Jump to content
Sign in to follow this  
Miko [PL]

Skrócenie czasu obowiązku jazdy na światłach

Recommended Posts

Nazwa Sugestii

: Skrócenie czasu obowiązku jazdy na światłach

Opis Sugestii

:Po wprowadzeniu winter moda, czas jazdy na światłach moim zdaniem jest za bardzo wydłużony. System wymaga włączonych świateł już w okolicach godziny 16, gdzie jest jeszcze na tyle jasno, że widoczność jest bardzo dobra bez nich. Nawet podczas padającego śniegu widać wszystko wystarczająco wyraźnie

Przykładowe obrazki

: brak

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?

W wielu przypadkach włączenie świateł za dnia powoduje drastyczny spadek klatek, dlatego obowiązek jazdy na światłach powinien być przesunięty o 1-2 godziny w grze

• Like 2

Jestem za, każda godzina wydłużająca czas, kiedy nie musimy używać świateł będzie tylko i wyłącznie na plus. Wydaje mi się że przesunięcie tego idealnie o godzinę, gdyż wiadomo, że najwygodniejsze będzie przesunięcie czasu o pełne godziny, a nie minuty, a przesunięcie aż do 18 nie ma większego sensu, gdyż jest to już za późno.

Jeden konkretny problem. Mam wintermod'a, jest 16, jest ciemno, Ty sobie jedziesz bez świateł, nie widzę Ciebie w lusterkach. Co wtedy? Do kogo będziesz mieć pretensje? Co osoby, która Ci zajechała bo Ciebie nie widziała, czy do samego siebie, że dałeś pomysł zmiany tego? Już teraz jest problem o godzinie 7 rano. W niektórych miejscach jest ciemno nawet o 9 rano i już wtedy ludzie jeżdżą bez świateł, i nie ukrywam, że już dwukrotnie mogłoby dojść do tragedii, ale dana osoba pojawiła się obok kilka sekund przed/po tym co chciałem zrobić. Nie korzystam z kropek na mapie, nie mam listy graczy ciągle włączonej, opieram się tylko i wyłącznie na tym co widzę i mam do tego prawo, więc nie uznawałbym swojej winy skoro bym kogoś nie widział.

Należy patrzeć na całą mapę od Balticu, po Skandynawię, Anglię, aż po Francję, Włochy i Węgry. Gra nie ma wszędzie tego samego natężenia światła. Będąc w jasnej Norwegii o tej samej godzinie może być ciemno w Polsce. Na różnych długościach oraz szerokościach geograficznych wygląda to inaczej o należy to brać pod uwagę.

• Like 1
  • Upvote 3

Sam jeżdżę na winter modzie, i o godzinie 16 jest jasno na tyle że widoczność jest wystarczająca. Rano faktycznie w różnych miejscach różnie bywa. W jednym jest jasno, a w drugim nic nie widać, ale po południu ta godzina nikomu szkody nie zrobi, a osoby ze słabszymi sprzętami będą miały trochę bardziej komfortową rozgrywkę

@Miko [PL] jeszcze kilka dni/tygodni  i winter mod przejdzie do historii :) Tak że musimy się uzbroić w trochę cierpliwości, mobile posiadający słabsze konfiguracje sprzętowo zacisnąć zęby i dotrwać do końca trwania tej że właśnie modyfikacji. 

2 minutes ago, Spat91 said:

@Miko [PL] jeszcze kilka dni/tygodni  i winter mod przejdzie do historii :) Tak że musimy się uzbroić w trochę cierpliwości, mobile posiadający słabsze konfiguracje sprzętowo zacisnąć zęby i dotrwać do końca trwania tej że właśnie modyfikacji. 

No teraz to też dla mnie już bez znaczenia. Pisałem to już jakiś czas temu, ale że odzew zerowy to raczej nic już z tym nie zrobią

Niedawno proponowałem coś dokładnie w drugą stronę. Na Wintermod szybciej robi się ciemno i wydłużone godziny jazdy na światłach są KONIECZNE póki jest wintermod. Inaczej będą wypadki, bo nie będzie widać w lusterkach i przez szybę zbliżających się aut. Co zresztą trolle chętnie wykorzystają.

Guest S Z E S Z U N I O       ∩( ・ω・)∩

Nie ma sensu taka zmiana. Mało, że trzeba by wprowadzić zmiany w grze to jeszcze w regulaminie i powstałoby zamieszanie. Poza tym kwestia podniesiona wyżej - są miejsca, gdzie bez WM jest ciemno a z nim kompletnie nic nie widać. Niech ktoś zgłosi raz czy dwa i zaczną się kłótnie i tłumaczenia oraz żale na forum, że to nie jego wina, tylko gry.

Dobrze jest, jak jest.

O jakiej zmianie w regulaminie mówisz? Przecież gra z góry wyrzuca ludzi jeżdżących bez świateł w zadanych godzinach. Poza tym, powtarzałem wcześniej - po południu różnicy zbytniej nie ma, na WM ciemno się robi dopiero 30-40 minut później niż wymagane jest włączenie świateł. Dla słabszych kompurerów jest to zbawieniem. Godziny poranne mogą zostać bez zmian, bo faktycznie tam gdzie bez moda jest jasno, z modem nic nie widać

Guest S Z E S Z U N I O       ∩( ・ω・)∩
7 hours ago, Miko [PL] said:

O jakiej zmianie w regulaminie mówisz?

O takim punkcie w regulaminie:

Headlights - Headlights must always be on between the hours of 16:00 (4 PM) - 09:00 (9 AM).

Ktoś tu chyba go nie czytał, skoro nie wie, że taki punkt w nim jest ;)

16 hours ago, Szeszej said:

O takim punkcie w regulaminie:

Ktoś tu chyba go nie czytał, skoro nie wie, że taki punkt w nim jest ;)

Tylko po co ten punkt w ogóle jest? System automatycznie wyrzuca za jazde bez światłeł. Także zmiana regulaminu to sztuczne robienie problemu

On 1/26/2019 at 7:11 PM, Miko [PL] said:

Poza tym, powtarzałem wcześniej - po południu różnicy zbytniej nie ma, na WM ciemno się robi dopiero 30-40 minut później niż wymagane jest włączenie świateł.

Przejedź się po Włoszech, a następnie po Skandynawii. Jestem w 100% pewny, że poczujesz różnicę

8 hours ago, bazyliszek [PL] said:

Przejedź się po Włoszech, a następnie po Skandynawii. Jestem w 100% pewny, że poczujesz różnicę

Mówiłem już - rano jest kolosalna różnica, w godzinach popołudniowych - minimalna

49 minutes ago, Miko [PL] said:

Mówiłem już - rano jest kolosalna różnica, w godzinach popołudniowych - minimalna

Z tego co pamiętam z czasów jak jeździłem po Skandynawii (nie byłem tam od 4 miesięcy) o 16:00 już się ściemniało, ewentualnie zaczynało i w ciągu godziny było ciemno. Od razu zaznaczam, ze mogę się mylić. Nawet patrząc na realny świat, to pisze, że zachód w Oslo jest przed 16:00.

5 hours ago, bazyliszek [PL] said:

Z tego co pamiętam z czasów jak jeździłem po Skandynawii (nie byłem tam od 4 miesięcy) o 16:00 już się ściemniało, ewentualnie zaczynało i w ciągu godziny było ciemno. Od razu zaznaczam, ze mogę się mylić. Nawet patrząc na realny świat, to pisze, że zachód w Oslo jest przed 16:00.

Możliwe że ustawienia graficzne dają aż taką różnicę. Chociaż ja nie odczułem różnicy w jasności otoczenia względem średnich a wysokich ustawień

On 1/27/2019 at 7:34 PM, Miko [PL] said:

Tylko po co ten punkt w ogóle jest?

Z tego samego powodu co pozostałe punkty. Żebyś nawet nie próbował jęknąć w przypadku konsekwencji jakiegoś działania opisanego w regulaminie.

5 hours ago, elot360PL said:

Z tego samego powodu co pozostałe punkty. Żebyś nawet nie próbował jęknąć w przypadku konsekwencji jakiegoś działania opisanego w regulaminie.

Moim zdaniem nie ma to sensu. System z automatu wyrzuca ludzi bez świateł w określonych godzinach i to jest sztuczne dokładanie roboty według mnie. Bo po co jest napisane że wymagane jest jeździć w tych godzinach na światłach, skoro i tak trolle się nie pobawią w duchy bo dostaną kicka po 20 sekundach

10 minutes ago, Miko [PL] said:

Moim zdaniem nie ma to sensu. System z automatu wyrzuca ludzi bez świateł w określonych godzinach i to jest sztuczne dokładanie roboty według mnie. Bo po co jest napisane że wymagane jest jeździć w tych godzinach na światłach, skoro i tak trolle się nie pobawią w duchy bo dostaną kicka po 20 sekundach

A nawet jeśli zdąży w ciągu 20 sekund kogoś zramować lub w inny sposób złamać regulamin TruckersMp to dodatkowo ma szanse jeszcze na bana. ;)