Jump to content

Wątek związany z opóźnieniami


RootKiller

Recommended Posts

Może pomyślcie o postawieniu kolejnego zwykłego serwera ? Lagi gdy było ponad 2k graczy na serwerze były od początku powstania tego moda. Poruszaliśmy ten temat na forum już dawno. Ping zaczyna skakać i przez to są takie błędy w synchronizacji. Nie sądzicie ,że to może być wina ludzi którzy grają z zbyt wysokim pingiem np. 400 ? Gracze z takim pingiem spowalniają pracę całego serwera, dlatego wnioskuje aby obniżyć ping limit do 250, być może wtedy będzie można znów zwiększyć ilość slotów.

Link to comment
Share on other sites

To nie Counter Strike, aby limit pingu wynosił 100... Są ludzie, którzy jeżdżą na różnych internetach i dla nich 250ms to może być normalna wartość. Po za tym nawet normalni gracze posiadający normalny internet czasami mogą mieć wyższy ping przez chwilę z różnych przyczyn. Prawda jest też taka, że ping pingowi nie równo, bo latanie po mapie też ma inne przyczyny jak słaba maszyna, czy słaby FPS. Nie raz widziałem gościa, który ma niby 200ms+ i jechał w miarę normalnie, przy gościu co ma niby 100ms a lata jak panienka szukająca sukienki po weselu... Serwer też ma swoją wydolność i może mieć lepsze lub gorsze momenty (chociaż szanująca się firma hostująca powinna ustrzegać się takich praktyk).

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Ile wypowiedzi tylu eksperów. <_<

Mimo, że mam pojęcie o sieciach to nie widzę sensu w wypowiadaniu się co może być przyczyną. 

Nikt z Was nie wie i nie odkryje czy winny jest serwer, sieć, kod multika czy jeszcze co innego. Zostawcie to twórcom MP. Tylko oni mogą znaleźć przyczynę. 

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

Vaiarek jak mówisz tak to powiedz twórcom MP żeby zrobili blokady IP na EU#1 żeby gracze tylko z europejskim IP wchodzili. A co do pingu mam internet 60/6 mb/s (pobieranie/wysyłanie) to na US#1 mam ok. 125ms pingu, więc kicki za pingi ok. 200ms nie wchodzi w grę. Jeszcze powiem jedno, że USA ma większą średnią prędkość neta od Polski (Polska  jest na 30 światowym miejscu, USA na 11, a na pierwszym jest Hong-Kong), więc pingi mogą być jeszcze mniejsze na EU#1.

Intel core i5-4690k overclock 4.5GHz/ Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 LGA1150/ Kingston HyperX 8GB 1866MHz CL10/ SPC Fortis 2/ Kingston SSD 120GB/ Segate HDD 1TB/ SPC Brutus M25/ EVGA GTX970 FTW ACX 2.0/ A4Tech Bloody B120/ A4Tech Bloody ZL5 Sniper/ LG Flatron W1952TQ (1440x900, 2036x1273 DSR)

 

4939711946.png

maxresdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Rozwiązanie jest dosyć proste. Wystarczy kickować, albo zrobić blokadę wstępu powyżej pingu 300 lub 400. Gracze "zza oceanu" byliby zmuszeni do grania na US1.

Tylko wiesz, na którym serwerze jest lepiej grać, na tym co siedzi aktualnie 2000 osób, czy na tym co siedzi aktualnie 200 osób?

Fakt faktem ludzie z wysokim pingiem potrafią denerwować, szczególnie gdy się za takim typem jedzie, albo próbuje się go wyprzedzić. Nie jeden gracz, który mieszka w Europie ma wyższy ping od tych zza Oceanu. 

A po za tym, jest chyba autokick od 600ms ?

 

 

 

 

 

NICZYM ETS2 MP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam czy ktos mi wyjasni o co chodzi- nie moge wejsc w ETS2 Multiplayer, pokazuje mi ze musze mies wersje 1.18.1.3s, zainstalowalem taka na steam 1.18.1.3 bo taka jest tam najnowsza i nic dalej nic :( nie moge wejsc na Multi :( :( ;( 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.