Jump to content
  • 0

ETS2 OPEN GL ile açılmama sorunu!

Mucho [TR]

Question

Selamun aleyküm, kolay gelsin 3-4 aydır bu sorunlarla uğraşıyorum ve ne bir ticket'e ne bir feedback'e geri dönüş olmadı. Sorunum genellikle herkeste görülen "Oyunu aşağı alıp, yükleme ekranına gitme" ve "Game crash log hatası" olarak 2 soruna sahibim.

Oyunda normal bir şekilde ilerlerken birden oyun masaüstü simgesine küçülüyor ve tekrardan oyuna giriyor ve yükleme ekranı bekliyorum. Bu esnada da arkamda bir oyuncu varsa Allah onun belasını vermiş oluyor yani Drop giriyor. Oyun tekrar açıldığında Console'de şu hata beni karşılıyor "[dx9] Present failed. [0x88760868]" bu hata böyle böyle 4-5 kez tekrar ediyor ve en sonunda oyun daha fazla dayanamayıp "Crach Log" hatası ile kapanıyor.

Uzun araştırmalarım ve forumdaki diğer konulardan edindiğim bilgilerle oyunu dx9 (Directx) ile değilde gl (Open Gl) ile çalıştırmamı söylediler ve bunu denedim.
Denememde oyun siyah ekran olup herhangi bir hata vermeden kapanması ile sonuçlandı. Hata vermeden kapanmasına anlam veremedim. Fakat farklı bir şey denemek istedim ve oyunu Onboard ekran kartı yani "Intel HD Graphics" ile açınca oyun hem Directx, hem Open GL ile açıldı. Ayrıca oyun aşağı alma ve crash.log hatası da yaşamadım.

Şuan tek sorun ekran kartı gibi görünmüş olabilir fakat aynı ekran kartı ile CS:GO, GTA 5, GTA 4 ve ARMA 3 oyunlarını rahatlıkla oynayabilirken nedense ETS2 1.32 güncellemesinden sonra bu hataları almaya başladım. Bu sorun 1.33 ve 1.34 güncellemesiyle de halen çözülemedi. Oyunu eski sürüme yani 1.31x sürümüne geri döndürdüğümde ise hiçbir sorunla karşılaşmadan rahatça oynayabiliyorum.

Demek istediklerim;
DX9 hatasını nasıl çözebilirim?
OpenGL ile nasıl çalıştırabilirim?
ETS2 nasıl bir yükseltmeye gitti de böyle sorunlarla karşılaşabiliyorum?

Sistem Bilgileri;
Intel Pentium G3420 @ 3.20 (2 GPUs)
8GB Ram
Windows 10 Pro 1809

Point of View - Nvidia GeForce 9500 GT;
1 GB
DirectX Support    10.0

OpenGL Support    3.0

Intel HD Graphics;
DirectX Support    12 (11.1)

OpenGL Support    4.3

111.jpg

22222.jpg

333.jpg

21 answers to this question

Recommended Posts

• 0

- DirectX versiyonunuzu güncelleyin. https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

OpenGL Açmanın İlk Yolu

-  TruckersMP kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler seçeneğine basın.

Hedef kısmının sonunda boşluk bırakarak aşağıdaki komutlardan birini yazın.

-rdevice gl = Grafik arayüzü için OpenGL aktif edilir.
-rdevice dx9 = Grafik arayüzü için DirectX aktif edilir.

yN4JNk.png

(Birden fazla komut kullanımında, komutlar arasında boşluk bırakın.)

Bu işlemlerden sonra ETS2:SP Başlatın ve Launch OPENGL 64 Seçin. Profilinizi seçin ve menu ekranında oyundan çıkın. TruckersMP Başlatıcısını başlatın ve multiplayer'a girin.

OpenGL Açmanın İkinci Yolu:

Belgelerim> Euro Truck Simulator 2 klasöründeki config.cfg dosyasını not defteri ile açın.
uset r_device "gl" değerini uset r_device "dx9" olarak değiştirin

Oyunun yedeğini alın ve Steam üzerinden Euro Truck Simulator 2 'yi Tekrar kurun.

steam-512.png Steam Profile | blogger-2.png ETS2 and ATS Mods blog for TruckersMP

Languages: turkey.png Turkish and English usa.png

Veteran Driver VI

1275462519_role_VeteranVI(1).png.e3386be

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Volvo 750HP | Scania 750HP

• 0

Open gl  acilmiyor  oyun günçelemeden sonra gl  desteğinde hata var buradada ayni şeyleri soyliçekler sen  en iyi cözüm feedback ve support oluştur kardeşim

• 0

Bir adima dikkat edin arkadaşlar feedback oluşturduğunuzda Category su  Support Management olarak seçin ve  bu Support Management  de türk yetkili olmadiğindan  size başka bir yetkili bakaçaktir o yetkili  bakmadan  form üzerinden şü yetkiliye özelden  yazin LIGHTOFGOD bu yetkili size yardim edecektir  ama biraz zaman alir haberiniz olsun  cözülmesi icin  LIGHTOFGOD  bu yetkili ne istiyorsa  yapin

• 0
7 hours ago, Mucho said:

feedback'e geri dönüş olmadı. 

Sen açiğin feedback Category SupportManagemet olarak seçtindimi  inşallah bu Support Managemet olarak seçmisindir 

• 0
19 hours ago, mexiumut said:

- DirectX versiyonunuzu güncelleyin. https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

OpenGL Açmanın İlk Yolu

-  TruckersMP kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler seçeneğine basın.

Hedef kısmının sonunda boşluk bırakarak aşağıdaki komutlardan birini yazın.

-rdevice gl = Grafik arayüzü için OpenGL aktif edilir.
-rdevice dx9 = Grafik arayüzü için DirectX aktif edilir.

yN4JNk.png

(Birden fazla komut kullanımında, komutlar arasında boşluk bırakın.)

Bu işlemlerden sonra ETS2:SP Başlatın ve Launch OPENGL 64 Seçin. Profilinizi seçin ve menu ekranında oyundan çıkın. TruckersMP Başlatıcısını başlatın ve multiplayer'a girin.

OpenGL Açmanın İkinci Yolu:

Belgelerim> Euro Truck Simulator 2 klasöründeki config.cfg dosyasını not defteri ile açın.
uset r_device "gl" değerini uset r_device "dx9" olarak değiştirin

Oyunun yedeğini alın ve Steam üzerinden Euro Truck Simulator 2 'yi Tekrar kurun.

Hadi yaa? sen ciddi misin abi? :D Ya yemin ediyorum sadece yanıt vermek için yanıt vermişsin. Biliyorum senin söylediklerini biz yapmadık mı sanıyorsun? Yukarıda yazdığımı iyi oku açtım dedim ama açılmadı. İnsanın aklıyla dalga geçiyorsunuz ya.

18 hours ago, Serdar-samsun55 said:

Mucho hiç boşüna uraşma kardeşim  sana dediklerimi yap Feedback Ve Support at

Support Linki :  https://truckersmp.com/support

Feedback  Linki https://truckersmp.com/feedback

18 hours ago, Serdar-samsun55 said:

Open gl  acilmiyor  oyun günçelemeden sonra gl  desteğinde hata var buradada ayni şeyleri soyliçekler sen  en iyi cözüm feedback ve support oluştur kardeşim

17 hours ago, Serdar-samsun55 said:

Bir adima dikkat edin arkadaşlar feedback oluşturduğunuzda Category su  Support Management olarak seçin ve  bu Support Management  de türk yetkili olmadiğindan  size başka bir yetkili bakaçaktir o yetkili  bakmadan  form üzerinden şü yetkiliye özelden  yazin LIGHTOFGOD bu yetkili size yardim edecektir  ama biraz zaman alir haberiniz olsun  cözülmesi icin  LIGHTOFGOD  bu yetkili ne istiyorsa  yapin

17 hours ago, Serdar-samsun55 said:

Sen açiğin feedback Category SupportManagemet olarak seçtindimi  inşallah bu Support Managemet olarak seçmisindir 

Atıyozda cevap veren yok arkadaş.

• 0
4 hours ago, Mucho said:

Hadi yaa? sen ciddi misin abi? :D Ya yemin ediyorum sadece yanıt vermek için yanıt vermişsin. Biliyorum senin söylediklerini biz yapmadık mı sanıyorsun? Yukarıda yazdığımı iyi oku açtım dedim ama açılmadı. İnsanın aklıyla dalga geçiyorsunuz ya

Kardeşim amaçim yardim etmek dalga geçmiyorum  bende yaşadim bu sorunu   tamam açtiysan  o zaman biraz bekle  ama boylede  konuşma  lütfen !

Seni anliyabiliyorum  bende boyle tepki veriyordum ama lütfen sakin ol  

• 0
4 hours ago, Mucho said:

Atıyozda cevap veren yok arkadaş.

Cevap vemiyorlarsa kardeşim ne yapacaksin biliyonmu git support yetkilinin form profiline  yaz yada formdan supporta özelden yaz 

• 0
12 hours ago, Serdar-samsun55 said:

Kardeşim amaçim yardim etmek dalga geçmiyorum  bende yaşadim bu sorunu   tamam açtiysan  o zaman biraz bekle  ama boylede  konuşma  lütfen !

Seni anliyabiliyorum  bende boyle tepki veriyordum ama lütfen sakin ol  

Onu sana demedim olm asdkjasdjasdasd

12 hours ago, Serdar-samsun55 said:

Cevap vemiyorlarsa kardeşim ne yapacaksin biliyonmu git support yetkilinin form profiline  yaz yada formdan supporta özelden yaz 

Yok ya bi s bildikleri yok SCS'ye sormak lazım

• 0
8 hours ago, Serdar-samsun55 said:

f624030f272.png

Arkadaşlar Sizdede Boyle Oluyormu Consolda

Bu krone Dorseden Kaynaklaniyor olabilir

Alakası yok bende Krone DLCsi olmayan arkadaşlarımda da var.

10 hours ago, Serdar-samsun55 said:

Aynende ingilizce bilgin varmi  ;)

Ya şimdi ben SCS'ye yazarsam söverim :D

• 0

Ama boyle olmasi saçmalik hata kodlari yüzünden oyun crash veriyor crash anlami ne cökme cökuyor işte bu yüzden oluyor oyun bu hatalari düzelletmeye calişiyor ve ne yapiyor yükleme ekranina atiyor tekarar  o kodlar yüklensin diye  bak o kod gelmeden önce oyunda hiç sıkinti olmuyor valaha bunundu sorun işte bu

• 0
8 hours ago, Serdar-samsun55 said:

Ama boyle olmasi saçmalik hata kodlari yüzünden oyun crash veriyor crash anlami ne cökme cökuyor işte bu yüzden oluyor oyun bu hatalari düzelletmeye calişiyor ve ne yapiyor yükleme ekranina atiyor tekarar  o kodlar yüklensin diye  bak o kod gelmeden önce oyunda hiç sıkinti olmuyor valaha bunundu sorun işte bu

Yook olur mu sorun hep bizim bilgisayarlarda :D CS:GO, GTA 5 oynarken sorun yok kıçı boklu ETS oynarken sorun bizim bilgisayarlarda :D

• 0

:D :D aynen yaa 

Hayir bide gelen günçeleme oyuna ne kattıda bu oyun icin ekran karti alalim şimdi oyunun çok eksiği var  daha ne geldi bu oyunada ekran karti diyorlar anladim bunlar uraşmak istemiyorlar sanirim hep bize bahene buluyor :D

• 0
On 2/14/2019 at 2:25 AM, Serdar-samsun55 said:

f624030f272.png

Arkadaşlar Sizdede Boyle Oluyormu Consolda

Bu krone Dorseden Kaynaklaniyor olabilir

Arkadaşlar kesinlikle ortada bu hata kodlari yüzünden oluyor bizden bir ilgisi yok  ben consolu takip ediyorum bu hata kodlari gelinçe oyun crash ve yükleme ekranina atiyor sorun burada  

• 0

11 hours ago, Serdar-samsun55 said:

Arkadaşlar kesinlikle ortada bu hata kodlari yüzünden oluyor bizden bir ilgisi yok  ben consolu takip ediyorum bu hata kodlari gelinçe oyun crash ve yükleme ekranina atiyor sorun burada  

Hala iplemiyolar bizi ya  :D boşa konuşuyoruz.

• 0

Merhaba,

Konu çözüme kavuşturulamadığı için konuyu Çözülemeyen Konulara taşıyorum.

Sorununuz devam ediyor ise , destek sistemimiz üzerinden bilet göndeebilirsiniz.

İyi Günler Dilerim.

//Kilitlendi ve Çözülmemiş Konulara Taşındı.

Kind Regards,
96AV

TruckersMP Game Moderator

The best way to predict your future is to create it.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.