Jump to content

Oyun'un simge durumuna küçülmesi ve yükleme ekranı problemi

Asr-ı Veba

Recommended Posts

Herkese merhaba,

1.32 güncellemesinden sonra bir çok Euro Truck Simulator 2 kullanıcısının başına gelen yolda giderken simge durumuna küçülüp bi'anda oyunu yeni açmışcasına yükleme ekranı gelmesi 

ve oyunun OpenGL formatında başlatılamaması sorunundan bahsedeceğim.

Bu hatayı gidermek için birçok deneme yaptım ve hepsinde aynı sonucu aldım. Birçok foruma konu oluşturdum fakat bir türlü çözümüne ulaşamadık.

Evet arkadaşlar sorun tamamen yüksek ihtimal ile Ekran Kartınızdan kaynaklanıyor.

Benim normalde kullandığım Ekran Kartı, 2GB 256 bit ve Direct X10 destekli bi'ekran kartıydı ve farklı bi'erkan kartıyla deneme yapmak istedim,  deneme yaptığım Ekran Kartı'da Direct X10 destekliydi ve sorun devam etmişti.

Dün gece bi'arkadaşımdan Direct X11 destekli Ekran Kartı aldım ve bilgisayarıma taktım. Oyun Direct X10 Ekran Kartı kullanıyorken OpenGL ile açılmıyordu ve Direct X11 Ekran Kartı ile açılır oldu. Ayrıca Direct X10 Ekran Kartını kullanıyorken aldığım hiçbir hatayı Direct X11 Ekran Kartını kullanıyorken almamaya başladım. 

3 saat boyunca oynadım ve hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Yani sorun büyük ihtimal ile Ekran Kartınızın Direct X10 destekli olmasından kaynaklanıyor. Çevrenizde imkanınız var ise Direct X11 Ekran Kartı ile kendiniz de test edebilirsiniz. 

Bu arada, eski Ekran Kartım NVIDIA sürücü kullanıyordu. Dün gece denemiş olduğum Direct X11 destekli kartta NVIDIA marka modülüne sahip. Yani sorun markaya bağlı olarak değil, bilginize. 

Son olarak, "1.31'de sorun yok" diyebilirsiniz. Şunu unutmayalım ki güncelleme geldikçe oyunun sistem gereksinimleri artıyor. 

Saygılarımla,

Selamlar sevgili @Soloturk 70,

Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim. Konunuzda olan bir takım imla hataları, kelime bozuklukları değiştirildikten sonra onaylıyorum. 

Vakit ayırdığınız ve emek sarf ettiğiniz için çok teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

Saygılarımla,
AdaBey
TruckersMP Support

//approved

• Like 1

Sincerely,
AdaBey

Former TruckersMP Game Moderator

Support of the Year 2018

Official Rules Official Turkish Rules | Support Ticket | Steam How to become a Game Moderator?

¯\_(ツ)_/¯

SometimesTheUglyTruthCanBeBeautiful

Nothing last forever.