Jump to content

Problem z komendą z FPS na ATSMP i ETS2MP


Zdobywca Zdobyczy.

Recommended Posts

Witam. Dlaczego opcję "dc " mam czerwoną. Od czego to może być? Czy to w ATS i ETS na MP i (na SP również) mam to podświetlone jako krytyczne.

 

tDxM9Nh.jpg

 

Komputer mój spełnia wymagania do dogodnej gry w FullHD, może dodatkowo przez to mój PC czasami ma lekkie spadki w miastach z FPS?

 

GPU: GTX 1080ti

CPU: I7 7k

RAM: 8GB

Dysk: SSD

 

Jak to zredukować na poziom podstawowy, lub co to jest?

 

Dzięki za odpowiedź!

 

PS: Używam Sweetfx, ReShade, wszystko zmaksowane i wymaksowane na wszystkie możliwości.

 

 

76561198023044031.pngAddFriend.png

76561198425988068.pngAddFriend.png

ETS2, ATS, MUSIC RACER.

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie masz ustawioną zmienną g_minicon na wartość 1, bądź wyższą. Ustaw ją na 0, by wyłączyć wyświetlanie elementu pokazującego ostatnie 4 komunikaty w konsoli gry, ilość FPS'ów, wyświetlanych trójkątów, itd.

  • Upvote 1

 

If you want to ask anywhere on forums whenever 32-bit version of MP will be supported in future, try to start GTA V on your 32-bit machine before checking game's system requirements.

Instead of quoting the post above, use the ^ character. The character is actually pointing to the post above.

How to fix sudden steering issue on your USB steering wheel

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem "dc" oznacz "drawing calls", czyli ilość wywołań procesów rysowania potrzebnych do narysowania pojedynczej ramki. Kolorowanie tego parametru na żółto, czy też czerwono nie jest powiązane z posiadanym sprzętem, tylko zależy od przekroczenia pewnych granicznych wartości (jakoś 3000 to żółty, a 4000 to czerwony). Należy pamiętać, że konsola ma za zadanie pomóc deweloperem i osobom tworzącym mody. W momencie kiedy wartość "dc" zapala się na żółto, czy też czerwono, może to oznaczać, że w tym momencie na słabszych komputerach ilość FPSów zacznie drastycznie spadać. Programista powinien więc zastanowić się nad dokonaniem jakiejś optymalizacji, jeśli chce utrzymać akceptowalny poziom grywalności.

 

--

Pozdrawiam

Karol_domag

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, [C-S] karol_domag said:

Z tego co wiem "dc" oznacz "drawing calls", czyli ilość wywołań procesów rysowania potrzebnych do narysowania pojedynczej ramki. Kolorowanie tego parametru na żółto, czy też czerwono nie jest powiązane z posiadanym sprzętem, tylko zależy od przekroczenia pewnych granicznych wartości (jakoś 3000 to żółty, a 4000 to czerwony). Należy pamiętać, że konsola ma za zadanie pomóc deweloperem i osobom tworzącym mody. W momencie kiedy wartość "dc" zapala się na żółto, czy też czerwono, może to oznaczać, że w tym momencie na słabszych komputerach ilość FPSów zacznie drastycznie spadać. Programista powinien więc zastanowić się nad dokonaniem jakiejś optymalizacji, jeśli chce utrzymać akceptowalny poziom grywalności.

 

--

Pozdrawiam

Karol_domag

 

Czyli co może być przyczyną, procesor?!

76561198023044031.pngAddFriend.png

76561198425988068.pngAddFriend.png

ETS2, ATS, MUSIC RACER.

Link to comment
Share on other sites

Nic ze sprzętem.

 

Po prostu jesteś w miejscu, gdzie jest dużo elementów takich jak budynki, pojazdy, drzewa itp. Nawet na najlepszym komputerze z NASA ten parametr będzie miał wartość około 9000 i będzie się świecił na czerwono. Ty jako gracz nie musisz się nim w ogóle przejmować, bo nie masz na niego wpływu.Ciebie interesuje tylko, aby FPS nie spadało (a na to masz wpływ regulując np. ustawienia grafiki).

 

--

Pozdrawiam

Karol_domag

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, mam pytanie tak jak już mi pomogłeś. Podkręcenie karty graficznej zwiększy moje FPS'y (chociaż o parę w górę) ---> (chodzi mi strefy martwe gdzie modyfikacje graficzne i mody w grze na pogodę i inne rzeczy + AI +  obiekty w miastach gdzie się nakładają i czasem potrafi mi poniżej 30 spaść co jest lekko dziwne). Nie przeszkadza mi to, ale jak mam możliwość OC karty to pytam czy jest sens. Dzięki za odpowiedzi!

76561198023044031.pngAddFriend.png

76561198425988068.pngAddFriend.png

ETS2, ATS, MUSIC RACER.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz jak chcesz to popróbuj sam. Zasadniczo podkręcenie powinno zwiększyć trochę moc karty graficznej, a więc czas potrzebny do wyrysowania tych 9000 obiektów powinien trochę spaść. Wraz ze spadkiem czasu rysownia pojedynczej ramki wiąże się bezpośrednio wzrost liczby FPS. Ciężko jednak udzielić mi jednoznacznej odpowiedzi, bo sam nigdy się w to nie bawiłem. Z drugiej strony może się okazać, że wąskie gardło wpływające na cały proces rysowania ramek jest gdzieś indziej i podniesienie taktowania samej karty nic nie zmieni.

 

--

Pozdrawiam

Karol_Domag

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Dziada locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.