Jump to content

Δεν εκκινει το ETS2


Recommended Posts

Γεια. Συγγνώμη για αλλά αγγλικά αλλά είμαι ελλάδα. 
 

Όταν έχω φορτώσει το φορτηγό mp και εγκαταστήσω το mod i cant ανοίγω το μεσημεριανό για το ets2 γιατί αυτό λέει ότι δεν έχω την ενημέρωση nesseseri. Έχω την έκδοση του παιχνιδιού 1.32.3.14 και το mod είναι 1.32.3.14 αλλά πες μου ότι έχω 1,30. 

Τι απ 'αυτό; Σκεφτείτε να εγκαταστήσετε το multiplayer .... 

Edited by CaptainKostaZ
Title edited to fit greek sub-forum and removed useless spoilers..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου ! Το TruckersMP αυτή την στιγμή τρέχει στην έκδοση 1.32.3.14.s. Για να παίξεις πρέπει το παιχνίδι σου να έχει την 1.32 έκδοση αν κατάλαβα καλά έχεις την 1.30. Βάλε από το steam την επιλογή "Να μην συμμετάσχω σε καμία beta" και δεν θα έχεις θέμα. Αν δεν λυθεί το πρόβλημά σου με αυτόν τον τρόπο δώσε μου λίγα παραπάνω στοιχεία για να μπορέσω να σε βοηθήσω. 

 

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δώσεις λίγες παραπάνω πληροφορίες για να μπορέσω να σε βοηθήσω γιατί μάλλον το αρχικό ποστ σου ήταν στα αγγλικά και το έκαναν μετάφραση και δεν μπορώ να καταλάβω καλά ποιο ακριβώς είναι το θέμα που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την έκδοση 1.32.3.14 στο game και το mod υποστειριζη ακριβος αυτην την έκδοση. οταν πατάω να μου κατευει το lunch με μπλοκάρει και λέει οτι  εχω παλιότερη έκδοση την 1.30 ενω εγω εχω την σωστή. Και δεν μπορώ να το κάνω multipayer που θέλω 

Εχεις κάποιο άλλο λογαριασμό να μλσμ γτ δεν μπορω να σου στείλω μνμ φώτο και θέλω να δεις τι λέω 

Εχεις messenger? 

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πολλές οι φωτογραφίες και δεν σε αφήνει να τις ανεβάσεις εδώ λόγο όγκου ανέβασέ τις εδώ https://imgur.com/upload και και στείλε το λινκ. Από την στιγμή που μου λες οτι σου βγάζει μήνυμα για λάθος έκδοση μπορώ να υποθέσω μόνο οτι είσαι σε λάθος έκδοση και ο τρόπος για να την αλλάξεις είναι :

 

  1. Πηγαίνεις στην συλλογή στο Steam.
  2. Πατάς πάνω στο παιχνίδι (Euro Truck Simulator 2 ή American truck simulator)
  3.  Κάνεις δεξί κλικ και μετά πας στις ιδιότητες.
  4.  Πηγαίνεις δοκιμαστικές εκδόσεις
  5.  Επιλέγεις την εκδοσή που υποστηρίζει το Multiplayer  

  Στην περίπτωση σου ή βάζεις "Καμία-Να μην συμμετάσχω σε καμία beta" ή "temporary_1_32-1.32.x for inconmpatible mods"

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τρέξεις τον TruckersMP σαν διαχειριστείς. Επίσης μήπως παλαιότερα είχε σπασμένο το παιχνίδι ? Αν ναι μπορεί να έχει μείνει κάποιος φάκελος. Αλλά πραγματικά δεν βλέπω κάτι όλα είναι μια χαρά αν δεν τρέξει και σαν διαχειριστείς δοκίμασε να το ξανά εγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα τότε βεβαιώ σου οτι έχεις σβήσει όλα τα αρχεία από το σπασμένο και ξανά εγκατέστησε το TruckerMP από την αρχή αφού δεν υπάρχει κανένα αρχείο στον υπολογιστή σου, μάλλον κάποιο έχει μείνει. 

Link to comment
Share on other sites

Το απεγατεστισ το κανονικό για να το ξανακατεβάσω αλλα δεν γίνετε τπτ δεν διαγράφετε με τίποτα. Εγω το παιχνίδι το εβαλα αρχες οκτοβρη το αγόρασα οχι τον Σεπτέμβρη. Είναι απο το προιγουμςνο συγουρα 

Ξέρετε πως μπορεί να σβήσει? 

Link to comment
Share on other sites

@miketsitas3 μάλλον τρέχει κάποια διεργασία ο υπολογιστής σου με το euro truck γι αυτό σου γράφει πως δε μπορεί να σβηστεί ο φάκελος αυτός..Κάνε ένα restart το pc σου και ξαναδοκίμασε.Αν πάλι δε σβήνει δοκίμασε να κατεβάσεις το revo unistaller και να το διαγράψεις από εκεί.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ας τα πάρουμε τα πράματα από την αρχή..
1) Έχεις αγορασμένο το παιχνίδι?
2) Έχεις βάλει στο steam την επιλογή ''να μην συμμετέχω σε καμία beta''?
3) Έχεις δοκιμάσει να κάνεις μια επαλήθευση τοπικών αρχείων στο steam μήπως κάνεις κάποια αλλαγή άθελα σου?
4) Βρες το φάκελο που έχει τα αρχεία του multiplayer,διέγραψε τον,κάνε σύνδεση στην truckersmp και ξανά κατέβασε το mod
5) Βάλε σωστά το path και δοκίμασε να το ανοίξεις σαν διαχειριστής.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο απο steam 

Ναι είναι χωρίς beta

Το εχω κανει την μια φωρα βρήκε ματι λάθος. Την δεύτερη το διόρθωσε 

Που είναι αυτος ο φάκελος? Δεν ηχα παίξει ποτέ στο steam είναι? 

Σωστά τι ενοιης? Το κατεβάζω, και πατάω σε όλα next και το αφήνω να τα βάλει αυτο όπου λέει 

Μετα fish και μετα μου βγάζει αυτο που εχω πιο πάνω σε φώτο 

Το 4 δεν το κατάλαβα μου το έξειγης λίγο? 

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι έκανε αναβάθμιση πρέπει να πας μια έκδοση πίσω στην 1.32. Για το 4 πάτα δεξί κλικ πάνω στο εικονίδιο του TruckersMP και πάτα την επιλογή "Άνοιγμα θέσεις αρχείου". Θα σε πάει εκεί που είναι το TruckersMP εγκατεστημένο. Πάτα το unins000 για να σβήσεις το TruckrsMP και ξανά κατεβασέτο από την σελίδα και ξανά εγκατεστησέτο. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.