Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Tankera rozkminy - Czemu zasady polskiego podforum dotyczące reklamowania firmy są inne niż te na głównym?


Tankudoraiba

Recommended Posts

Nie wiem, może to pytanie brzmi głupio, ale nie daje mi to spokoju. Jestem tu od niedawna i wielu mechanizmów rządzących tym światem nie rozumiem, ale dla mnie to jest łagodnie mówiąc niezrozumiałe. Mamy jedno forum, jesteśmy jedną społecznością, a zasady dla pewnych grup są inne. To jest po prostu głupie. Nie będę się rozpisywał na temat dość sporych różnic pomiędzy zasadami na forum głównym a polskim podforum dotyczącego reklamowania firm. Ale pytanie brzmi dlaczego tak jest?

LDxu92s.png

Link to comment
Share on other sites

Zapewne tak jest, gdyż polska część forum znajdowała się kiedyś na stronie głównej, jako integralna część i była wyróżniona, a zasady też były inne niżeli międzynarodowe (angielskie) działy. Teraz polska część jest schowana do innych narodowości po straceniu znaczenia polskości projektu swego czasu i tuszowaniu każdej możliwej wzmianki, że to projekt "Made in Poland". Zasady tutaj ustalone pamiętają jeszcze te dobre czasu, dlatego w polskim dziale mamy teraz taki misz-masz względem innych działów.

  • Upvote 4
  • True Story 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, WooQash said:

Zapewne tak jest, gdyż polska część forum znajdowała się kiedyś na stronie głównej, jako integralna część i była wyróżniona, a zasady też były inne niżeli międzynarodowe (angielskie) działy. Teraz polska część jest schowana do innych narodowości po straceniu znaczenia polskości projektu swego czasu i tuszowaniu każdej możliwej wzmianki, że to projekt "Made in Poland". Zasady tutaj ustalone pamiętają jeszcze te dobre czasu, dlatego w polskim dziale mamy teraz taki misz-masz względem innych działów.

 

No to teraz mam inne pytanie. Czy nie powinno się zrobić jakiegoś uogólnienia tych zasad?

LDxu92s.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tankudoraiba said:

No to teraz mam inne pytanie. Czy nie powinno się zrobić jakiegoś uogólnienia tych zasad?

Według mnie nie. Dział jest od bardzo dawna, a obecne zasady w mojej ocenie dostosowane są pod specyfikę polskiej społeczności i raczej się sprawdziły na co wskazuje fakt iż w dziale "Firmy" nie ma tzw. śmietnika, a vski które tam się znajdują są aktywne oraz solidne.

Choć zawsze możesz napisać sugestię i czekać na odzew TMP oraz większego grona polskiej społeczności.

 

Co do sugestii to jest również przykład dostosowania odpowiednich wymogów pod daną społeczność. W międzynarodowym dziale z sugestiami gdzie przewija się ich bardzo dużo zostało to na nowo uporządkowane i rozdzielone na poszczególne kwestie np. dotyczące gry, forum, strony internetowej, a dopiero w każdym z nich są nowe,otwarte,zaakceptowane i odrzucone.. W polskim dziale dalej jest nadal tylko stary podział na nowe,otwarte,zaakceptowane i odrzucone.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MarkON said:

Według mnie nie. Dział jest od bardzo dawna, a obecne zasady w mojej ocenie dostosowane są pod specyfikę polskiej społeczności i raczej się sprawdziły na co wskazuje fakt iż w dziale "Firmy" nie ma tzw. śmietnika, a vski które tam się znajdują są aktywne oraz solidne.

Choć zawsze możesz napisać sugestię i czekać na odzew TMP oraz większego grona polskiej społeczności.

 

Co do sugestii to jest również przykład dostosowania odpowiednich wymogów pod daną społeczność. W międzynarodowym dziale z sugestiami gdzie przewija się ich bardzo dużo zostało to na nowo uporządkowane i rozdzielone na poszczególne kwestie np. dotyczące gry, forum, strony internetowej, a dopiero w każdym z nich są nowe,otwarte,zaakceptowane i odrzucone.. W polskim dziale dalej jest nadal tylko stary podział na nowe,otwarte,zaakceptowane i odrzucone.

 

Trudno się z tym wszystkim nie zgodzić. Ale nie zmienia to faktu, że mnie, nowego użytkownika kuje to trochę w oczy. Po za tym, nie wiem jak to wygląda na prawdę lecz mam wrażenie jakoby polska administracja się nie dogadywała z tą angielskojęzyczną.

LDxu92s.png

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Tankudoraiba said:

Ok, entiendo esto, pero ¿por qué escribiste en polaco foro en inglés? XD

No esperaba eso

 

ponieważ widziałem to i wydawało mi się interesujące, co mój język mówi w języku hiszpańskim z Ameryki Łacińskiej, ale mamy też nasze dziwne zasady i musimy pisać po angielsku, ale musimy wyjaśnić i cieszyć się tą stroną.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, MarkON said:

Według mnie nie. Dział jest od bardzo dawna, a obecne zasady w mojej ocenie dostosowane są pod specyfikę polskiej społeczności i raczej się sprawdziły na co wskazuje fakt iż w dziale "Firmy" nie ma tzw. śmietnika, a vski które tam się znajdują są aktywne oraz solidne.

Bardzo ładnie napisane. Ogólnie rzecz ujmując rzesza osób którym słowo jakość nie mówi nic napędziły regulamin do takiego stanu w którym jest obecnie.

Co prawda nadal się zdarzają osoby które mają gdzieś regulamin i jedyne co potrafią od siebie dać to link do "grupki na fejsie" z napisem zapraszamy (Jakoś tak to wygląda), ale kiedyś to wyglądało dużo gorzej.

 

Regulamin w obecnej formie zaczął spełniać swoją role, dyscyplina której brakowało w dziale VS została ustawiona na odpowiednim poziomie, jeszcze niech "moderatorzy" zaczną rozliczać innych użytkowników z regulamin działu Szukam firmy to już byłoby bosko.

 

7 hours ago, MarkON said:

W polskim dziale dalej jest nadal tylko stary podział na nowe,otwarte,zaakceptowane i odrzucone.

Po zmianie władzy Polski dział zaczął "doganiać" międzynarodowy. System najlepszej odpowiedzi, moderacja w dziale Pomoc, rozszerzenie działów w Błędach, Archiwum a w szczególności w Pomocy. No i warto dodać że jeszcze nie tak dawno temu nie było w Sugestiach podziału na nowe i otwarte, kiedyś przeciętny Kowalski mógł napisać sugestię i lud mógł ją skomentować zanim przyszedł "moderator" któremu się nie podobała i zamknął bez logicznego słowa wytłumaczenia. Mówiąc trywialnie, kiedyś było lepiej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jako, że niejako jadę na tym samym wózku co to Ty, tylko trochę bliżej mi jest do celu wrzucę tutaj swoje trzy grosze.;-)

 

Nie uważam osobiście tego pomysłu z 75 postami jako złego. Realizuje on pewien założony cel. Jeśli chcesz, aby potraktowano Ciebie i Twoją VSkę poważnie, a nie jako setny już krzak-pol pokaż, że Ci na niej zależy.

Przedstaw się, pokaż swój punkt widzenia na pewne rzeczy, daj się zauważyć, zdobądź zaufanie, nawiąż nowe znajomości (być może również międzynarodowe). W taki sposób zintegrujesz się z ludźmi, którzy znajdują się tutaj nawet 4 lata. Statystyki społeczności internetowych są jednak bezlitosne. Społeczności oparte wyłącznie o komunikacje głosową, oraz pisaną niesformalizowaną utrzymują się do dwóch lat. Społeczności oparte o komunikacje pisaną sformalizowaną nawet i do trzydziestu.

Oczywiście statystyki nie dotyczą zawsze każdego z osobna. Przedstawiają pewne ogólne zachowania. Również zarejestrowane VS-ki mogą kiedyś "upaść". Różne rzeczy się w życiu osobistym zmieniają, zdarza się to każdemu. Przejrzyj jednak listę "Archiwum Firm". Ja jak ją czytam to zawsze łza w oku się zbiera i wspominam tych wszystkich ludzi, którzy byli zaangażowani w rozwój polskiej społeczności TMP, a teraz już nie są. Pewnie obecnie inne fajne rzeczy już realizują.

 

--

Pozdrawiam

Karol_Domag

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witaj @Tankudoraiba,

 

Chciałbym Cię poinformować, że Twój wątek jest nieaktywny przez miesiąc, więc przenoszę go do Archiwum aby zostały w tej sekcji forum tylko wątki aktywne. Jeśli masz jakieś pytania bądź chcesz abym przywrócił twój wątek w przyszłości, proszę napisz mi wiadomość.

 

// Zamykam i przenoszę do Archiwum

gyhpuYu.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.