Jump to content
 • 0

Destek bileti nasıl ve ne zaman gönderilmelidir?


EULas

Question

Merhaba değerli kullanıcılar!

 

Destek talepleri ile ilgili aşağıdakileri hatırlatmak isterim:

 

 •  Başlamadan önce, aşağıdakileri söylemek istiyorum, lütfen en ufak bir problemle karşılaştığınızda hemen bir Destek talebi oluşturmayınız, TruckersMP Forumu'nun soru sormak için hala en iyi yer olduğunu düşünmekteyiz. Bir konu yayınladıktan sonra birçok üye tarafından daha hızlı mesajlar alabileceksiniz.!

 

 • Bunlardan önce, Çözümler bölümünü kullanarak bazı sorunların (olası) çözüm yöntemlerini görebilirsiniz.

 

 • Sizlerden ricamız, Destek bilet sistemini gereksiz yere meşgul etmemenizdir. Örneğin; Amaç gütmeyen veya yardım talebi olmayan rastgele tuşlara basmak gibi. Akabinde, Destek biletlerine bakılması zaman alabilir. Bu durumda sizlerden anlayış bekliyoruz. Biletiniz mümkün olan en kısa sürede ele alınacaktır.

 

 •  Destek sistemi e-posta değişiklikleri, 2FA (2 Factor Authorization) Sorunları ve çözülemeyen teknik problemler için kullanılabilir.

 

2FA (2 Factor Authorization) hataları için öncelikli olarak bu konuya bakmanızı öneririm - https://forum.truckersmp.com/index.php?/topic/80694-rehber-2fa-nasıl-devre-dışı-bırakılır/

 

 

 • Bizimle veya takımdaki herhangi biriyle ilgili geri bildirim bırakmak isterseniz, bunu buradan yapabilirsiniz.

 

 •  Ayrıca, çoğu zaman SCS desteği olmadığımızı bilmenizi istiyorum, bu yüzden lütfen TruckersMP ile hiçbir ilgisi olmayan karşılaşabileceğiniz oyun içi buglar/hatalar veya World Of Trucks ile ilgili sorunları bize göndermeyiniz. Böylece bu, size ve bize zaman kazandıracaktır. Bunlar için, SCS forumunu buradan bulabilirsiniz.

 

 • Yine de, olası bir bug ile karşılaştıysanız, bunu destek sistemi aracılığıyla bildirebilirsiniz (https://truckersmp.com/support) destek ekibimizin bir üyesi sorunuza bakacak ve bunun bir bug olduğunu onaylayacak veya değilse bir çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır. (Artık Forum üzerinden Bug Raporu oluşturulamayacak, daha önceden mevcut tüm hata raporları danışmanlık için bir arşive taşınacak ve Topluluk Yöneticileri onlarla ilgilenecektir.

 

 • Destek sistemimize bir bilet göndermeden önce lütfen bilgi bankası (knowledge base) sistemimizi kullanınız. Bu sorununuz için olası çözüm yöntemlerini içerir. Eğer sorununuz buradan listelenmediyse veya sorununuzu çözemezse, bize yinede bir bilet gönderme hakkına sahipsiniz.

 

 

Şimdi ise işaret etmek istediğim şey:

 

Destek panelimiz (çoğunlukla) teknik sorunlar için yaratılmıştır ve herhangi bir yasaklanma, rapor veya geri bildirim hakkında bir talep oluşturulmamalıdır. Bu nedenle, lütfen bir destek bileti hazırlarken, o talebin kısaca kurallar uygun olduğunu ve destek ekibi ile ilgili şeylere uygun olduğunu kontrol edin. Destek biletleri ile ilgilenen insanlar çoğunlukla TruckersMP ekibinin Destek Ekibi üyeleridir ve bu nedenle bilmeniz gerekenler raporlar, itirazlar veya geri bildirimlerle ilgilenmemekteyiz.

Ve ayrıca, sadece küçük bir şey daha: Bir talep oluştururken, bize olabildiğince fazla bilgi verdiğinizden emin olun;

 

 • Probleminizi detaylı bir şekilde tanımlayın, sorununuz kısaca anlatabilecek kısa bir başlığa sahip olun, mümkün olduğunca fazla fotoğraf/video ile bize ulaştırın ve biletinizin doğru oyununu, doğru mimariyi (İşletim sistemi) ve dilini seçtiğinizden emin olun.

 

Böylece başlıkta ve açıklamada "yardım!" yazan bir biletten daha fazla dikkat çekeceksiniz. Yine, bu size daha fazla dikkat çektirecektir ve sizinle daha hızlı iletişime geçebileceğiz, böylece Euro Truck Simulator 2'nin sanal yollarında çok daha hızlı sürebileceksiniz!

 

 

Çok fazla gördüğümüz şeylerden biri, kullanıcıların TruckersMP üzerinde bir hesap oluşturmada sorun yaşadıkları, bu sorunun genellikle bir Steam profilinin herkese açık olamamasından kaynaklanmaktadır. Steam profilinizi kolayca herkese açık duruma getirebilirsiniz:

 

 • Steam'de oturum açın, ardından sağ üst köşedeki profil resminizi tıklayın. Ardından, Profili Düzenle'ye tıklayın, ardından Gizlilik Ayarları'na tıklayın ve aşağıdaki ayarların herkese açık olarak ayarlandığından emin olun: Profilim ve Oyun Ayrıntılarım herkese açık olmalıdır ve ''Kullanıcılar Oyun Detaylarımı Görse Bile Toplam Oyun Saatimi Gizle'' butonuna tıklamamanız gerekmektedir.  İşte bu, her zaman sabittir.

 

Detaylı rehber:

 

Spoiler

 

1- Öncelikle Steam'ı açınız ve kullanıcı adınıza tıklayınız. 

 

2- Ardından Profili Düzenle butonuna tıklayınız. 

 

3- Daha sonra Gizlilik Ayarlarına tıklayınız. 

 

4- Gizlik ayarlarıyla karşılaştığınızda yapmanız gereken işlemler şunlardır:

a- ''Steam Hesabınız'' herkese açık olmalıdır. 

b- ''Oyun Detayları'' herkese açık olmalıdır.

c - '' Kullanıcılar Oyun Detaylarımı Görse Bile Toplam Oyun Saatimi Gizle '' butonuna tıklamamanız gerekmektedir. 

 

5- Bu ayarları kaydettiğinizde artık yeni bir hesap oluştururken veya eklenmesini istediğiniz oyunun işleminde karşılaştığınız sorunu çözmesi gerekiyor. Etkinleştirme birkaç dakika içerisinde yapılmaktadır ancak bazı durumlarda daha uzun sürebilmektedir. Lütfen bu tür durumlarda sabırlı olunuz ve tekrar deneyiniz.

 

Zaman ayırıp okuyan herkese teşekkür ederim.

 

Önemli bağlantılar:

 

Reports (Raporlar)

Feedback (Geri Bildirim)

Destek sistemi (nasıl kullanılır)

TruckersMP websitesi

SCS Forum

Knowledge base (Bilgi tabanı) Sistemi

 

TruckersMP Destek Ekibi

 

Bu konu, @Frosty.'in konusundan yararlanılarak hazırlanmıştır. Konu linki: https://forum.truckersmp.com/index.php?/topic/70130-how-and-when-to-make-a-support-ticket/
Destek ekibi, bu konuyu her zaman sormadan düzenleyebilir, eğer düzenleme yaparsanız, sadece Discord üzerinden bilgi vermeniz yeterlidir.

 

 • Thanks 1
 • Upvote 3

Languages/Diller:  tr.gif (primary)gb.gif 

Useful Links/Önemli Bağlantılar: TruckersMP Rules/Kuralları | Recrutiment/İşe alım | Knowledge-base/Bilgi bankası  | Forum Warning System/Uyarı Sistemi: [TR] [ENG] 

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

 • 0

Güncelleme: 

 • Ekleme yapıldı.
 • Upvote 1

Sincerely,
AdaBey

Former TruckersMP Game Moderator

Support of the Year 2018

 

Official Rules Official Turkish Rules | Support Ticket | Steam How to become a Game Moderator?

 

¯\_(ツ)_/¯

SometimesTheUglyTruthCanBeBeautiful

Nothing last forever.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 • 0

Güncelleme:

 

 • Knowledge base (Bilgi tabanı) Sistemi hakkında bir bilgi eklendi ve "Önemli bağlantılar:" listesine eklendi. Ayrıntılı bilgi; 

https://forum.truckersmp.com/index.php?/topic/80623-knowledge-base-bilgi-tabanı-sistemi-tr/

 

On 11/27/2018 at 6:52 PM, XFMaster9666 said:
 • Destek sistemimize bir bilet göndermeden önce lütfen bilgi bankası (knowledge base) sistemimizi kullanınız. Bu sorununuz için olası çözüm yöntemlerini içerir. Eğer sorununuz buradan listelenmediyse veya sorununuzu çözemezse, bize yinede bir bilet gönderme hakkına sahipsiniz.

 

 

Languages/Diller:  tr.gif (primary)gb.gif 

Useful Links/Önemli Bağlantılar: TruckersMP Rules/Kuralları | Recrutiment/İşe alım | Knowledge-base/Bilgi bankası  | Forum Warning System/Uyarı Sistemi: [TR] [ENG] 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.