Jump to content

Dlaczego Trucksbook jest aktualnie najlepszym tachografem dostępnym do etsa?


Guest Jailhouse9701

Recommended Posts

Guest Jailhouse9701

Cześć, dzisiaj wam przedstawię dlaczego Trucksbook jest aktualnie najlepszym tachografem do etsa 2, który istnieje.

 

Na początku przypomnijmy czym się różnią tachografy (jak ja to nazywam) screenowe od tych, które śledzą trasę którą przejechałeś.

Tachografy screenowe bazują oczywiście na screenie z gry i od niego bierze się wszystkie dane takie jak dystans, uszkodzenia itd. ,

a tachografy które "śledzą trasę którą przejechałeś" biorą wszystko oprócz przejechanego dystansu ze zmiennych z gry.

To skąd niby biorą ten dystans? Odpowiedź jest prosta, gdy włączymy grę, śledzą nasz ruch i zliczają kilometry.

 

I to, że biorą wszystko oprócz tej jednej rzeczy kwalifikuje je do tego, że nie będą mogły być sfałszowane przez dłuuuugi czas, za to tachografy screenowe,

na nie był zawsze sposób, a to photoshop a to coś innego. Ale teraz przedstawię wam sposób jak oszukać taki tachograf screenowy tak, żeby żaden człowiek

ani żadna maszyna nie mogła się skapnąć, że przejechaliście kapkę za dużo ;).

 

UWAGA, najlepiej robić ten trik na singlu, a teraz do rzeczy.

 

Krok 1

Wejdź do etsa, (najlepiej) weź jakąś średnią traskę (1500km+)

 

Krok 2

Na "kamerze 0" podleć do miejsca gdzie kończysz zlecenie (jeszcze nie klikaj entera) i zrób quicksave'a.

 

Krok 3

Przejdź tam, gdzie masz quicksave czyli Dysk:\Users\twoja_nazwa\Documents\Euro Truck Simulator 2\profiles\twoj_profil\save\quicksave

 

Krok 4

Rozkoduj plik game.sii narzędziem SII_Decrypt.

 

Krok 5

Otwórz rozkodowany plik i znajdź linijkę o nazwie "job_distance"

 

Krok 6

Wartość koło "job_distance" to dystans, który przejechaliście już w waszym zleceniu (jeżeli się podłączyliście i od razu tepneliście na koniec traski i nie ruszaliście się

to wartość powinna wynosić okrągłe zero). Zmieńcie tą wartość na ile chcecie (możecie nawet milion, tylko że wam dyspozytor nie zaliczy :D).

 

Krok 7

Zapisz plik, wróć do gry i wczytaj save'a

 

Krok 8

Zakończ zlecenie.

 

Krok 9

Tadam! Brawo, przejechałeś 5 milionów kilometrów w niecałą minutę, przy okazji ustanowiłeś rekord świata.

 

 

Chciałem przekazać tym postem, że Trucksbook to przyszłość. Puki nie znajdzie się jakiś programista, który zrobi program, który obchodzi Trucksbooka

to trzeba będzie szukać innej alternatywy. Moim zdaniem, ten trik "rozmontowuje" wszystkie, co do jednego tachografy screenowe. Po tym poście na tachografach

screenowych nigdy nie będzie wiadomo w statystykach czy dany gracz na pewno uczciwie zrobił te kilka tysięcy kilometrów. Jeszcze raz powtarzam Trucksbook

to przyszłość i z tym wnioskiem zapraszam do dyskusji :).

Link to comment
Share on other sites

  • Web Developer

Z autopsji wiem, że programiści którzy tworzą panel/e dla wirtualnych firm spedycyjnych cały czas się doszkalają i kombinują jak zrobić coś w stylu "swojego Trucksbooka". Jak zrobić panel, który automatycznie by zapisywał trasy, bez oszustw itp.

Trzeba czekać. Coraz więcej mamy już takich "zautomatyzowanych" systemów. Za kilka lat prawdopodobnie już nikt nie będzie pamiętał o screenshotach ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hmyyyy :thinking: W Twoim poście @Bekaczka zastanawia mnie tylko jedno. Jaki sens ma dołączanie do vs-ki i oszukiwanie jej na kilometry ? Rozumiałbym gdybyśmy za te kilometry dostawali realne wynagrodzenie, ale tak na prawdę robimy to tylko dla fanu. Należy pamiętać, iż jest to tylko gra z której mamy czerpać przyjemność z innymi pracownikami danej vs-ki i niejako rywalizować o tytuł kierowcy dnia, miesiąca czy o osobę, która w danym okresie rozliczeniowym przejechała najwięcej kilometrów. Mi osobiście raczej głupio było by szczycić się tym ostatnim tytułem wiedząc, że moje kilometry są ,,lewe".  Osobiście jest to troszkę  dla mnie nie zrozumiałe, ale co ja się tam znam na oddawaniu tras oraz na ETS-ie 2 ,,straciłem w  nim tylko 3111 godzin :troll:

 

Co to tachografu jak to nazwałeś screenowego. Przez około 1.5 roku byłem w jednej z najbardziej liczących się na Polskim rynku vs-ce, w której miałem okazje sprawdzać trasy na tachografie przez Ciebie wspomnianym. Możesz mi wierzyć na słowo  bądź też nie, ale większość tras, które nam dyspozytorom nie grała była najzwyczajniej w świcie odrzucona  czy kierowcy się to podobało czy też nie oczywiście z odpowiednią notatką. Wszystko zależy tak na prawdę od osoby, która za pomocą w/w tachografu  owe trasy sprawdza. Sam gram już jakiś czas w ETS-a więc mniej więcej wiem ile czasu potrzeba na przejechanie 1500 km,  ile na danym dystansie można spalić paliwa (aczkolwiek wiadomo wszystko zależy od tego na czym się jeździ manual/autmat, ile ton, jaki tereny itp. itd). Na dobrego dyspozytora nie ma rady jak tylko jeździć. że tak powiem ,,full legal" :) 

 

Pozdrawiam Spat :)

*Mój post nie ma na celu zrobienia z mojej osoby nigdy nie mylącego się dyspozytora i zawsze wiedzącego, w której trasie było robione coś na lewo :)

  • Woah! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Jailhouse9701

@Spat91 ok, racja dużo rzeczy nie uwzględniłem w poście, takie jak spalanie, uszkodzenia itd.(znalezienie brakujących linijek zajmie max półtorej godziny jeżeli ktoś siedzi w programowaniu i wie jak to działa) . Bardziej chodzi mi w tym poście o sam fakt oszustw, by je ograniczyć do minimum.

 

Ktoś jeszcze może powiedzieć , że wystawiając ten post sam się przyczyniam to rozszerzania takiego zachowania.

Tak, przyczyniam się (skutek uboczny tego posta) , ale też zachęcam do walki z takim procederem. A jak walczyć? Moim zdaniem łapanie takich ludzi którzy będą od teraz edytować save'a to zabawa w kotka i myszkę, lepiej jest się przesiąść na tacho, który będzie bardziej "uzbrojony" i mieć już to z głowy i nie martwić się o to, że jakiś pracownik może mieć kilometry na lewo. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Spat91 said:

Hmyyyy :thinking: W Twoim poście @Bekaczka zastanawia mnie tylko jedno. Jaki sens ma dołączanie do vs-ki i oszukiwanie jej na kilometry ? Rozumiałbym gdybyśmy za te kilometry dostawali realne wynagrodzenie, ale tak na prawdę robimy to tylko dla fanu. 

 

Ty tak jeździsz. Brawo. Ja tez tak jeżdżę. I pewnie jeszcze sporo innych graczy też myśli tak jak my - że jeździmy dla zabawy, a kilometry i trasy są tylko efektem ubocznym. 

 

Ale niestety są osoby, które jednak postanawiają oszukać. Bo np. brakuje im do limitu kilometrów i boją się że wylecą z firmy. Bo straciły chęć do gry a boją się przyznać to tego i zwolnić z firmy. Ale także dlatego, że niektóre VSki oferują benefity (choćby zwykłą "sławę") za bycie najlepszym, najbardziej aktywnym. Albo po prostu ktoś chce być najlepszy, podziwiany w firmie, wygrać w jakimś rankingu (niemal każdy tacho ma jakieś rankingi)...

Powodów są setki. Motywacje różne.
I dlatego niestety trzeba się przed oszustwami zabezpieczać. Niestety. 

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

Trucksbook jest dobry, ale mi osobiście nie przypadł do gustu. Z samego początku było okej, ale później pojawił się problem, którego nie rozwiązałem do dziś.

Pomimo reinstalacji programu, dalej nie widzi on pliku telemetrii. Pomimo reinstalacji problem nie ustąpił.

Według mnie Trucksbook jak każdy inny program ma wady i zalety i należy o tym pamiętać.

 

8 hours ago, Miko [PL] said:

Idealnie się nada do sekcji "Poradniki  i Tutoriale" pod tytułem "Jak oszukać swoją firmę?" :troll:

 

Miko muszę się z Tobą zgodzić, ponieważ można cały ten post odebrać jako coś złego, co teraz dało możliwość wielu osobom do oszukiwania.

Jednak pamiętaj też, że można to odebrać jako ostrzeżenie przesyłane do Szefów firm lub innych osób, które nie wiedziały, że można dokonać czegoś takiego.

 

18 hours ago, Kid Fabi said:

Z autopsji wiem, że programiści którzy tworzą panel/e dla wirtualnych firm spedycyjnych cały czas się doszkalają i kombinują jak zrobić coś w stylu "swojego Trucksbooka". Jak zrobić panel, który automatycznie by zapisywał trasy, bez oszustw itp.

Trzeba czekać. Coraz więcej mamy już takich "zautomatyzowanych" systemów. Za kilka lat prawdopodobnie już nikt nie będzie pamiętał o screenshotach ;) 

 

Rację ma również KidFabi. Każdy z nas uczył się wielu rzeczy przez całe nasze życie i nikt się z nimi nie urodził. Potrzeba czasu, aby nauczyć się nowych rzeczy.

Dobrym spostrzeżeniem jest również to, że za kilka lat na pewno nikt z nas już nie będzie pamiętał o screenshotach.

Aktualnie na rynku być może nie ma wielu programów działających na tych zasadach co Trucksbook, ale jeśli kogoś stać zawsze może zaopatrzyć się w własny system, który będzie rozliczać kierowców.

Przygotowanie czegoś takiego jest czasochłonne, a także wymaga ogromnego wkładu finansowego.

  • Like 2
  • True Story 1

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jest jeszcze inny sposób na oszukiwanie jeżeli ktoś chce być najlepszy w VS. Wszystko się zgadza na screenie. Ale sposobu nie podam, uważam że VS nie maja obecnie alternatyw a zmuszanie ich do przesiadki na Trucksbook na siłę jest nie fair.
My od dawna korzystamy z trucksbooka bo sie nie da oszukiwać na przejechanych kilometrach. Mimo faktu ze to zabawa, pokusa bycia w top przeważnie jest silniejsza. Poza tym brak potrzeby każdorazowego wypełniania logbooka, robienia screenshotów jest nie do przecenienia.

Ale TB jako taki ma też sporo wad i złego podejścia.
Pytałem naszych autorów tachografów czy nie wprowadzili by telemetrii ale niestety nikt nie podchwycił tematu.
A temat wydaje się na pierwszy rzut oka niezbyt skomplikowany ale może mi się tylko wydaje.

Jest gotowe narzędzie do czytania telemetrii po stronie użytkownika które wymagałoby zamknięcia w jakiś moduł po stronie użytkownika, logujący się po stronie serwera i podający tam dane. Albo z pomocą loginu i hasła albo UID. Ponieważ testowaliśmy podobne rozwiązania, wygląda na to że najlepiej sprawdza się własnie model trucsbooka który loguje trasę, potrafi ją zapisać i wznowić po restarcie, w międzyczasie raportuje na żywo do strony  wszystkie informacje ale dopiero na koniec, po zakończeniu dostawy uploaduje podsumowanie trasy i robi wpis w loogboku. Da się nawet przerwać jedną trasę, pojechać w konwoju i później wrócić do przerwanego zlecenia i je dokończyć (chyba pamięta z 4 trasy).
Inne loogboki tego nie potrafią. Restart gry, przerwa w zabawie czy awaria prądu i jest po trasie. Był nawet logbook który kasował trasy podczas kolizji. Więc używanie tego podczas gdy na multi to była ruletka. Wystarczyło trafić na trolla i zamiast skorzystać z save w takiej sytuacji, można się było pożegnać z całym dorobkiem.
Więc z braku dobrych alternatyw, korzystamy nadal z TB.
 

Link to comment
Share on other sites

Masz tutaj trochę racji @Bekaczka. TruckBook to jeden z najlepszych systemów spedycyjnych dla firm ale, podczas mojego prezesowania w EDGE Logistic, parę osób miało z nim błędy, np: braliśmy zlecenie które miało 1500km a jechaliśmy sobie z nim dalej i robiliśmy jakieś "kółeczka". System zliczał tylko przebyty dystans 1500km a nie np 1897km. Możliwe, że ten błąd został już rozwiązany ale przenieśliśmy się do @TheArczi na VirtualTruckera, czyli systemu screenowego. Oczywiście zdarzały się osoby nieuczciwe co kombinowały z tabulatorem albo przerabiały screeny, tylko z tym, że w trybie natychmiastowym nie były te osoby już kierowcami w mojej firmie, a jakie "zjebki" te osoby dostawały to nie wspomnę :)))

Zawsze na każdy system znajdzie się obejście i wiem, że na 100% TruckBooka również można jakoś obejść :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Jailhouse9701

@mati216PL 

1."System zliczał tylko przebyty dystans 1500km a nie np 1897km." Odpowiedź jest prosta. Regulamin TrucksBooka. On nie zalicza wydłużonego dystansu i też uważam, że jest to jego wada.

2. Tak TrucksBooka da się obejść i to nie podlega dyskusji, ale napewno zanim nadejdzie obejście tego tacho to minie dużo czasu, dlatego chyba warto jednak się przeżucić na coś lepszego :).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • JJay locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.