Jump to content
  • 0

Yükleme Ekrani /Game Crash Hattaları /Open Gl Sorunu/ (Destekleriniz Ve Yardimlariniz Beklenmektedir)

Guest

Question

Oyunu Open gl ile açmam lazim eğer oyunu open gl ile açilsa hiç bir hata vermiyor lütfen bu open gl açabilmem icin bana bir yol gösterin   oyunu nasil open gl ile acildiğini biliyorum fakat open gl olunça siyah ekranda kaliyor kapaniyor boyle bir sikinti var

Recommended Posts

• 0

Selam dostum.

Çözüm 1)

Adım 1 )

Steam > Kütüphane > ETS2  ve ATS'ye sağ tıklayarak ''Özellikler' e '' tıklayınız.

Adım 2)

Betalar butonuna tıklayınız.

Adım 3)

TruckersMP'nin desteklediği sürümü seçtiğinizden emin olunuz. Bunun için bu konuyu inceleyiniz: https://forum.truckersmp.com/index.php?/forum/12-development-announcements/ ) 

Adım 4)

Seçmiş olduğunuz beta programının Steam tarafından indirilmesi işlemini bekleyiniz.

Çözüm 2 )

TruckersMP geliştiricilerinin tarafından Euro Truck Simulator 2'nin son versiyonunu destekleyecek MP versiyonunun kullanıcılara sunulmasını bekleyiniz. 

Game Crash Konusunda bu çözüm sana yardımcı olabilir.

Çözümü:

Bu hatayı alıyorsanız aşağıda bulunan klavuzu deneyebilirsiniz. Ayrıca .Net Framework (4.6.2), DirectX ve Microsoft Visual C++ 2015 son sürümlerine sahip olup olmadığınızı kontrol ediniz. Klavuzu uyguladığınızdan ve dosya doğrulaması yaptığınızdan emin olunuz. Launcher ya da oyundan aldığınız genel hata ve çökmeler için CCleaneri kullanarak geçici dosyaları ve eski kayıt defteri yollarını kaldırabilirsiniz.  Buda bir çözüm yolu olabilir inşallah sorunuzun çözüldüğünü öğrenirim. İyi günler.

• 0

@[Mega Trans] CrystaL bunlar hep denedim olmuyor  benim bu konu ile ilgili kaç tane formum var  hepsidede çözüm yok

• 0

Bakin hale bilgisayardan diyorsunuz  bakin sistemi iyi olan ve bu sorunu yaşiyan arkadaşlar var

Ben anlamadim 1.30 dan sonra bu oyuna ne geldi ya ne bir dorse geldi baska ne geldi 

Sanki oyun cok gercek grafikleri olan bir oyun hani yağmur yaginca niye yolar camur olmuyor yada niye tirlar kırlenmiyor hani bunlar gelse oyun kendini bize gosterse anlarim zaten 

• 0
1 hour ago, Serdar-samsun55 said:

Bakin hale bilgisayardan diyorsunuz  bakin sistemi iyi olan ve bu sorunu yaşiyan arkadaşlar var

Ben anlamadim 1.30 dan sonra bu oyuna ne geldi ya ne bir dorse geldi baska ne geldi 

Sanki oyun cok gercek grafikleri olan bir oyun hani yağmur yaginca niye yolar camur olmuyor yada niye tirlar kırlenmiyor hani bunlar gelse oyun kendini bize gosterse anlarim zaten 

Kardeşim öncelikle lütfen spam yapma. Sistemin iyi olabilir fakat benim dediğim gibi bu senin bilgisayarın sistemsel özelliğinden'de kaynaklanabilen bir hata olabilir. Evet, Support arkadaşlar ticket/feedback hala cevap vermemiş olabilir çünkü halihazırda şuan bu konu hakkında çalışmalar yapıyorlardır ve seninde bu zaman zarfı içeresinde sabır ile beklemelisin aksi takdirde seninde söylemiş olduğun gibi bazen sinirli olduğun anlar sana olumsuz bir şekilde geri dönüş olarak yapmaktadır her ne kadar forum uyarısı veya benzeri bir şey olsa bile. Lütfen daha sabırlı ol çünkü şuan TruckersMP üzerinde 3 Milyona aşkın bir oyuncu kitlesi var ve elimizden geldiğince bu kitlenin her birine en iyi bir şekilde yardımcı olmak için çalışıyoruz. 

• Upvote 2

Y6JLoj.png.1482f0bf87625eca4c05028e655c74c1.png

• 0

@-Tomukas-  iyi güzelde ben nasil scs ye ulaşiyim ingilizçe bilgim yok gerçekten sevindim sorunun nerden kaynaklandiğinin bulunmasına

• 0

Bu oyun open gl ile niye calişmiyor  open gl ile calişsa  hiç bir sorun olmuyacak ama open gl ile calişmiyor yokmu yardim edecek biri

• 0
1 hour ago, KacaKTV said:

Opengl problemli. Bende de aynı şekilde sıkıntılar oluyor. DirectX açmakta fayda var

Cok teşşekür ederim ancak  dx9 ile oyunu açtiğimda  bu yukarida gorduğun hatalar meydana geliyor  ben bu hatalari 1.30 1.31 1.32  1.33 şürümlerinden beri yaşiyorum  ançak 1.30da  open gl ile caliştirdiğimdan  bu hatalar olmuyordu bende madem  Tomukassin yapmiş olduğu geri dönüş  Hep Scs tarafindan hatali olarak geri dönüş yapildi bende bu oyunu  dx9 calişmiyorsa open gl ile calişmasi lazim diye düşünüyorum  1.30  da veriyordu boyle hata o zaman open gl aldiğimda  bu hatalar olmuyordu @Tomukas yapmiş olduğu geri donuş 

Öncelikle bu almış olduğunuz hata nedeniyle üzgünüz fakat, bu sorun bizim tarafımızdan kaynaklanan bir sorun değildir. Uzun süren çalışmaların ardından netice olarak bu sorun SCS Software tarafından oyunun sistemsel bir hatası olarak tespit edildi. Üzgünüz fakat bizim şuan size karşı yapabileceğimiz hiç bir şey mevcut değildir ancak, sizin yapabileceğiniz sadece bir tek konu daha vardır o da SCS ekibinin resmi sayfasından bu hatayı bildirmelisiniz. Tekrardan aldığınız hata için üzgünüz fakat TruckersMP ile ilgili olan bir hata değildir bu. Anlayışınız için çok teşekkür ederiz.

• 0
9 hours ago, Serdar-samsun55 said:

Cok teşşekür ederim ancak  dx9 ile oyunu açtiğimda  bu yukarida gorduğun hatalar meydana geliyor  ben bu hatalari 1.30 1.31 1.32  1.33 şürümlerinden beri yaşiyorum  ançak 1.30da  open gl ile caliştirdiğimdan  bu hatalar olmuyordu bende madem  Tomukassin yapmiş olduğu geri dönüş  Hep Scs tarafindan hatali olarak geri dönüş yapildi bende bu oyunu  dx9 calişmiyorsa open gl ile calişmasi lazim diye düşünüyorum  1.30  da veriyordu boyle hata o zaman open gl aldiğimda  bu hatalar olmuyordu @Tomukas yapmiş olduğu geri donuş 

Öncelikle bu almış olduğunuz hata nedeniyle üzgünüz fakat, bu sorun bizim tarafımızdan kaynaklanan bir sorun değildir. Uzun süren çalışmaların ardından netice olarak bu sorun SCS Software tarafından oyunun sistemsel bir hatası olarak tespit edildi. Üzgünüz fakat bizim şuan size karşı yapabileceğimiz hiç bir şey mevcut değildir ancak, sizin yapabileceğiniz sadece bir tek konu daha vardır o da SCS ekibinin resmi sayfasından bu hatayı bildirmelisiniz. Tekrardan aldığınız hata için üzgünüz fakat TruckersMP ile ilgili olan bir hata değildir bu. Anlayışınız için çok teşekkür ederiz.

Tam çözümünü bilmiyorum ama Windows Güncelleme yapmayı dene. Ekran kartını mutlaka güncelle.

• 0
4 hours ago, KacaKTV said:

Tam çözümünü bilmiyorum ama Windows Güncelleme yapmayı dene. Ekran kartını mutlaka güncelle.

Yine emeğiniz icin cok teşşekür ediyorum ancak  ben bu tip şeylerin hepsini yaptim fayda yok  zaten bende biliyorum o kadar açemi değilim aslinda  ben bir şeyler farketim bu hatanin sebebimden ançak  bunu  her buraya sunmamda hep ya beni yada scsye bahane  buldular  bakin size bir link atiyorum orada bulduğum  hatalar ve bu hatanin neden yaptiği açikça ortada ama bu tmp bunu kabul etmiyor ben diyorum ki benim ingilizçe bilgim yok benim hep scsye yönlediyorlar ancak orada türk yetkili yok yani iletişim kuramiyorum ondan sebbep hep buraya yükleniyorum ve bu burada yanliş anlaşilip uyari yememe  sebep oldu şimdi size linki atiyorum bakin inçeleyin zaten o videodada beli  oluyor consoldaki hatalari gorceksiniz o hatalarin yarisi krone dorse kodlari ve  hepsi hata olarak düşüyor bu sebepden yükleme ekranina atiyor bunu bir cok kez dememe rağmen ilgilenmediler  link :    

• 0

Merhaba @Serdar-samsun55sorunun için üzgünüm ,

• Sisteminde ccleaner gibi kayıt defterlerine zarar verebilecek uygulamalar oyunu olumsuz etki yarata biliyor. Senin yaşadığın sorun oyunu algoritmasında gelen  bir kodlama hatası olabilir diye düşünüyorum başka bir hata da olabilir. Sistemin güncel tut, belgelerde ki MP dosyasındaki config sil mp yönetici olarak çalıştır. Sorun devam ederse imkanın varsa format atmanı öneriyorum.
  •  Bu tür hatalar  nadir rastlanıyor nedeni pek bilinmiyor sistemsel hata  diyorlar olabilir sisteminde  arka planda yürütülen her şey  bir kodlamadan ibarettir.
  • Kodlamada oluşan hata sistemine ve oyunlarda dahil olumsuz etki yaratabilir. Bir başka düşüncem ise virüsler de neden olabilir sitemini güzelce taramanı istiyorum.

Umarım bu sorunun en kısa zamanda düzelir.

Saygılarımla Dark Winter

• 0

@Dark Winter kardeşim cok teşşekür ediyorum ama benim şüanki amaçim oyunu opengl ile caliştirmak bu yazdiklarini daha önçeki formlarda bana iletildi cok sağol 

• 0
1 hour ago, GodofDarkness said:

Merhaba,

Eğer konunuz 3 gün boyunca (24.30.2019 tarihine kadar) inaktif kalırsa, TruckersMP Forum kuralları gereği konunuzu kilitleyip, inaktif konulara taşımam gerekiyor.

Size geri dönüş atiyorum dimi sorun devam ediyor diyorum hale formu kitlemenin peşindesiniz benim icin hava hoş  ben başka oyunlarda oynuyabilirim ama ben ne yapiyorum bir ümit  hale bir çözüm hale bir yardim  arayişi icindeyim  ama siz bu durumu ya kapatarak yada kitliyerek engeliyorsunuz  he siz boyle yapiyorsunuz bende gereken kayitlarimi alip feedback yolu ile şikayet yoluna başvuraçam zaten başvurdum  hale bir bir cevap gelecek ay oldu   gerçekten artik bu oynuna bu multiye karşi bir nefret geldi zaten şü feedback bir cevap gelsin eğer oradada cözüm olmazsa bu nalet oyunu birakçam başka yolu kalmadi buna siz zorluyorsunuz boyle yaparak .

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.