Jump to content

''Resetowanie się ikon''


FajerwerekPL

Recommended Posts

Witaj @FajerwerekPL. Zacznijmy od podstaw czy reinstalacja TruckersMP (wraz z usunięciem plików TMP) oraz czysto teoretycznie można zrobić reinstal Ets'a. Kolejne pytanie, jaki masz procesor oraz ile masz ramu w PC, twoje ustawienia graficzne etc. Najprawdopodobniej twój procesor może już nie wyrabiać przy większej liczbie graczy, którzy gdzieś tam w okolicy się renderują. 

                                                                                                                                                                                                      

Link to comment
Share on other sites

Reinstalowałem ets2 i truckersmp dalej jest to samo . Procesor:Intel(R) Core(TM) i3-4030u 1.90ghz 4dzeniowy wcześniej tego błędu nie miałem miałem normalnie dopiero od okolo polowy grudnia się coś popsulo i resetują mi się ikony ustawienia graficzne nie mam wszystkiego na wysokie na wysokich mam tylko jakosc warunkow pogodowych jakość cieni średni jakość tekstur wysoki wszystko z lusterkami niskie antyalising wylaczony filtrowanie anizotropowe wylaczone synchronizacja wyłączona rozdzielczość 1280x768 odświeżanie 60hz

image.png.4789fad1247b237d85b9b9e431c8d321.png

Link to comment
Share on other sites

Odpal w tle Menadżera zadań (CTRL+Shift+Esc), niech łazi w tle. Odpal grę i zacznij grać. Jak się zetnie, zrób ALT+Tab do menadżera. Jest spora szansa, że zobaczysz czego brakuje: czy procek nie wyrabia, czy RAM się zapełnił, czy dysk lata na 100% i nie wyrabia.

 

Sprawdź miejsce na dysku C: - na ustawieniach domyślnych system używa go do tworzenia pliku wymiany i potrzebuje go co najmniej 6-8 GB wolnego, by nie mulił). Niestety z czasem Windows puchnie i miejsca ubywa. CCleaner potrafi ogarnąć bajzel i z pełnego dysku wyrzucić kilka giga śmieci.

 

Sprawdź czy wyłączenie programów chodzących w tle (antywirus, trackbook, ale może masz jakieś inne) nie pomaga - może to jakiś program "bije się" o zasoby z grą.

 

Zerknij czy np. w grudniu nie zaktualizowały CI się sterowniki grafiki - może to nowe sterowniki grafiki są problemem? Zwłaszcza Windows 10 lubi sobie sam aktualizować sterowniki nie pytając o zgodę. Nie zawsze wgra lepsze ;-)

 

Problemem może być tez np. pogoda. W grudniu wszedł WinterMod, weszły inne krople wody zrobione przez ECS które mogą żreć więcej zasobów. Sprawdź czy po wyłączeniu pogody nie będzie lepiej. 

 

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłem tak jak mówiłeś wszystko jest ok tylko ram ma skoki z 60% do 75% ale to chyba nie robi różnicy.Na dysku c mam 137GB wolnego mieejsca czyli to też nie to ,nie mam zadnych programów w tle.Mam windows 8 PRO,z winter moda też korzystałem ale go usunąłem bo mnie denerwował. Ale dzis zauważyłem jak sie wlogowywałem na komputer w prawym dolnym rogu wyskoczyło mi "Windows Uptade" zaloguj aby zobaczyć więcej może zaaktualizować to co tam trzeba i problem zniknie?

image.png.4789fad1247b237d85b9b9e431c8d321.png

Link to comment
Share on other sites

Ze screena to dużo nie wynika jeśli widać prawie 40 linijek z ponad kilku tysięcy (sądząc po pasku przewijania po prawej). Nie widać też najważniejszego, czy grę coś boli (błędy konsoli, które ujawniają się raczej później) albo w jakim trybie działa gra. Polecam przekleić zawartość na stronę typu pastebin.com i wkleić link tutaj.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj czegoś takiego: Wejdź w ustawienia na tabie w multi, i wyłącz "Load Cabin accessories", nie jestem pewien w której zakładce to jest ale chyba w grafice. Jak wyłączysz tą opcje to podczas mijania innych graczy nie bedziesz widział co mają w środku w kabinie, np rzeczy typu torba, laptop itp. To może tworzyć te lagi podczas mijania innych graczy, ponieważ twoja gra musi to wygenerować co przy dużej prędkości może tworzyć właśnie takie lagi jak masz. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.