Jump to content

[REHBER] 2FA Nasıl Devre Dışı Bırakılır


Recommended Posts

Herkese merhabalar,

 

Bugün genellikle sık almış olduğumuz genel bir problemi 2FA'nın erişiminiz varsa veya erişimimiz yoksa nasıl kaldırılacağından bahsedeceğiz.

Bundan önce bu "2FA" nın ne olduğununda biraz bahsedelim:

 

Kimlik Doğrulama "2FA" Ne İşe Yarar/Neden Kullanmalıyım?

Ekibimizin ve oyuncu hesaplarının gizliliği ve güvenliği tüm TruckersMP içindeki bilgiler ve bilgiler bizim için çok önemlidir. İşleri mümkün olduğu kadar güvenli hale getirmek istiyoruz. Bu yüzden uzun bir süre önce İki Faktörlü Kimlik Doğrulama yapılmaya karar verildi. Bu genel olarak, bir siteye giriş yaparken telefonunuza gönderilen bir SMS veya yüklediğiniz bir program ile bu eylemi doğrulamanız gerekiyor. Bu sayede biri şifrelerinizi ele geçirse bile, telefonunuzu da ele geçirmediği sürece çevrimiçi hesaplarınıza erişmesi imkansız olacaktır. Kısaca bu, Ekstra bir güvenlik katmanı ve Giriş yapmak için bildiğiniz (şifreniz) ve sahip olduğunuz bir şeyi (Telefonunuz veya diğer elektronik cihazlar) sağlar.

 

Kimlik Doğrulama "2FA" Uygulamaları Nelerdir?

 1. Authy: https://authy.com/
 2. Google Authenticator: https://www.google.com/landing/2step/
 3. LastPass Authenticator: https://lastpass.com/auth/

 

Çoğunlukla yukarıdaki uygulamalar kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için yanlarındaki linkleri kullanabilirsiniz. ^

 

Genel bilgilerimiz bu şekilde ifade edebiliriz. Şimdi ise konu başlığımızın asıl olan bölümüne geldik.

 

Kimlik doğrulama "2FA" uygulamanıza erişime devam ediyorsanız; hesabınızdaki 2FA'yı devre dışı bırakmak:

 

 1. İlk önce, TruckerMP.com websitesi üzerinden giriş yapınız.
 2. Bundan sonra, sağ üstten isminizin üzerine gelin.
 3. Sonra, "Settings/Ayarlar" a tıklayın.
 4. Sonra, "Account Settings/Hesap Ayarları" adı verilen 4. sekmeyi seçin. --> Link: https://truckersmp.com/profile/settings (Öncelikle siteye giriş yapmanız gerekir)
 5. "İki Faktör Kimlik Doğrulama/Two Factor Authentication" altında, "İki Faktör Kimlik Doğrulamayı Yönet/Manage Two Factor Authentication" düğmesini görebileceksiniz.
 6. Şimdi, eğer biraz aşağı kaydırırsanız, yedekleme kodlarınızı gözden geçirebilmelisiniz. Biraz daha aşağı kaydırdığınızda, 2FA'yı devre dışı bırakmanız gerekir.

 

NOT: İki faktörlü kimlik doğrulamayı TruckersMP profilinizden kaldırırken, uygulamaya ihtiyaç duyulmaktadır çünkü aşağıdada görebileceğiniz gibi son kodunuzu 2FA'yı kaldırmak için kullanacaksınız. Eğer bunu yapamazsanız işleme devam edilemez. 

 

RddVFGs.png

 

Kimlik doğrulama "2FA" uygulamanıza erişemiyorsanız; hesabınızdaki 2FA'yı devre dışı bırakmak:

 

Yedek kodlarınızı göremiyorsanız ve kimlik doğrulama uygulamasına artık erişiminiz yoksa, bir destek bileti oluşturmanız ve durumu açıklamanız gerekir. Ancak bazı durumlarda kullanıcılar Destek bileti göndermeye çalışırken tekrardan bir Doğrulama kodu istendiğiniz söylemekteler. Bunun için ayrıntılı bir anlatım "Spoiler" içerisinde verilmiştir.

 

Spoiler
 1. https://truckersmp.com/support adresine giriniz.
 2. "Create a ticket" a basın.
 3. Capture.thumb.PNG.dd58e0d8a9fe9bce2089ad047117ed5f.PNG
 4. Tıkladıktan sonra, Sizden Steam adresiniz ile giriş yapmanızı söyleyecek. ZnkiQ.png.151af40064b6d64786c009d0308d88cd.png Bu süreçte sizden herhangi bir kod istemeyecektir.
 5. Diğer sayfada Sorununz hakkında bilgi vermelisiniz. ve Alt taraftaki anlaşmaya yani "You accept the condition above" a tik koymalısınız.
 6. Ardından Capture2.PNG.c769365a07d21187482c4a5318dd7d1f.PNG'a basın. Böylece biletiniz bize ulaşacak ve en kısa sürede sorununuzu çözeceğiz.

 

Saygılarımla, 

XFMaster9666

TruckersMP Destek Ekibi

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kaynak: Bilgi tabanından alınmıştır. Ancak konuya birkaç madde eklendi ve çeşitlilik sağlandı. 
(İngilizce) https://truckersmp.com/knowledge-base/article/15

Çeviren: @XFMaster9666

 

 • Like 1
 • Thanks 1

Languages/Diller:  tr.gif (primary)gb.gif 

Useful Links/Önemli Bağlantılar: TruckersMP Rules/Kuralları | Recrutiment/İşe alım | Knowledge-base/Bilgi bankası  | Forum Warning System/Uyarı Sistemi: [TR] [ENG] 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.