Jump to content

Powiększony obszar kolizji w warsztacie


MrBoo

Recommended Posts

Nazwa Sugestii

: Powiększony obszar kolizji w warsztacie

Opis Sugestii

: Chodziło by mi dokładniej o zwiększenie strefy bez kolizji w warsztatach miast, w których zazwyczaj jest bałagan, delikatnie mówiąc. Kierowcy, wyjeżdżając nie mieli by problemu z wjazdem/wyjazdem a po opuszczeniu terenu warsztatu będzie się uruchamiał ghost mode, dopóki ciężarówki nie będą przez siebie przenikać. A i przy okazji, przy ghost modzie, można dodać opcję zmniejszenia przeźroczystości, widziałem że ktoś już poruszył ten temat na forum. Ograniczona widoczność równiez utrudnia wyjazd z warsztatu.

Przykładowe obrazki

 

strefa.thumb.png.316da0697bf25b6a58bf1536776855e5.png

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?

: Zauważyłem że ludzie mają problemy z opuszczeniem lub wjazdem do warsztatu :P stąd pomysł na powiększenie strefy nc, myślę dzięki tej sugestii, miasta takie jak duisburg napewno by się nieco uluźniły :d 

  • Like 2

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moim zdaniem jest to niepotrzebne gdyż przenosi niejako cały wyjazd z warsztatu kilkadziesiąt metrów dalej co powoduje dodatkowe problemy między innymi przenikanie graczy na środku drogi - wiele osób może być tym zdezorientowana. Dodatkowo jeśli jest w danym obszarze zator drogowy, który sięga aż do warsztatu i uniemożliwia wyjazd to nic nie da powiększony obszar kolizji gdyż po prostu nagromadzi kilka osób w jednym miejscu ale na środku drogi zamiast przy wyjeździe z warsztatu (co chcą nie chcąc wbrew pozorom utrzymuje jeszcze w miarę porządek).

 

Zawsze można w przypadku dużego natężenia ruchu po prostu skręcić w prawo (głównym problemem w Calais i Duisburgu jest wyjazd w lewo z warsztatu) i pokonać niewiele dłuższą drogę. Przykład z życia realnego daje do myślenia: Czy widząc brak możliwości skrętu w lewo z powodu dużego natężenia ruchu/innych czynników oraz faktu iż nikt nie chcę umożliwić włączenia się do ruchu po przez zmniejszenie prędkości lub nawet gdy warunki na to pozwalają zatrzymanie czeka się kolejne kilka minut i kolejne albo wyjeżdża na tyle niebezpiecznie iż może to powodować kolizję czy lepszą opcją jest spokojny skręt w prawo i dołożenie co prawda kilkuset metrów ale zaoszczędzenie czasu, nerwów itd.

 

W przypadku Europortu z tego co pamiętam lekko wystawała naczepa gdy ktoś nieprawidłowo wjechał na zieloną ikonkę - aby dokonać wyboru miejsca końcowego ale również był tam spory ruch co było zrozumiałe.

Idąc tym tokiem rozumowania należało by powiększyć większość obszarów bez kolizji (szczególnie w miastach o dużym natężeniu ruchu) gdyż jest sporo osób, którzy jeszcze nie potrafią prawidłowo wjechać na firmę i zatrzymują się na tzw. zielonej ikonce w sposób, który ich naczepa blokują drogę za nimi oraz wjazd/wyjazd z danej firmy przez kilka sekund. 

Należy wspomnieć iż sytuacja ma miejsce tylko i wyłącznie w kilku miastach głównie Calais i Duisburgu na eu2 w godzinach szczytu. Czy stosowane byłoby wybieranie tylko dwóch miast. Zaraz pojawiłyby się kolejne sugestie aby wprowadzić jeszcze w mieście X i Y itd. Poza tym co z serwerem eu3 no i eu1 "simulation" czy w kilku miastach również na tych serwerach wprowadzać takie nowości. Uważam iż nie jest to potrzebne, a wprowadzenie tylko na eu2 (o ile jest możliwe) doda tylko pracy dev.

 

Także w mojej opinii realizacja tej sugestii wprowadzi więcej zamieszania oraz pracy dla dev niż pożytku. 

Nie wspomnę już o problemie stworzenia obszaru kolizji na środku drogi zdaję się ktoś z dev wspomniał kiedyś iż jest to spory problem i raczej bardzo trudno jest to zrobić jeśli nie jest to w obszarze danego obiektu (firmy,warsztatu,portu,hotelu itd.)-proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

 

Biorąc pod uwagę kilka kwestii, o których napisałem wyżej nie jestem zwolennikiem tej sugestii.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

//Odrzucam

 

Powiększenie strefy bezkolizyjnej nie naprawi problemu z tym że ludzie jeżdżą jak chcą I uderzają/blokują innych ludzi. Problem ten i tak znowu powstanie na nowej granicy strefy bezkolizyjnej

  • Upvote 1
  • True Story 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.