Jump to content
  • 0

ssl connection error schannel failed to receive handshake

burak9603825

Question

9 answers to this question

Recommended Posts

• 1

Tekrardan Merhaba @burak9603825,

İnternet araştırmalarıma göre bağlantıyla alakalı bir problem olabileceğini farkettim. O yüzden modeminizi ve bilgisayarınızı kapatıp açmayı deneyin ve oyuna giriş yapmayı deneyin. Denedikten sonra hala probleminiz devam eder ise profesyonel yardım almak için destek ekibiyle iletişime geçin. https://truckersmp.com/support/tickets

Yeni Destek Sistemi Nasıl Kullanılır? = 

NOT : Yaşadığınız şehri bilmiyorum ancak benim yaşadığım şehirde (İzmir) aralıksız yağış mevcut. Bu yüzden internetimde sıkıntılar mevcuttur. Sizin yaşadığınız şehirde de böyle durumlar yaşanıyorsa modeminizi kapatıp biraz bekleyin. 

Sincerely,

SkortiL [TR] 

Create a Support Ticket / TruckersMP Rules / Feedback / Guides / Meet the Team

• 0

Merhaba @burak9603825,

Öncelikle iyi hafta sonları dilerim. Probleminizi daha ayrıntılı (Video, fotoğraf vb...) açıklarsanız size daha iyi yardımcı olacağımızı düşünüyorum. :) 

Saygılarımla

[TR] SkortiL

Sincerely,

SkortiL [TR] 

Create a Support Ticket / TruckersMP Rules / Feedback / Guides / Meet the Team

• 0

Merhaba,

Size birkaç çözüm önerisi sunacağım.

Çözüm 1: 

• CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları sırasıyla girin. Aşağıdaki komutları girdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • ipconfig /flushdns
  • nbtstat -r
  • netsh int ip reset
  • netsh winsock reset

Çözüm 2: 

• Ağ ve Paylaşım Merkezini açın.
  • Bağlantılar kısmından bağlantınızın üstüne tıklayın.
  • Özelliklere tıklayın.
  • İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)'e çift tıklayın.
  • Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini seçin ve sırasıyla 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 değerlerini girin.
  • Modeminizi yeniden başlatın ve TruckersMP'yi yönetici olarak çalıştırın.

Not: Windows güvenlik duvarının bağlantıyı engellemediğine emin olun. Kısa bir süreliğine Windows güvenlik duvarını kapatarak yeniden deneyebilirsiniz veya Windows güvenlik duvarının ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. 

image.png

Eğer yukarıda yazmış olduğum çözümler sorununuzu çözmediyse aşağıdaki konudan diğer çözümlere ulaşabilirsiniz veya ticket açarak yetkililerden yardım alabilirsin.

Umarım sorunun çözülmüştür.

İyi Forumlar.

• 0

Merhaba, 

1. Bir süre boyunca modemi kapatıp sonradan tekrar deneyiniz.

2. DNS önbelleğinizi temizlemeyi deneyiniz. https://documentation.cpanel.net/display/CKB/How+To+Clear+Your+DNS+Cache bu bağlantıya göz atabilirsiniz.

3. Buradaki dns ayarlarını deneyiniz. Https://www.techworm.net/2016/08/change-default-dns-google-dns-fast-internet-speeds.html

4. Windows arama programına tıklayın ve "cmd" yazın. (yönetici olarak çalıştırın). 

Girdikten sonra "netsh winsock reset catalog" yazın.

"Netsh int ip reset.log hit" yazın.

Bilgisayarı yeniden başlatın. 

• 0

Merhaba,

Sorununuz için bir çok çözüm önerisi geldi. Size önerilen çözüm önerileri işe yaradı mı?

Eğer yaradıysa hangi çözüm önerisinin , sorununuzu çözdüğünü belirtirseniz , diğer oyuncularımız içinde çok faydalı olacaktır.

Cevabınızı bekliyorum ^_^

Kind Regards,
96AV

TruckersMP Game Moderator

The best way to predict your future is to create it.

• 0

Merhaba,

Konu sahibi tarafından tarafımıza herhangi olumlu & olumsuz bi' geri dönüş yapılmadığı için, konuyu İnaktif konulara taşıyorum. 

İleride yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin! İyi forumlar.

Saygılarımla,
CreatorInDeep

TruckersMP Support 

//locked and moved to Turkish Inactive Topics & İnaktif Konular

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.