Jump to content

ETS 2 - kiedy włączam światła spadają FPS, słaba grafika?


sabaru

Recommended Posts

Mój sprzęt to:

System: W8.1 64 bit oryginalny, nie dawno po formacie
Karta: palit geforce gtx 1060 dual 6gb gddr5
Płyta: msi z97 gaming 3
Ram: hyperx ddr3 16gb 1600 / 4x
Dysk: wdc wd10ezex-08m2na
Zasilacz: 500w be quiet
Procek: i5-4690k 3.5 GHz (nie podkrecany)

 

Rozdzielczość Full HD i wszystkie opcje mam dane na maksa. Gra ma stałe 60 FPS i działa bardzo płynie. Czy to w mieście czy po za nim. Jednak kiedy zbliża się noc i trzeba włączyć światła w ciężarówce to spadają fps i gra zaczyna działać w zwolnionym tempie. Pobrałem sobie program MSI Afterburner i zauważyłem że gdy tylko włączę światła to wzrasta użycie karty graficznej prawie do100%. Tak to jest w granicach  80/90 plus minus kilka procent. Jak tylko z mniejsze cieniowanie  w ustawieniach grafiki to FPS i zużycie karty wraca do normy ale w tedy gra nieco brzydziej wygląda.  Sprzęt jaki mam podałem wyżej. Czy to jest za słaba grafika czy jak? W wymaganiach jest podane że ta gra wymaga 3GB karty więc się mieszczę w wymaganiach. Chyba że od tej pory coś się zmieniło.

Link to comment
Share on other sites

Karta graficzna jest ok, powiedz nam ile masz temperatury na karcie graficznej podczas grania w dzień i w nocy (w grze oczywiście :wesmart:) ? Wszystkie wentylatory działają? 

Edited by PsychicznyMajster

"You seemed like the ,,veteran” that knows everything. Not like a war veteran, just a guy that was long enough to know how it works"

Link to comment
Share on other sites

Temperatura nie przekracza 70 stopni średnio jest na poziomie 65/69. Co do wentylatorów to wszystkie się kręcą. Jakoś wcześniej na to za bardzo nie zwróciłem uwagi (myślałem że to wina tych od pojazdu)  ale jak jest noc i jest włączona opcja o nazwie "odległość widoczności świateł" to też spadają FPS. Dziej się tak w miastach, w tunelach w zasadzie tam gdzie jest jakieś oświetlanie. Tylko raz to widać bardziej, a raz mniej ( spadek FPS najbardziej widać tam gdzie oświetlenia jest najwięcej). Pomaga właśnie wyłączenie opcji od świateł i zmniejszenie cieniowania.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Dziada locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.