Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

czyja wina


tomek206pl1

Recommended Posts

Od zawsze tak jest, że ile ludzi tyle opinii. Nie ważne czy to ten czy inny przykład, czy nawet inny filmik. Niektórzy pomimo oczywistych zapisów w kodeksie ruchu drogowego, znaków czy innych rzeczy będą się upierać nad czymś co dla innych jest niezrozumiałe i niedorzeczne. Jeden powie "zdanie A", drugi powie "zdanie B", trzeci, że ten A miał faktycznie winę, ale B niedopełnił czegoś, potem ktoś inny, że jednak B jest winny, bo A był taki i siaki.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Nikogo innego jak ciężarówki, która wykonała jeden z najdziwniejszych manewrów. Doskonale widziała sytuację, gdyż pas przed nią był pusty, ona poruszała się tym konkretnym pasem, więc niezahamowanie tam może być według mnie spowodowane chyba awarią (co może sugerować brak hamowania nawet po uderzeniu w betonowe bariery) albo totalną głupotą kierowcy. Jeśli to awaria - ma szanse na oddalenie winy, jeśli nie - to tylko i wyłącznie On ponosi za to odpowiedzialność, bo najechał na inne pojazdy mając możliwość do niedopuszczenia do tego (nikt mu drogi nie zajechał czy coś). Owszem, można się doszukiwać braku trójkąta ostrzegawczego (chociaż nie wiadomo, czy w tamtym kraju - nie wiadomo nawet co to za kraj - jest taki wymóg), ale wydaje mi się, że to na tyle świeża sprawa, że nikt nie zdążył tego ogarnąć.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zgadzam się z wypowiedzią WooQash'a, ale najdziwniejszy jest dla mnie fragment filmu, w którym ciężarówka potrąciła pieszego bądź rowerzystę. Nie znam się na ciężarówkach, ale wydaje mi się, że przejechanie kogoś jest jak najbardziej wyczuwalne w kabinie. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale to tylko moje zdanie. Wiadomo, że kierowca w ciężarówce nie ma jakiegoś wielkiego widoku przed swoją ciężarówkę, ale po coś w tego typu pojazdach znajduje się lusterko na przedniej szybie. 

Kolejny film to ciężarówka, która zbliża się do przejazdu kolejowego i tutaj moim zdaniem wina leży po stronie kierowcy pojazdu ciężarowego. Moim zdaniem kierowca nie dostosował prędkości odpowiednio do warunków panujących na drodze, a konsekwencją tego było wjechanie na przejazd.

 

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Witaj @tomek206pl1,

 

Chciałbym Cię poinformować, że Twój wątek jest nieaktywny przez miesiąc, więc przenoszę go do Archiwum aby zostały w tej sekcji forum tylko wątki aktywne. Jeśli masz jakieś pytania bądź chcesz abym przywrócił twój wątek w przyszłości, proszę napisz mi wiadomość.

 

// Zamykam i przenoszę do Archiwum

gyhpuYu.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.