Jump to content

co sądzicie na temat zimy w mp ?


/:\ Wicu /:\

Recommended Posts

Żebyś się nie zdziwił. W okresie międzyświąteczny tak zasypało autostradę A1 śniegiem, że pojazdy jechały maksymalnie 70 km/h, a niezaładowane ciężarówki tylko 55- 60 km/h. Wyższe prędkości groziły poślizgiem i niejednego obrotu osobówki byłem świadkiem. Autostrady w grze wyglądają identycznie jak wtedy A1. Moim zdaniem bardzo dobrze, że zmienili fizykę, ale powinno być jeszcze bardziej ślisko, żeby wymusić na graczach spowolnienie do 70 km/h.

Link to comment
Share on other sites

Mod fizyki jest gwarancją bana w sumie :d przyczepa lekko zjedzie na przeciwny pas i "puknie" kierowce jadącego z naprzeciwka i już :P od administracji możecie najwyżej dostać wiadomość że wintermoda instalujemy na własną odpowiedzialność :v
Najlepiej by było gdyby wgrali jak dawniej samego winter moda, bez heavy winter i bez fizyki :d

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem ta fizyka jest zbyt przesadzona, wiele młodego pokroju graczy zamienia zwykły symulator w jakiś Truck Drift Horizon dodatkowo wiele osób (nie obrażając) nie ma totalnie pojęcia jak zachować się w przypadku poślizgu. O skodach to nawet się nie wypowiadam bo tak jak one nadal są uważane przeze mnie jako absurd do gry o ciężarówkach tak oni ładują prędkość na full i robią sobie "tańce na drodze". Najlepsi to są ci na landówce bo osoby nie mające WM i tak jak przywalą w kogoś to znajdą powód że to Winter mod :D .. winter jest do przeżycia ale fizyka już nie, moim zdaniem wpuszczenie tego na mp wiedząc jakie to przyniesie skutki i zwiększy ryzyko banów jest bardzo przesadzone. 

 


 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MrBoo said:

Mod fizyki jest gwarancją bana w sumie :d przyczepa lekko zjedzie na przeciwny pas i "puknie" kierowce jadącego z naprzeciwka i już :P od administracji możecie najwyżej dostać wiadomość że wintermoda instalujemy na własną odpowiedzialność :v
Najlepiej by było gdyby wgrali jak dawniej samego winter moda, bez heavy winter i bez fizyki :d

 

Cóż, fizyka jak i sam wintermod jest nieobowiązkowy i jeśli ktoś nie czuje się na siłach zawsze może ją wyłączyć. Według mnie fizyka nie jest gwarancją bana, a na pewno nie dla osób, które potrafią jeździć, przewidywać zdarzenia na drodze i co najważniejsze, nie zapierniczać na złamanie karku. Jeśli ktoś ma fizykę i śmiga powyżej 120km/h... pozdrawiam. Jest to możliwe, ale większość osób nie potrafi jeździć na tej fizyce przy tych prędkościach. Osobiście jeździ mi się nawet przyjemnie, wtedy kiedy mogę sobie pozwolić na nie co więcej to jestem w stanie zaryzykować poślizg, ale jeśli widzę, że miejsce może być ślepe albo jest ruch innych graczy to wiem co należy zrobić aby ani naczepa ani ciągnik nie wymknęły się z pod kontroli. Wszystko tak na prawdę kwestią driver'a i nie skłamię jeśli powiem, że ponad połowa osób używająca wintermod'a z fizyką nie potrafi z nią jeździć, a potem... Bo ja mam wintermod'a i mogę w ciebie uderzyć. Czcze gadanie trolli i tyle, każdy musi odpowiadać za swoje czyny i jeśli ja bym w kogoś wjechał bo nie miałem trakcji uznałbym swoją winę i nie zwalał na fakt korzystania z fizyki wintermod'u.

 

Przez ostatnie lata gracze narzekali, że nie ma fizyki zimowej. Teraz ona jest, tak samo nieobowiązkowa jak sam wintermod, więc na prawdę nie widzę sensu aby rezygnować z tego skoro są osoby, które czują się dobrze na tej fizyce pomimo tego, że jest dziwna - bo to fakt niepodważalny, że perfekcyjna to ona nie jest. Wystarczy spojrzeć na to, że samym ciągnikiem możemy sobie śmiało podriftować przy dodawaniu gazu, a podpinając nawet pustą naczepę jest to już praktycznie niemożliwe, co jest raczej dziwne.

Co do kwestii banów... od zawsze wyznaję zasadę, że bany powinny być srogie, ale widząc to co się dzieje w TruckersMP to śmiem twierdzić, że moderacja gry jest łaskawa dla tych mośków, którzy nie potrafią opanować samochodu, ciężarówki czy całego zestawu. Ktoś kto korzysta z tej modyfikacji powinien liczyć się z konsekwencjami, nawet niecelowymi, bo wystarczy spojrzeć na zachowanie naczepy, która lubi mniej lub bardziej zarzucić. Wiele osób o tym nie myśli, a kary są raczej śmieszne o ile w ogóle jakieś są, bo może ktoś uznać to na kick'a co najwyżej. Nie raz widziałem obracających się trolli w samochodach, którzy ewidentnie celowo to robili, a gdy w kogoś uderzyli śmiali się w twarz (w przenośni), że oni przecież mają wintermod'a...

  • Upvote 4
  • True Story 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Przejeździłem na winter modzie już sporo kilometrów i jeśli ktoś, tak jak napisał Łukasz, jeździ w miarę rozsądnie to nie widzę żadnych utrudnień przez tą zmienioną fizykę. Jeżdżę zawsze max 90 km/h i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby naczepa czy koń uderzył w kogoś. Nie mówię, że nie uderzyłem w barierkę, czy nie złapałem mocniej pobocza, ale przy odrobinie rozsądku o bana naprawdę trudno. Jeśli ktoś jeździ po 120-150 km/h z taką fizyką, to sam z siebie prosi się o karę.

 

Od lat czekaliśmy na takiego moda, a jak już się pojawił, to znowu źle :D Zresztą... Zawsze można "frosty_physics_7_01" usunąć z folderu :)

  • Like 1
  • Upvote 2
ets200283_qwnrnqw.png
Link to comment
Share on other sites

Panowie WooQash i JSM, brawa dla was, trafiliście w sedno. Jeżdżę 80km/h i zapoznanie się z WM zajęło mi nie cała trasę po landówce ( nie, nie śmierci, bo tam mi jakoś nie tęskno i omijam ją z daleka ). Mamy do dyspozycji cztery systemy na tą zimę : 1) "kaganiec" , 2) blokada dyfa, 3) retarder i 4) chyba najważniejszy własny łeb. A widząc pana który w tagu ma reci i inne takie bzdety i du...., to jemu żadne ABS i trakcje nie pomogą. On ma zaj... zabawę kręcąc bączki " Skodzinką" z przyczepą, ale widać ten pan czytał "mądrą księgę", gdzie napisano ".....proście a będzie wam dane...." . ;) :D

P.S. 

      Patrząc teraz po przejechaniu, już sporego dystansu na WM. Mogę stwierdzić, że takiej zimy mi brakowało w poprzednich "winterach". Fizyki jazdy się nie czepiam, no cóż jest zima, komuś się nie podoba "fizyka" może to wyłączyć i tyle. Dla mnie jest ok, w końcu nie muszę odpalać ProModsa i jechać do Islandii ;) , mam to ma multi i w całej Europie. Prawda jest taka, że ilu użytkowników pobrało WM, tyle jest opinii i każdemu coś się podoba a coś nie.  W  którejś wypowiedzi przeczytałem, że niby wzrosło spalanie ??? Jakoś tego nie zauważyłem, śmigam Volvo FH New 2012 ( D13c500 500KM, manualna 12 ATO3512D R  dyfer - 3.08 ), max. prędkość 80km/h ( "kaganiec" ) ostatnia trasa z Bolonii do Catanzaro ( 1093 km ), spalanie wyszło całkiem dobrze ( 25,70 l ). Każdy doszuka się czegoś co mu nie pasuje. A to śnieg w tunelu, a to refleksy na śniegu, są albo ich nie ma, a to.... można mnożyć. Nie dogodzi wszystkim cieszcie się tym co macie i tyle w temacie ;) .

Link to comment
Share on other sites

Pojeździłem chwile na Winterze z fizyką, jechać się da, wcale nie jest tak, że się zaraz w kogoś wramujesz i dostaniesz bana. Choć pierwsze chwile były ciężkie, jechałem wolniej niż bez moda, ale i tak pojechałem prosto na łuku i przydzwoniłem w bramę spedycji :D Potem chwilę pojeździłem i da się, trzeba tylko cierpliwości. Pewnei nawet konwój dałoby się tak zrobić.

ALE. Po niedługiej chwili fizykę jednak wyłączyłem. Może nie jeżdżę szybko (80-90km/h) ale jednak zwalnianie na każdym łuku, rondzie, skrzyżowaniu do 30km/h  męczy, używanie głównie hamulca naczepowego męczy... To tak jak w realnym świecie: Lubię czasem pojechać polonezem (tylny napęd, żadnych systemów) po śniegu i lodzie, pojadę sobie gdzieś na godzinkę czy cuś. Ale gdybym tak miał zrobić 1000km to bym poszedł na pociąg. Na dłuższą metę taka wymagająca koncentracji jazda męczy - w realu czasem muszę, ale nie po to wchodzę do gry by mnie męczyła ;-) . Na szczęście mod nie jest obowiazkowy.

 

On 1/12/2019 at 11:22 AM, bazyliszek [PL] said:

Moim zdaniem bardzo dobrze, że zmienili fizykę, ale powinno być jeszcze bardziej ślisko, żeby wymusić na graczach spowolnienie do 70 km/h.

 

I naprawdę wierzysz, że Ci co dziś latają 150km/h i wypadają na co drugim zakręcie pojadą wolniej? Moim zdaniem pojadą tak samo, różnica będzie tylko taka, że będą wypadać na każdym zakręcie i jeszcze częściej robić wczytki. No i byłoby jeszcze mniej bezpiecznie dla tych, co jeżdżą spokojnie - już teraz trzeba zerkać na mapkę i kombinować by mijanie się z pacjentem nie wypadło na łuku w lewo, bo kolo może mieć fizykę i na Ciebie wylecieć. To wyobraź sobie, ze on jedzie tak samo szybko, a Ty jeszcze wolniej - więcej spotkań, większa różnica prędkości, czyli więcej dzwonów i uszkodzonych ładunków. Nie może być inaczej 

 

On 1/12/2019 at 8:08 AM, wicek-_-PL said:

co sądzicie na temat zimy w mp ?

 

 

Sama zima jest spoko, choć trochę mnie męczy, że przez 3/4 doby jest ciemno, a jak zrobi się jasno, to zwykle jest pochmurno, szaro, ciemno i mgliście. Tak jakby zimą nie było słonecznych ładnych dni. Pewnie niedługo wyłączę zimę, bo właśnie teraz zaczynam tęsknić powoli za latem, słońcem i ładną pogodą.

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

@roweroraffi A czy ja pisałem, że zwolnią maniacy szybkości? Mam na myśli porządnych graczy. Trolli mam w szanownych czterech literach. Niech mi nawet nie płaczą, że bany dostają, bo jechali na WM i wjechali we mnie, a tak ostatnio jeden zrobił. Na filmie dowodowym na yt napisał mi, że jestem idiotą, bo miał WM i zniosło go na zakręcie. I odpisałem mu, że WM nie jest żadną wymówką na bany, a pokazuje tylko kto potrafi zapanować nad ciężarówką.

Link to comment
Share on other sites

Zima hmm w tym roku jest sroga, biorąc pod uwagę zeszło roczną , tym razem można się naprawdę poślizgać duży plus za to , graficznie też jest ok , do tego można wybrać sobie coś z zimowego moda , dużo śniegu , mniej śniegu , albo tylko fizykę jazdy , dla każdego coś fajnego brawo i za to . Ale i są dwa minusy , nie jakoś wielkie ale może da się to poprawić na następną zimę , mianowicie noc światła odbicie od jezdni promienia świateł strasznie kuje w oczy , oczywiście wystarczy skasować mod na heavy winter i zostawić tylko frosty i jest lepiej , ale można by coś pomyśleć nad zmniejszeniem odbicia, drugi minus , to spalanie , znacznie większe niż normalnie , rozumiem zima trudne warunki ale aż o średnio 10l na  100km to dużo za dużo . Oczywiście kasując fizykę jazdy problem znika . Ale czy można powiedzieć że prawdziwa zima może odbyć się beż poślizgów ???? chyba nie :D pozdro 

Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2019 at 6:36 PM, bazyliszek [PL] said:

@roweroraffi A czy ja pisałem, że zwolnią maniacy szybkości? Mam na myśli porządnych graczy. Trolli mam w szanownych czterech literach. Niech mi nawet nie płaczą, że bany dostają, bo jechali na WM i wjechali we mnie, a tak ostatnio jeden zrobił. Na filmie dowodowym na yt napisał mi, że jestem idiotą, bo miał WM i zniosło go na zakręcie. I odpisałem mu, że WM nie jest żadną wymówką na bany, a pokazuje tylko kto potrafi zapanować nad ciężarówką.

Porządni gracze mam wrażenie w ogóle nie są problemem ani tematem, bo oni się raczej nie wwalają w innych, nie leżą na co drugim zakręcie itp. Nie psują rozgrywki reszcie. Owszem, czasem coś im "nie pójdzie" i zahaczą, albo dostaną laga, ale to widać, że nie specjalnie. 
Stąd (być może błędnie) założyłem, że rozmawiamy o tych, co są problemem ;-) Dla normalnych graczy, tych potrafiących jeździć, jakby pojawił się mod "totalne lodowisko, absolutne zero przyczepności" to też by śpiewająco dali sobie z tym radę ;-) Żadne zmiany w WM nie są potrzebne pod kątem normalnych graczy. Za to trollom najchętniej bym WM w ogóle zabrał. 

 

BTW, ja też trolli zgłaszam bez litości i nie interesuje mnie, że wjechał we mnie na WM. To jest jego problem, że nie umie jeździć na WM, nie mój. Zawsze mógł go sobie nie instalować, albo wywalić jak sprawdził i okazało się, że nie umie jechać z modem. Tu pełna zgoda - ludzie muszą brać odpowiedzialność za to co robią w grze. Zwłaszcza, że już niektórzy latają CELOWO z WM bo właśnie można widowiskowe dzwony robić, a potem przepraszać, że mod - i niestety część graczy odpuści i nie zgłosi. Odpuszczać NIE wolno, inaczej wszędzie będzie ramowanie jak na landówce C-D, albo klnięcie na CB jak ostatnimi tygodniami w Poznaniu.

  • Upvote 1

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

Osobiście bardzo mi się spodobała zima, szczególnie, że w końcu jest fajnie ogarnięty temat fizyki.

 

Ciekaw jestem, czy będzie można z zimy dalej korzystać po wycofaniu jej z MP - Chodzi mi o to, że tym razem zima jest dodana jako MOD, który wrzucamy do katalogu, więc o ile nie zablokują go po \zakończeniu\ zimy to będzie można na niej dalej grać.

Link to comment
Share on other sites

On 1/25/2019 at 2:26 PM, Szeszej said:

Osobiście bardzo mi się spodobała zima, szczególnie, że w końcu jest fajnie ogarnięty temat fizyki.

 

Ciekaw jestem, czy będzie można z zimy dalej korzystać po wycofaniu jej z MP - Chodzi mi o to, że tym razem zima jest dodana jako MOD, który wrzucamy do katalogu, więc o ile nie zablokują go po \zakończeniu\ zimy to będzie można na niej dalej grać.

Raczej to zablokują. Mod zmienia pory wschodu i zachodu słońca. Osoby jadące z wintermodem musiałyby polegać wyłącznie na GPS żeby w kogoś nie wjechać

Link to comment
Share on other sites

A jaki jest sens jazdy w zimowych warunkach (nie chodzi tutaj tylko o śnieg, ale i o pory dnia, o których wspomniał @Miko [PL]) po europejskich wirtualnych drogach w okresie wiosennym/letnim/jesiennym kiedy śniegu realnie nie ma na drogach. Co innego gdyby Europa leżała na półkuli południowej gdzie pory roku są odwrócone do tego co na północnej.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Fakt w tym roku każdy winter moda mógł skonfigurować pod siebie, co było spoko. A co do rozważania @Szeszej mogli by to ugryźć inaczej. Skoro na tej zasadzie udostepnili winter moda to mogli by np spring moda na wiosnę tak zaadaptować bądź potem autum moda na jesień. Dzięki temu moglibyśmy się cieszyć 4 porami roku w ETS oczywiście opcjonalnie.

Link to comment
Share on other sites

Spring mod nie wnosiłby jakichś dużych zmian do otoczenia. Stwierdziłbym ze wszystko wyglądałoby podobnie co bez moda wiec nie jest to warte zachodu.

Autumn ok, barwy żółci i czerwieni na drzewach nawet ciekawe by to było.

Tak czy inaczej jest to sfera marzeń i wątpię aby ktokolwiek podjąłby się tego dodania pod TMP. 

 

Zauważyłem kiedys ze śnieg w Winterze jest zsynchronizowany. Przestawał padać u kilku osób jednoczesnie.

Link to comment
Share on other sites

Winter mod to bardzo fajne odzwierciedlenie zimy i warunków panujących na drodze o tej porze roku.

Fizyka i zimowa sceneria  są genialne, ale trzeba mieć olej w głowie jeżdżąc na winter modzie i dostosować się do warunków.

Jeśli ktoś naprawdę potrafi jeździć z głową i zachować się na drodze to jest to świetna modyfikacja i naprawdę urozmaica rozgrywkę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Winter mod jest bardzo ładnym modem. Z roku na rok widać poprawę jakości dzięki zaangażowaniu deweloperów moda. Według mnie powinny być odcinki, gdzie traci się przyczepność. Brak przyczepności w każdym możliwym miejscu na mapie jest uciążliwy. Całość zasługuje na duży plus, lecz poprawki są zawsze mile widziane. Szerokości i przyczepności :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na serwerze tylko prószy śnieg i to by było na tyle w sumie z winter moda na TMP w tym roku.

Ale modyfikacja którą zaoferowano do pobrania wraz z fizyką na prawdę robi robotę. Nie mniej jednak, niektórzy uważają, że posiadanie winter moda w grze jest usprawiedliwieniem na wszystko. Można trolować, rammować a potem napisać "soorry mam wintermoda" i sprawa rozwiązana.

Fajna modyfikacja ale tylko dla tych, którzy umieją się dobrze bawić i jeździć z głową zamiast robić niekontrolowane poślizgi i drifty skodami bo to zwyczajnie przeszkadza innym graczom, którzy chcieli by zwyczajnie pojeżdzić i sprawdzić swoje umiejętności w zimowej scenerii.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, PandQ said:

Na serwerze tylko prószy śnieg i to by było na tyle w sumie z winter moda na TMP w tym roku.


Jak to na tyle? W tym roku w końcu dodali fizykę o którą tyle osób prosiło. Co prawda od razu zaczęły się trolle jak wspomniałeś, ale na szczęście większość podeszła do tego tematu z głową.
Śnieg prószy bo WM jest już usunięty.

Najlepsze - przynajmniej u mnie - podczas posiadania WM ani razu nie padał u mnie śnieg. Usunęli WM i po aktualizacji zaczął padać śnieg :P

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Everybody Lies said:
6 minutes ago, PandQ said:

Na serwerze tylko prószy śnieg i to by było na tyle w sumie z winter moda na TMP w tym roku.


Jak to na tyle? W tym roku w końcu dodali fizykę o którą tyle osób prosiło. Co prawda od razu zaczęły się trolle jak wspomniałeś, ale na szczęście większość podeszła do tego tematu z głową.
Śnieg prószy bo WM jest już usunięty.

Najlepsze - przynajmniej u mnie - podczas posiadania WM ani razu nie padał u mnie śnieg. Usunęli WM i po aktualizacji zaczął padać śnieg :P

 

Miałem na myśli, że do tej pory WM  był uruchamiany na serwerze TMP. W tym roku dostaliśmy modyfikacje i tu się zgodzę że to najlepszy WM jak do tej pory. :D 

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo liczę osobiście, że w przyszłości - mam nadzieję niedalekiej - zostaną dodane pozostałe pory roku. fajnie byłoby np jesienią jechać w takie złotawej 'porze', jeszcze gdyby listki spadały na szybę...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Everybody Lies said:

Bardzo liczę osobiście, że w przyszłości - mam nadzieję niedalekiej - zostaną dodane pozostałe pory roku. fajnie byłoby np jesienią jechać w takie złotawej 'porze', jeszcze gdyby listki spadały na szybę...

 

Też mam takie skryte nadzieje na to, że może kiedyś coś tego typu się pojawi, ale jak na tą chwilę się nie zapowiada.

Wiadomo, ze było by to jakieś urozmaicenie i każdy by się z tego cieszył, nawet ja. 

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.