Jump to content

Nasıl Oyun Moderatörü Olunur?

Guest

Recommended Posts

truckersmp-logo.png

Merhaba Kamyoncular !

“Nasıl Game Moderator olunur?” Bunun düşündüğünüz bir soru olduğunu biliyoruz. Bu konu, bu sorunun cevabını ve ilginizi çekebilecek bazı genel bilgileri içerecektir.

Her şeyden önce, bir Game Moderatörü olmak sadece bir polis arabası sürmek değildir. Bazılarınız bu konuyu yalnızca polis arabasını sürmek için okuyor olabilirsiniz. Polis arabası; sadece Game Moderatörlerimiz, Managerlerimiz ve Developerlerimiz gibi Game Moderatör izinlerine sahip personeller için ayrılmıştır. Bir polis arabasını kullanmak bir Game Moderatörünün asıl görevi değildir.( Game Moderatör pozisyonun ismini , bu konuda “GM” kısaltması olarak kullanılacaktır) Bu sadece Game Moderatörünün güzel bir parçası.

GM'nin görevleri sadece freecam ile olayları izlemek ve kullanıcıları rasgele kicklemek veya yasaklamak değildir. GM büyük sorumluluk isteyen bir pozisyondur. GM; web sitesi raporları, oyun içi raporlar ve yasak itirazları dahil olmak üzere web sitemizde ve oyunda çeşitli görevlerle ilgilenir, neyin doğru neyin yanlış olduğunu değerlendirirler. Her GM en iyi kaliteyi sağlamak için büyük özenle seçilmiştir.

Ocak 2018’den bu yana çok sık başvuruları oluşturturmayı  planlamasakta, GM pozisyonu için işe alım için başvurular açık oluyor. Fark ettiğiniz gibi, GM'ler çoğunlukla mevcut ekibimizden seçilir. Daha açık olmak gerekirse, GM pozisyonuna terfi sıralaması beklemek için ekibimizde yer alan başka bir pozisyona katılmanız gerekiyor. Herkes GM pozisyonu için terfi alamaz, seçilmemelerinin çeşitli nedenleri vardır. Eğer takıma sadece GM olmak için katılıyorsanız, bunda başarısız olma ihtimaliniz yüksektir. Ekibimize, başvurdukları pozisyonlarına daha büyük ilgi duyan insanların katılmasını istiyoruz

İyi gidiyorsanız, bir Game Manager sizin çalışmalarınızı fark edecektir ve daha fazla GM'e ihtiyaç duymaları durumunda size bir  terfi teklifi sunabilir. Mevcut ekibinizde kalmayı tercih ederseniz bunu reddedebilirsiniz . Kabul etmek veya reddetmek sizin  tercihinizdir.

GM olmak için yürüyebileceğiniz iki farklı yol vardır.

Bunun için aşağıya bakınız :

Adım 1 - Takıma başka bir pozisyon üzerinden katılınız (Destek, Moderatör, Medya takım üyesi  vb.)

Adım 2- Sıkı çalışın, görevlerinizi yapmanız gerektiği gibi yapınız ve iyi olunuz.

Adım 3- GMM tarafından GM takımına gözlemci olarak katılma teklifi alacaksınız.

İkinci seçenek şudur:

Adım 1 – Yasaklarınızın olmadığından, iyi forum aktivitesi ve iyi davranış sergilediğinizden emin olunuz.

Adım 2 – GM pozisyonu için işe alım açıldığında, katılmak için başvurunuz ve başvurunuzu özenli bir şekilde doldurduğunuzdan emin olunuz.

Adım 3 – GMM’ler ile sohbet için bir görüşmeye davet edileceksiniz.

Adım 4 - Hem GMM hem de GMTL ile eğitim periyodu / süresi olacaktır.

Adım 5 - 2 aylık deneme süresinden geçeceksiniz.

Sizlere verebileceğimiz bazı ipuçları ve tavsiyeler:

GM olmak içinasla soru sormayın, Eğer sorarsanız GM olma  şansınızı azaltacaktır/ düşecektir.

GM pozisyonuna adaylığınız hakkında kimseyle konuşmayınız.

- Sadece GM olma hedefiyle / hayaliyle takıma katılmayınız. Eğer sadece GM olma hayali ile takıma katılırsanız, başarısız olma ihtimaliniz yüksektir.

- Diğer işe alımların ne zaman açılacağına dair sorular sormayınız.

+ Takımda başka bir rol için seçilirseniz, elinizden geleni yapınız, görevlerinizi gerektiği gibi yapın ve iyi bir şekilde fark edilmeye çalışınız.

+ İngilizce dil becerilerinizi geliştiriniz, bu sizin GM olarak ana diliniz olacaktır.

+ Forumda ve oyunda yer alan tüm kurallara uyunuz, sahip olduğunuz  her yasak veya sahip olduğunuz her uyarı puanları, takıma girme  şansınızı azaltacaktır.

+ Forumumuzda aktif olunuz, topluluğumuzda bilinin ve başkalarına kendiniz hakkında olumlu bir izlenim bırakınız.

Bazı ilgili sorular.

S: Eğer bir GM olursam hem ETS2 hem de ATS'YE sahip olmam gerekiyor mu?

C: Hayır ama bu iki oyunu da almanızı öneririz ama bu zorunlu değildir.

S: Diğer personeller ile arkadaş olmam bana avantaj getirir mi?

C: Hayır. Yeni GM'LERİ aktivitelerine ve becerilerine göre seçiyoruz. Herkesin seçilme şansı eşittir.

S: Forum ile gerçekten ilgilenmiyorum, önce bir moderatör olabilir miyim?

C: Hayır, tartışmalara ve topluluğa katılmanızı istiyoruz. TruckersMP ekibinde olmak istiyorsanız, topluluğumuz için nasıl çalıştığımızı bilmek önemlidir.

S:  Hiçbir zaman bir işe alım başvurum kabul edilmedi, ne yapabilirim?

C: Takımımızda boş yerler kısıtlı ve bir çoğu bununla ilgileniyor. Bir sonraki işe alım başvurusuna kadar kendinizi geliştirin ve tekrar deneyin.

S: Konuştuğum dilde, herhangi bir GM yok, hemen GM olabilir miyim?

C: Hayır, hala tüm adımları takip etmeniz gerekiyor. Birine sadece konuştuğu dil için GM rankı vermiyoruz.

S: Burada belirtilmeyen bir sorum var, kiminle bağlantı kurmalıyım?

C: Sorunuzu geri bildirim sistemi aracılığıyla gönderin, sorunuza en kısa sürede cevap vermeye çalışacağız.

• BoSsik2 locked and pinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.