Jump to content
Sign in to follow this  
Asr-ı Veba

Oyun'un simge durumuna küçülmesi ve yükleme ekranı problemi

Recommended Posts

Herkese merhaba,
 

1.32 güncellemesinden sonra bir çok Euro Truck Simulator 2 kullanıcısının başına gelen yolda giderken simge durumuna küçülüp bi'anda oyunu yeni açmışcasına yükleme ekranı gelmesi 

ve oyunun OpenGL formatında başlatılamaması sorunundan bahsedeceğim.

 

Bu hatayı gidermek için birçok deneme yaptım ve hepsinde aynı sonucu aldım. Birçok foruma konu oluşturdum fakat bir türlü çözümüne ulaşamadık.

 

Evet arkadaşlar sorun tamamen yüksek ihtimal ile Ekran Kartınızdan kaynaklanıyor.

 

Benim normalde kullandığım Ekran Kartı, 2GB 256 bit ve Direct X10 destekli bi'ekran kartıydı ve farklı bi'erkan kartıyla deneme yapmak istedim,  deneme yaptığım Ekran Kartı'da Direct X10 destekliydi ve sorun devam etmişti.

 

Dün gece bi'arkadaşımdan Direct X11 destekli Ekran Kartı aldım ve bilgisayarıma taktım. Oyun Direct X10 Ekran Kartı kullanıyorken OpenGL ile açılmıyordu ve Direct X11 Ekran Kartı ile açılır oldu. Ayrıca Direct X10 Ekran Kartını kullanıyorken aldığım hiçbir hatayı Direct X11 Ekran Kartını kullanıyorken almamaya başladım. 

 

3 saat boyunca oynadım ve hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Yani sorun büyük ihtimal ile Ekran Kartınızın Direct X10 destekli olmasından kaynaklanıyor. Çevrenizde imkanınız var ise Direct X11 Ekran Kartı ile kendiniz de test edebilirsiniz. 

 

Bu arada, eski Ekran Kartım NVIDIA sürücü kullanıyordu. Dün gece denemiş olduğum Direct X11 destekli kartta NVIDIA marka modülüne sahip. Yani sorun markaya bağlı olarak değil, bilginize. 

 

Son olarak, "1.31'de sorun yok" diyebilirsiniz. Şunu unutmayalım ki güncelleme geldikçe oyunun sistem gereksinimleri artıyor. 

 

Saygılarımla,

 

 

  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selamlar sevgili @Soloturk 70,

Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim. Konunuzda olan bir takım imla hataları, kelime bozuklukları değiştirildikten sonra onaylıyorum. 

Vakit ayırdığınız ve emek sarf ettiğiniz için çok teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

Saygılarımla,
AdaBey
TruckersMP Support

//approved

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...