Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×
  • 0

Unreliable Connection Hatası ile Sürekli Oyundan Atılma

SateinHQ

Question

Merhaba, 

TruckersMP Europe 2 Sunucusuna girmeye çalıştığımda aşağıdaki uyarıyı veriyor ve oyundan atıyor. Ve yaklaşık 1 aydır hiç TruckersMP Europe 2 Sunucusuna giremiyorum. Her şeyi denedim, Europe 3 sunucusuna girdiğim zaman da aynı sorunu yaşıyorum. (Bazen giriliyor sadece) IP Değiştirmek amacıyla modemimi sürekli resetliyorum ona rağmen sürekli aynı hatayı veriyor. TruckersMP Launcherini silip yüklemeyi denedim yine aynı hatayı alıyorum. Sürekli denediğim zaman bazen bu hatayı vermiyor, fakat bir süre oynadıktan sonra oyun içerisinde F7 tuşuna basıp servise gidiyorum servise gider gitmez yine aynı hatayı verip (unreliable connection) oyundan atıyor. Lütfen yardım edin, neredeyse 1 aydır sunuculara giriş yapamıyorum..

errorets2mp.png

20190123150126_1.jpg

11 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Selam dostum.

Yönetici olarak çalıştırınız.

Oyun dosyalarını doğrulayınız. Daha fazla bilgi için tıklayınız: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=2037-QEUH-3335

Belgelerim > ETS2 yada ATS > Config.cfg dosyasını silerek tekrar oyuna giriş yapmayı deneyiniz.

Oyunu Directx 64 BIT olarak başlatınız. Daha fazla bilgi için tıklayınız : https://forum.truckersmp.com/index.php?/profile/495-rested/&status=38604&type=status

• 0

Merhaba @SateinHQ,

Bu sorunu yaşayan birçok oyuncu var dostum ve şuan çözümü kesin olarak yok. Aşşağıya birkaç konu bırakıyorum incelersen sorununu çözmene yardımcı olabilir. Konuların dili ingilizce eğer ingilizceniz yeterli değilse çeviri kullanabilirsiniz.

Başka bir sorunuz varsa sorabilirsiniz.

Saygılarımla...

AhirZaman

• 0

Merhaba @SateinHQ

Bu Topic oku orda Errorlar yazıyor. 

Regards

H4C8E1

H4C8E1 - TruckersMP 

Languages: German flag_germany.png / English gb.png / Turkish flag_turkey.png 

Useful Topics: TruckersMP Rules | Ban Appeal | How To Properly Report Users | Registration & Linking Issues | User Feedback 

--------------------------------------------------------------------------------------

Social Media : Twitter Steam Profile Youtube Channel Twitch Discord 

76561198859144922.png 

• 0

Bende de bazen aynı sorun oluyor internetim iyi olmasına rağmen, harddisk hızı da 7200rpm sorun biraz serverlerle de alakalı sanırım. Ama şunları yapmakta da fayda var: Ccleaner diye bir program var onu indirip gereksiz dosyaları sildikten sonra windows+r yapıp sırasıyla temp, %temp%, prefetch yazıp çıkan dosyaları silmek bir de ekran kartı ve diğer güncellemeleri yapmakta fayda var. Tabi bunları gereksinimleri karşılayacak bir bilgisayar özelliklerine ve internet hızına sahipsen yap, eğer ikisi de kötüyse yapacak bir şey yok.

• 0

Merhaba!

Bu sorun bende de oluyor ve internet vs. ile alakalı olduğunu pek sanmıyorum. Oyundan çıkıp tekrar girmeniz halinde düzelecektir. Hala düzelmez ise modem'i kapatıp biraz bekleyin ve daha sonra açın, oyun'a tekrardan giriniz. Bunlar kesin bir çözüm değil o anlık bir çözümdür yani modem'i kapatıp tekrardan açtınız diye kalıcı olarak "unreliable connection" hatası bir daha karşınıza gelmeyecek diye bir şey yoktur, tekrar karşınıza gelecektir tabiki ama dediğimi hata aldığınızda yapın düzelecektir.

İyi Günler!

Don't try to be different. just be good. To be good is different enough.

Saygılarımla              - Best regards       

-Silent Death_53        - Silent Death_53             

TruckersMP

• 0

Merhaba, @SateinHQ

Kullandığın İnternet Servis Sağlayıcısının TruckersMP Sunucularıyla olan veri iletişimi yeterli olmadığından dolayı paket kaybı yaşıyorsun ve sunucudan atılıyorsun(kick). Bu durumda yapabileceğin 2 yol var.

1.Yol - Oyun içerisinde yapabileceklerin.

• Mümkün olduğunca garajdan garaja ışınlanma.
  • Zorunlu olmadığı sürece F7 ile servise gitme.
  • Zorunlu olmadığı sürece hızlı kayıt ve ya otomatik kayıta dönme.
  • Çok Oyunculu'dan çıkış yapacaksan sakin ve sessiz şehirlerde çıkmaya çalış.

2.Yol - Oyun dışı yapabileceklerin.

• YouTube, Sharemods, Mega.nz gibi dosya yükleme-indirme sitelerine dosya yükleyip-indirip aynı zamanda TruckersMP Sunucularına girmeye çalışıyorsan İndirme ve ya Yükleme işlemini durdurup bağlanmayı dene.
  • Windows Güncelleştirmeleri arkaplanda indirilirken TruckersMP Sunucularına bağlanmamaya çalış. Güncellemenin bitmesini bekle ve ya Güncelleme işlemini ertele.
  • Bulunduğun ortamda senden hariç başka internet ağ'ına bağlanan kullanıcılar ve ya cihazlar bağlı ise bağlantısını kesip TruckersMP Sunucularına bağlanmayı dene.
  • Windows Güvenlik duvarı ayarlarını varsayılan olarak aylarlamayı dene. Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Güvenlik Duvarı > Varsayılanları Geri Yükle seçeneğini seçerek ayarları varsayılan olarak güncelleyebilirsin.
  • 7a2v8v.png
  • İnternet Servis Sağlayıcınla görüş ve internet profilinin Fast Path ve ya Interleave gibi profillerin destekleyip desteklemediğini sor. Eğer profilin Interleave destekliyorsa, Interleave'yi iste. Interleave'in amacı: Ping oranınızı arttıracak, ancak İnternet Servis Sağlayıcınız tarafından daha fazla paket kontrolü yapacak.

steam-512.png Steam Profile | blogger-2.png ETS2 and ATS Mods blog for TruckersMP

Languages: turkey.png Turkish and English usa.png

Veteran Driver VI

1275462519_role_VeteranVI(1).png.e3386be

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Volvo 750HP | Scania 750HP

• 0

Merhaba,

Konu 5 gündür cevaplanmadığı için ve bize bir geri dönüş yapmadığınız için konuyu kilitliyor ve Çözülemeyen Konular taşıyorum.

İleride yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin! İyi forumlar.

Saygılarımla,
CreatorInDeep

TruckersMP Support 

//locked and moved to Turkish Un-solved.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.