quick save] si [quick load] in nici o situatie.
 
Sfarsitul jocului / al carierei :


 - Provocarea se va termina (profil sters) cand voi fi lovit violent de alt jucator, sau in caz de accident ce in viata reala s-ar lasa cu moartea soferului.
- Daca sunt lovit frontal de vreun troll, jocul se termina.
- Condus neglijent ce rezulta in accident, jocul se termina.
- Daca dau faliment, jocul se termina, pentru ca :
Orice incalcare a regulilor de circulatie (ignorarea culorii rosie a semaforului, depasirea vitezei legale, amenda, accident minor, etc) duce la anularea cursei si luarea unei alteia (ceea ce inseamna plata unei sume mari de bani )

 

 

Voi duce aspectul simulatorului la un alt nivel, si voi termina jocul prin stergerea profilului daca voi fi implicat intr-un accident major - de genul care in viata reala se soldeaza cu moartea soferului.

Orice alt fel de accident minor = anularea cursei.

Includ orice fel de accident, provocat de mine sau de alt jucator. Inclusiv datorita lag-ului, inclusiv datorita vreunui bug.
 

Hardcore.

 

Deocamdata scopul meu este sa ajung la nivelul 10 jucand pe multiplayer, fara accident, fara incident.
 
Voi actualiza regulat subiectul cu progresul meu.

 

Cine doreste sa participe, e liber sa o faca, urmand regulile de mai sus.

 

Provocarea incepe maine, sambata, 20 aprilie 2019.

 

Cu Dumnezeu inainte

stvsmaller_zps107050c2.png

Doing the Multiplayer Hardcore Challenge on the Europe #2 Server - Currently level 15

Link to comment
Share on other sites

Acesta este camionul pe care il voi folosi :

 

 

fatuuo.jpg

 

 

 

 

Scania 360HP

 

 

 

 

Sa inceapa distractia zic !

 

 

Plecare de la garaj

 

 

10okv1w.jpg

 

 

 

Si prima cursa, dimineata devreme :

 

 

 

14k8s9k.jpg

 

 

 

 

Din pacate, am avut ghinionul sa iau cursa din Duisburg. In nici 3 minute, mi-a acrosat cineva remorca cat sa ii faca 1% damage , cursa anulata. Mersi boss, am platit 12000 de ieuro <_<

 

 

Viata merge inainte , iau alta cursa, si merge bine :lol:

 

 

2edv6hj.jpg

 

2r6mhp5.jpg

 

34jcd28.jpg

 

 

 

 

E greu, e intens, dar e o provocare B)

 

 

Pe data viitoare !

stvsmaller_zps107050c2.png

Doing the Multiplayer Hardcore Challenge on the Europe #2 Server - Currently level 15

Link to comment
Share on other sites

Pana acum, un singur incident petrecut in zona Duisburg, minor, dar care m-a costat 12000 euro.

Poate pentru unii nu e mult, dar cand joci fara cheat-uri si castigi banii legitim, 12000 inseamna chiar si 2 curse la inceputul carierei :rolleyes:

 

 

Intre timp, am mai facut cateva curse, pana am ajuns la nivelul 11 in cariera :wub:

 

Ce am invatat pana acum :

 

  • Viteza e cheia !

Daca mergi incet, sunt foarte putine sanse sa fii implicat intr-un accident. Pastrand limita de viteza, uneori mergand chiar sub ea, ar trebui sa fii in siguranta.

Si viceversa, cum ai prins viteza, lucrurile scapa repede de sub control. Cam ca in viata reala :lol:

 

  • A se evita orasele aglomerate !

Singurele momente cand am avut emotii, au fost in marile orase - Duisburg, Paris, Rotterdam, Calais. Acolo unde sunt multi jucatori, cresc sansele de a face accident.

Chair daca tu mergi corect, altii nu o fac, si intra in tine doar de amuzament si circ.

 

  • Condus cu prudenta si acordarea prioritatii !

Intotdeauna tin banda dreapta. Cand un camion se apropie de mine, invariabil ma va depasi pentru ca merg "doar" cu 80km/h. Cand camionul se angajeaza in depasire, neaparat trebuie sa ma dau si mai in dreapta pentru a-i face loc. Multi au emotii cand depasesc si de frica sa nu loveasca balustrada din stanga, prefera sa te impinga pe tine de pe dreapta, ca deh, o singura banda e prea ingusta.

Intotdeauna incetinesc si trag cat pot drepta pentru a-l ajuta pe micul Schumacher sa ma depaseasca.

 

Deasemenea, intr-o intersectie sau incrucisare de drumuri, chiar daca am prioritate, nu o iau de buna. Incetinesc si ma asigur din toate partile. Stanga, dreapta, retrovizoare. Daca un alt camion e in intersectie, ii acord prioritate, in orice caz, plec de la premiza ca el nu o sa mi-o acorde, si atunci franez si las nebunu sa se duca. Nu merita sa ma ciocneasca, chiar daca doar ma acroseaza, decat sa anulez cursa si sa pierd 12000 de euro, mai bine astept 5 secunde.

 

  • Intrarea si iesirea din curtile companiilor

 

In curtile companiilor e cel mai mare haos ( in afara de drumul Duisburg-Calais :D) pentru ca toti isi lasa camionul la intrare, blocand practic intrarea. Iesirea e la fel de complicata, pentru ca toate camioanele se strang la intrare.

Intotdeauna intru si ies ultimul, ca sa ma asigur ca nu ma impinge vreunu de la spate :) 

Deasemenea, am vazut bug-uri la iesirea din curtile companiilor daca ies 2 jucatori in acelasi timp.

Din nou, rabdare si prudenta, si ajungi la primul semafor. lol Sau te grabesti si anulezi cursa inainte sa iesi din curtea companiei.

 

 

Per total, imi place mai mult sa joc asa, adauga un nivel de realism la joc, si fiecare cursa e intensa :lol:

 

Va mai las cateva poze din cursele facute pana acum :

 

 

 

2ljgtw6.jpg

 

 

f4hdvs.jpg

 

 

ouw9xi.jpg

 

 

21cuoll.jpg

 

 

689b3b.jpg

 

 

245c1ma.jpg

 

 

 

28tyhc8.jpg

 

 

Ne vedem data viitoare !

 

Drumuri bune 

stvsmaller_zps107050c2.png

Doing the Multiplayer Hardcore Challenge on the Europe #2 Server - Currently level 15

Link to comment
Share on other sites

Iata cum arata o zi din viata mea, o cursa de la inceput pana la sfarsit :

 

 

Dimineata devreme, ma indrept spre rafinarie sa preiau cisterna :

 

 

2q2qnev.png

 

 

Intru linistit in rafinarie :

 

 

2uf52jn.png

 

 

Bag in marsarier, ma cuplez la cisterna :

 

 

b89uvk.png

 

 

Astept sa se faca actele de traseu :

 

 

6rleoo.png

 

Si pleeeec :

 

 

23m3gna.png

 

 

30rlauh.png

 

 

Intru pe autostrada :

 

 

ogmlcg.jpg

 

 

Si trag intr-o parcare sa iau micul dejun si o cafea :)

 

 

30tozd4.png

 

 

Ma imbarc pe un feribot :

 

 

oqgk20.png

 

 

Pana debarc, se face noapte, dar nu-i problema, conducem si noaptea :

 

 

a5dt3n.png

 

 

12304t4.png

 

 

16kqobc.png

 

 

Imi platesc taxele de drum :

 

 

2qb56ir.png

 

 

Si in curand ajung la destinatie :

 

 

2eksu9u.png

 

 

Las cisterna in curtea clientului :

 

 

2qmovi1.png

 

 

Si ma retrag la garaj :

 

 

2r6lmjo.png

 

 

 

Nivel 11 si jumatate !

stvsmaller_zps107050c2.png

Doing the Multiplayer Hardcore Challenge on the Europe #2 Server - Currently level 15

Link to comment
Share on other sites

Azi am condus o buna parte a zilei, am mai reusit sa mai fac cateva curse mai lungi, si am ajuns nivel 13 !

 

 

Cam asa arata cariera mea la nivelul 13 :

 

 

33dwd39.png

 

 

 

Ma oftica maxim acea cursa anulata, dar asta e soarta, macar sunt impacat ca nu e din vina mea.

 

Urmatorul obiectiv : nivelul 15 ! ;)

stvsmaller_zps107050c2.png

Doing the Multiplayer Hardcore Challenge on the Europe #2 Server - Currently level 15

Link to comment
Share on other sites

Obiectiv atins !

 

Nivelul 15 :ph34r:

 

Nu ma asteptam sa supravietuiesc pana aici, speram, si iata ca am ajuns si aici :wow:

 

Cursa care mi-a adus nivelul 15 :

 

 

2cx6vls.png

 

 

Urmatorul obiectiv , nivelul 20 !

 

Intre timp, nivelele se fac mai greu acum, e nevoie de mai multa experienta, si curse mai lungi.

Asta care m-a adus la nivelul 15 de exemplu, a fost de 2000 de km, dar dupa vreo 1000 km, incep sa obosesc, nu mai sunt la fel de atent ca la inceputul cursei, e mai greu sa ma concentrez.

Oare asa o fi si in viata reala ? :unsure:

 

 

Drumuri bune colegii , si sa ne auzim cu bine la nivelul 20 :troll:

stvsmaller_zps107050c2.png

Doing the Multiplayer Hardcore Challenge on the Europe #2 Server - Currently level 15

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.